Lombardini motori (LDA) u poljoprivredi

dejan 351

Zaslužan član
Učlanjen(a)
18 Dec 2010
Poruka
5.430
Lokacija
Smederevo
Otvorio sam ovu temu jer su LDA motori dosta zastupljeni u nas,sto na motokultivatorima,sto na manjim traktorima.Licno posedujem 2 komada i to LDA 510 (14ks) na Valpadani i LDA 820 (21ks)na Tomo Vinkovic.Imam relativno dosta iskustva sa njima,tako ako imate vi neka iskustva,probleme i sl.napisite!
 
Ja imam ovaj motor na frezi gorenje i zadovoljan sam.Dizel je.
Ljudi mahom u mom kraju skidaju ove motore i ako su ispravni i stavljaju kineske sa kosova , skojima je lakse za rad , a neverovatno su dobri , jednog coveka sluzi taj motor 10 godinica bez ikakvog kvara , a ja mislim da on najvise koristi frezu i za kosenje i za frezovanje u celom ovom kraju.
Kosovo je blizu i vise nmg da vidim nigde frezu sa nekim drugim motorom.

Sve imaju ovog neverovatno dobrog kineza.
 
Pa moglo je da se nadje za 160 pa do 250 e

Ali naravno ima ih raznih po snazi .
Stvarno je jako veliki izbor po pitanju snage .
Trenutno kako idu cene ne znam , ali mogu se raspitati ako ste zaiteresovani pa vam treba ta informacija.
 
Dulemajstor@

kazes da su ti kinezi laksi i manje trose,kako se montiraju na freze(spojnicka,zvono menjaca...)tj.na koje freze pasuje,malo mi je nemoguce da idu na sve gde je fabricki LDA?
 
Oni se rade u dve verzije standardnih prikljucka , ja mislim .

Raspitacu se za koje sve freze pasu.

Pasu 100% na ceo program muta gorenje .
 
Oni se rade u dve verzije standardnih prikljucka , ja mislim .

Raspitacu se za koje sve freze pasu.

Pasu 100% na ceo program muta gorenje .
 
Jedan covek odavde je kupio nov motor , ali ne znam da li je prvi maj ili LDA platio ga je preko 1000e i posle dve godine je produvao licno sam vido koliko duva.
 
sto se LDA motora tice iz iskustva znam da je LDA 820 ipak "prejak"za jedan klip,to je 817 kubika i 21 ks.Najbolje su se pokazali LDA 100 koji imaju 18ks i nista vise za jedan klip
 
Pozdrav Dejane reci mi znaš li možda ja imam lda450 sa pumpom za navodnjavanje odneo sam boš pumpu na remont i diznu i sad mi nedrži jednak gas već se zaukava a u jednom momentu mi je ubacio naftu u karter . Ako znaš svaki savet je dobrodošao.
 
pozdrav john@

ne znam kako se ponasao pre reglaze pumpe,ali to sto se zalece ima veze bas sa pumpom.Kad je motor hladan,prvih par sekundi ima neravnomeran rad,ali posle slozi i nema problema.Ne bih da sumnjam u bosistu koji ti je radio,ali...Probaj da je malo prestelujes,ne znam koliko znas o njima,one imaju nekoliko podloski izmadju pumpe i tela motora i one sluze za stelovanje protoka goriva,tj.njihovim odstranjivanjem pumpa ima veci kapacitet i suprotno.Nije to neki posao,imas 3 imbuls srafa i demontazu cevi visokog pritiska,pa probaj.Ovo samo predpostavljam,jer ako je vec stelovana,a u medjuvremenu reglirana,onda bi trebalo ponovo.Isto vazi i za diznu,jer sve je to povezano,tj.kad se jedan element u sistemu za gorivo promeni karakteristiku,svi drugi se remete i neophodno je stelovanje,pozdrav!
 
Skidao sam pumpu i znam joj sistem rada , i meni je sumnjiv bošista, menjao je uložak pumpe i nepovratni ventil e sad neznam dali je uzrok zaletanja loš nepovratni ventil jer znam da kod traktora jeste a princip je sličan probaću kombinaciju menjanja podloški pa ako bude isto vratiću stari ventil da probam.
Pozdrav.
 
POzdrav za vrsne poznavaoce LDA motora.

Potrebna je pomoc mom drugaru.

Naime on je na frezi gorenje imao benzinski motor LDA pa je sada kupio kineski dizel.

Ima dve freze pa ovu nije koristio za freziranje vec je vukla prikolicu pri cemu je dakle ovaj benzinac imao samo 40 radnih sati u voznji , nije je ni za to mnogo koristio jer je pila gorivo a i slaba je . U njivi nema ni 1 minut da je radio taj motor .

Da li znate da li taj motor trosi cist benzin ili mesavinu , Ima svoj karter gde staje oko 700g ulja , ali ipak mi je sumljivo iz nekih razloga da je pravi cetvorotaktni koji trosi cist benzin.

On bi naime zeleo da ga proda , pa mi treba pomoc oko cene za motor u ovakvom stanju . Ne mogu mu pomoci precizno da oredi cenu ovog motora jer ne pratim kako se krecu benzinci .

Pozdrav
 
Nazad
Vrh