Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prijatelju kupi Torpeda 75 sa prednjom vucom i neces zazaliti sigurno, sigurno je jedan od boljih u toj klasi a i smesno je koliko malo trosi, za ostatak para kupi neki plug ili tanjiracu
 
Ja sam ipak za tog Fiata, nosi oznaku 680. Traktor je super, kad se zatvoris u kabinu, skoro da nista ne cujes, nigde ne zvecka, ima 12 brzina za napred i 3 za nazad, ima rucicu za hidraulik i napolju, 4 brzine kardana, a ne trosi puno. Ma ekstra traktor, ja kad budem uzimao jos jedan traktor, to ce najverovatnije biti taj Fiat
 
Prijatelju kupi Torpeda 75 sa prednjom vucom i neces zazaliti sigurno, sigurno je jedan od boljih u toj klasi a i smesno je koliko malo trosi, za ostatak para kupi neki plug ili tanjiracu
stvarno je smešno što toliko hvalite tu potrošnju,mogu reći iz ličnog iskustva da torpedo u transportu uopšte nije mali potrošač,ovog leta koristio sam rođakovog TX 80 koji ima 2500 r.č i u odličnom je stanju...vukao sam s njim pšenicu u kamionskoj prikolici 7,2m traktor ima snage i dobro je vuče ali je spor do zla boga na 2500 o/min ide 26-27 km/h a potrošnja je veća od IMT 577 za 15-20%,jedina prednost tog torpeda u odnosu na 577 je udobnost,možda je taj traktor dobar za sejanje i prskanje za berač je takođe dobar ali ako ti treba traktor za vuču i oranje mani se ćorava posla i uzmi 577
 
@pocerina

Za fijata sam cuo puno lijepih stvari ko god ga posjeduje samo ga i hvali,ali takve traktore je veoma tesko nac ko ima i ne pomislja prodat,ako je imalo dobar.

@ILKE


Drug samo jedan mi se rus svidja i djeluje onako na oko kao sabran i dobar traktor,a to je Eurolux 820,ali nemam prestavu od koje godine se proizvode i dali mogu doc do njega za ovo para sto ja imam!

A jesi li razmišljao o Zetoru 7245 ili 7745. To su dobri traktori, imaju udobno kabinu i nisu baš skupi oko popravaka.

Zetor mi licno djeluje malo precijenjen 88,89,90,godina proizvodnje dodje desetak hiljada eura,mozda i grijesim.

Prijatelju kupi Torpeda 75 sa prednjom vucom i neces zazaliti sigurno, sigurno je jedan od boljih u toj klasi a i smesno je koliko malo trosi, za ostatak para kupi neki plug ili tanjiracu

Pa sad nisam razmisljao o torpedu,posto u mom kraju samo jedan.

Hvala na prijedlogu !

stvarno je smešno što toliko hvalite tu potrošnju,mogu reći iz ličnog iskustva da torpedo u transportu uopšte nije mali potrošač,ovog leta koristio sam rođakovog TX 80 koji ima 2500 r.č i u odličnom je stanju...vukao sam s njim pšenicu u kamionskoj prikolici 7,2m traktor ima snage i dobro je vuče ali je spor do zla boga na 2500 o/min ide 26-27 km/h a potrošnja je veća od IMT 577 za 15-20%,jedina prednost tog torpeda u odnosu na 577 je udobnost,možda je taj traktor dobar za sejanje i prskanje za berač je takođe dobar ali ako ti treba traktor za vuču i oranje mani se ćorava posla i uzmi 577

Traktor prvenstveno trebam za oranje,sumu, i transport,to ce mu bit tri glavna zadatka koja treba da odradjuje.
 
Poslednja izmena od urednika:
@ILKE


Drug samo jedan mi se rus svidja i djeluje onako na oko kao sabran i dobar traktor,a to je Eurolux 820,ali nemam prestavu od koje godine se proizvode i dali mogu doc do njega za ovo para sto ja imam!
Nisam ja ni pominjao rusa,ja sam ti rekao za Ursusa i Fijata,a ursus je poljske proizvodnje i nisu skupi za odrzavanje jer ja imam ursusa C-355 i delovi su bagatela,a ne verujem da su delovi mnogo skuplji za vece ursuse-duplake.Raspitaj se jos malo,ja trenutno ne bih menjao Ursusa ni za jedan drugi traktor,bio duplak ili ne,a vidjao sam i ursuse duplake i odusevljen sam.Sad zavisi koliko mislis povrsine da ores godisnje,sredjujes za setvu,i koliko ces da radis sa njim u sumi.
 
moj predlog je identican kao i clana @Fendt&Fendt samo sto bih dodao da i Zetor 6045 ti je sasvim dovoljan ,to je neko moje misljenje,a da se niko ne naljuti i nije zaista nista licno i mozda nisam u pravu ali mislim da Torpedo nije za sumu.......
 
Raja nema potrebe da se ubjedjujemo,ovaj moze ono, ovaj nemoze.

Samo napisite pozitivne i negativne strane traktora o nako realno bez velicanja i pljuvanja po drugim !

Hvalaaa i :ppozdrav:svi !
 
aj' i meni pomozite malo.
rus 820 - eurolux je 19.800
a 952 - 22.500
sta bi kupili?
 
Poslednja izmena:
Tarana, ako 952 moze da vuce 3 brazde u vasem kraju, moj glas ide za 952. Ako ne moze- 820. Nema potrebe da date 3000 eura, a da oba traktora mogu da vuku 2 brazde (820 moze sigurno). Sto se tice kvaliteta izrade,i tehnickih resenja, tu su oba modela
 
Tarana, ako 952 moze da vuce 3 brazde u vasem kraju, moj glas ide za 952. Ako ne moze- 820. Nema potrebe da date 3000 eura, a da oba traktora mogu da vuku 2 brazde (820 moze sigurno). Sto se tice kvaliteta izrade,i tehnickih resenja, tu su oba modela
Slazem se! jedino sto 952 ima sinhro menjac a 820 mehanicki.
 
@Tarana ,
da li ima u ponudi 892 ravan most i kolka mu je cena ?
 
po sajtu ima.
ali cenu ne znam.
oce 82-jka da ima dovoljnu brzinu za tanjiracu u predsetvenoj pripremi zita?
 
sine, kreno sam da citam o rusu...
topik ima 410 strana.
pre bi procito sveto pismo nego to.
90% je o menjacima, gumicama, karikama, lezajevima...
ja o tom pojma nemam.
ako si mislio na neki drugi topik, onda kazi koji da citam.
a ti imas dobar potpis
"ko zna da nezna ......poduci ga"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh