slavol

svako mikrobiolosko djubrivo je dobro.Ja radim sa Slavolom,ali je to trebao da bude kao eksperiment ali od toga izgleda nema nista pa ja sada to radim na svoju ruku.Sta ce biti videcemo ali izgleda da ima efekta.
 
O slavolu sam dosta čitao ali nisam bio u mogućnosti da ga isprobam a cjena mu je dosta niska pa me zanima kakvi se poštižu rezultati sa tim gnojivom dali zaista djeluje onako kako piše ili tu ima puno priče a učinka:haha:? Ja koristim Poly Amin dušično gnojivo koje ima cjenu 2x kao slavol i jako sam zadovoljan A mikrobiološko koristim Drin koji ima cjenu 2x kao Poly Amin ali je u potpunosti cjena opravdana. Ako slavol ima učinka upola kako se piše onda bi ga trebalo obavezno isprobati.
 
budi bez brige nije loš ja radim rasad u plasteniku sa njim i dobar je ,kod nas se dosta primenjuje ljudi maltene svi tretiraju i seme kukuruza pre setve ,i nije liše e sad baš dalje sve tako kako piše:haha:?'koto zna kome se sad moze sve verovati,,,ja koristim i druga vodotopiva dubriva za prihranu povrća a sve u svemu Slavolom dopunjujem i totije to
 
O Slavolu smo na ovom forumu pisali ihahaj puta.Još se nije našao niko ko je imao rđava iskustva ako se pridržavao uputstva o načinu primene i doziranja.Iz sve snage navijam za njega.
Hteo bih da potsetim i na Agrostemin koji je neopravdano zapostavljen a zaslužuje da se koristi.
Ako se ikad bude pravila lista pozitivnih stvari u poljoprivrednoj nauci iz Srbije u samom vrhu mora da se nađu ova dva priozvoda.
Našim prijateljima iz Hrvatske preporučujem upotrebu oba proizvoda.
 
Zahvaljujem Deda Lala pored svih đubriva treba isprobati i slavol i kao što sam napisao ako upola zadovoljava ono sto se piše o njemu treba ga koristiti.
 
Топаловићу,нису агростемини већ Агростемин(једнина).Некад су безобразни трговци зарад велике зараде са једне гомиле паковали у кесице и продавали , под разним називима, исту ствар.Писао сам о њему и његовим ефектима на биљке.Ако те нешто посебно интересује пошаљи на ПП твоју Скајп адресу па ћу да ти се јавим.
Siki2, kada u prihodu sa njive imaš koji % više nije beznačajno.
 
Deda Lalo znam sigurno da je bilo vise tih stemina i ako me secanje seca pravljeni su od nekokog brasna( ja mislim da je od kukolja) i znam sigurno da ih je bilo vise ,za svaku kulturu imao je poseban naziv
 
tačno tako i jasam tamo 90 i neke koristio taj agrostemin a kolko pamtim bio i tomatostemin za paradajz
 
Ma ljudi ti stemini bili neka teska prevara u to doba ovi iz slavola pre neki dan dobili evropsko priznanje za inovativnost to sigurno nemoze u evropi proci da je neka prevara.
 
Neoprostivo zaboravljen i skrajnut pronalazak Dr. Danice Grujić ponovo je posle više godina ponovo u prodaji ali sa faksimilom
autorke za razliku od ,još uvek u prodaji, starih zaliha u čijim pakovanjima ima ko zna čega sve ne.Ponavljam,Agrostemin je jedan proizvod i samo zavisi od stepene koncentracije aktivne supstance ima Zeleni i Zlatni.Da ne ispadne da nekog reklamiram i to za džabe, ali rezultati su više nego dobri.
 
Ove godine cu probati pola parcele slavolom a pola ekobuster 2 (to je valjda agrostemin) da vidim razliku pa cu sledece godine
primeniti onaj koji se pokaze bolji (ili nijedan, videcu!)

Gledao sam rezultate ogleda sa Slavolom, pogledajte njihovu prezentaciju na internetu.
Pise da se moze tretirati seme (inokulacija kao kod soje sa nitraginom) ili folijarno.
Sad, pregledao sam rezultate svih ogleda, i ono sto prikazuju je fascinantno zaista, posebno kod kukuruza
Ali primetio sam i nesto neobicno:
Ako se tretira seme pre setve (sa 200 ml po Ha normi), povecava prinos dosta
ako se tretira folijarno (naravno doza je velika, 5-7 l/ha) jos veci prinos
ako se tretira i seme i folijarno prihrani, povecanje prinosa je MANJE nego sa samo jednim tretmanom?? ?? ??

Kod ekobustera 2 je doza oko 1-2 litra po Ha a cena je oko 850 din/l pa je jeftinije ali nema rezultata ogleda, a oni su dobili
nagradu u Parizu za kvalitet i inovativnost.

Sad, Slavol je mikrobiolosko djubrivo (bakterije) a ovaj ekobuster je neki topivi NPK sa mikroelementima koliko sam ja shvatio
sto znaci da su potpuno razlicite stvari u pitanju.
 
Ove godine sam sav semenski kukuruz tretirao Slavolom. Kontrola mi je striceva njiva sejana u isti dan sa NS6010 i sto je najgore cini mi se ili oko vara da njegov brze izbija napolje nego moj pioneer.
 
Nazad
Vrh