Plasman kruske

bane30

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
776
Lokacija
beograd
Prodaja ili ti plasman kruske( i ostalog voca) u Srbiji, k....vantasi, hladnjace, rusi, nasi, itd. Posto ja apsolutnog iskustva nemam svaki vas savet i iskustvo bi mi dobro doslo. Takodje nacini i valute placanja i sve vezano za prodaju svoje robe...
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

Vrlo prosto po meni, kad se sve lepo uzgaji i dodje do prodaje kako se prodaje i kome?
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

@ bane30
Imaš oglase na ovom forumu pa možeš tamo ponuditi, ali pošto nisi rekao koju količinu imaš i koje te sorte zanimaju niko ti ne može konkretno odgovoriti. Ako baš imaš veliku količinu ponudi megamarketima, ali ćeš u tom slučaju čekati 180 dana da ti oni plate, to je njihov uslov.
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

Nemam ja sada nista sem nekih 40-ak stabala na kojima se ucim i pratim ih, mozda bude ponesto za rakiju boze zdravlja mada je djavo vec dosao po svoje(neko mi iscupao nekoliko sadnica i izlomio al dobro) ali planiram u nekoj buduscnosti da posadim par hektara pa me interesuje kako funkcionise prodaja al koliko mi se cini ocigledno nikako!
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

Kada posadis te hektare nema sanse da ti odma daju pun rod nego ceknes neku godinicu a ona pomalo stize a ti polako upoznajes trziste divota jedna ::samo odmor::
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

E vala ja prosto ne znam sta cu sa ovoliko korisnih saveta, hvala vam svakako!
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

Princip rada u hrvatskoj, pa ako još nije, slično će uskoro biti i u srbiji. Kvalitetna roba uvijek ima kupca.
Raspitaš se malo kod trgovačkih centara, oni su uglavnom najveći kupci svježeg voća i povrća. Dao bog da naiđeš na nekog tko ima sluha. Nije jednostavno naći dobrog kupca.
Kod nas svaki ozbiljniji proizvođač bilo voća bilo povrća ima svojeg kupca. Moraš se nametnuti kvalitetom, tržište samo određuje cijenu, nažalost. Kad jednom kupac uvidi da si ozbiljan proizvođač i da imaš namjeru na stalnu poslovnu suradnju, vjerojatno će te uzeti kao dobavljaća. Sa robom ne smije biti muljanja i kamuflaži. Prva klasa je prva, sve ostalo je za industriju.
U hrvatskoj trenutno na lovu od trgovačkih centara čekaš od 30 do 180 dana, ovisi kako koji plaća. Uglavnom je to 60-90 dana. Jest da je gadno prodati a novac dobiti kad je sezona već odavno gotova, ali tako je kako je. Ili radi il ne radi, tvoj izbor. Kažu da će nakon ulaska u EU biti bolje jer se tamo zna zadani okvir plaćanja. Živi bili pa vidili.
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

Interesantno, hvala! 180 dana je bas zanimljiv period pogotovo sto niko ne garantuje da co i tad biti placeno...
 
Odg: Plasman kruske u Srbiji

zanimljivo meni se uvek prvo proda treca klasa mislim da cena igra glavnu ulogu, uglavnom dajem onoliko robe na cekanje koliko mogu prezaliti ::namigivanje::
 
Eo da se ovde malo škrabne štagod.
Plasman! Pretposlednja operacija u celokupnoj voćarskoj proizvodnji, prethodi naplati.
Što se mene tiče, nema se šta puno govoriti u tome, osim da se u današnje vreme ceni isključivo proizvod extra kvaliteta. Vezano za kruškicu, pre svega da je zdrava, bez bilo kakvih oštećenja, potom da odgovara u smislu veličine tipične za sortu, dalje, dopunska boja, i nadasve, zdravstvena bezbednost. Kad se ovi uslovi ispune moguće je biti konkurentan na tržištu. Naša, relativno mala proizvodnja može podmiriti domaće potrebe, a uvek može i da se izveze neka količina robe. Uslov je, kao što sam već rekao imati kvalitetan i zdravstveno ispravan proizvod!
 
Princip rada u hrvatskoj, pa ako još nije, slično će uskoro biti i u srbiji. Kvalitetna roba uvijek ima kupca.
Raspitaš se malo kod trgovačkih centara, oni su uglavnom najveći kupci svježeg voća i povrća. Dao bog da naiđeš na nekog tko ima sluha. Nije jednostavno naći dobrog kupca.
Kod nas svaki ozbiljniji proizvođač bilo voća bilo povrća ima svojeg kupca. Moraš se nametnuti kvalitetom, tržište samo određuje cijenu, nažalost. Kad jednom kupac uvidi da si ozbiljan proizvođač i da imaš namjeru na stalnu poslovnu suradnju, vjerojatno će te uzeti kao dobavljaća. Sa robom ne smije biti muljanja i kamuflaži. Prva klasa je prva, sve ostalo je za industriju.
U hrvatskoj trenutno na lovu od trgovačkih centara čekaš od 30 do 180 dana, ovisi kako koji plaća. Uglavnom je to 60-90 dana. Jest da je gadno prodati a novac dobiti kad je sezona već odavno gotova, ali tako je kako je. Ili radi il ne radi, tvoj izbor. Kažu da će nakon ulaska u EU biti bolje jer se tamo zna zadani okvir plaćanja. Živi bili pa vidili.


Jeste, kvalitetna roba uvek nađe kupca!
 
Zanimljiv info za Hrvatsku. Da li je neko davao krusku nasim marketima? Ima li nelko iskustva i sa drugim vidovima otkupa, kao sto su Rusi? Znam da crnogorci kupuju viljamovku slabijeg kvaliteta za 35 evrocenti.
 
Poslednja izmena:
Kod nas ili inače? Za stonu upotrebu misliš?
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod nas,msm napravio bih vocnjak (kruske) pa me zanima koju sortu da sadim,odnosno koja dostize najvecu cenu?:D
 
Koje sorte su najispatljivije da se sade?To jest koje dostizu najvecu cenu?hvala unapred
 
Nazad
Vrh