Crni luk iz baruta (semena)

bosserb

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2011
Poruka
1.138
Lokacija
laktasi
Posto imaju teme za luk iz arpadzika a tako i tema o proizvodnji arpadzika red je da se otvori tema o ovoj vrsti proizvodnje koja kod nas u Lijevcu traje vec duzi period.
U pocetku smo sjetvu vrsili improvizovanim sijacicama a u zadnje vrijeme sve je vise pneumatskih i fabrickih mehanickih.
Sama tehnologija je slicna kao kod proizvodnje arpadzika pa ako neko ima iskustva u ovoj vrsti proizvodnje ovdje mozemo o tome da diskutujemo.
o7r3us.jpg
 
Poslednja izmena:
Bilo bi jako interesantno ako bi mogli da razradimo ovu temu. Naime ja sam se odlucio da zasejem parcelu od 20 ari srebrnjakom, direktno iz semena. A nemam nikakvog iskustva. Bilo bi lepo kad bi neko malo vise pisao o ovome. Inace ono sto sam procitao jeste da se na jako malo povrsina radi iz direktne setve, ali tamo gde se radi , prinosi su veci. Finansijski su manja ulaganja, ali trazi navodnjavanje. E sad biloo bi jako lepo kad bi neko ko ima iskustva napisao nesto vise o ovoj temi.
Hvala!
 
Ima gde uspeva,kod nas probano ali ne vredi...samo bockanje arpadzika i gotovo!Clan @SlobaPatrola moze da ti isprica svoju verziju on je probao i ima vise iskustva sa time!
 
Nabavio sam seme i sad sam nestrpljiv. Citao sam na netu da je vreme setve do 20 septembra, a jos nema kise :kisa:
 
Luk iz sjemena traži lakšu pjeskovitu zemlju i zalivanje , ko što reče kolega bosserb u njegovom kraju pa ovamo prema meni ima dosta površina pod lukom al uglavnom uz Vrbas , nije slučajno , traži takav tip zemlje mi zovemo "adska" .Idealno za luk i mrkvu (plus mogućnost pranja) . U težim zemljama jako teško.
Koga baš zanima treba se raspitati kod kolega iz Hrvatske , tamošnji pik Vinkovci je u tom poslu u Evropskom vrhu.
 
Evo ovako. Parcela je od 18 ari. postoje dva bunara na njoj i imaju vode. Kisu cu da sacekam cisto zbog setve jer mislim da ima jos vremena. Najveci problem mi je sto ja nemam nikakvog iskustva. A ni sam ne znam sto sam se bas za luk vezao i od toga zelim da pocnem. Seme sam nabavio i bilo bi lepo kad bi sloba mogao da nam napise svoja iskustva. U ripnju niko nema povrtarsku sejalicu za traktor tako da cu morati rucno to da odradim.
 
Imaš dobre jednoredne i dvoredne sijačice ručne za sitno sjeme raspitaj se.
Kao kroz maglu se sjećam da sam negdje vidio čini mi se sjeme paradajza ili luka nalijepljeno na neku kao papirnu traku i rasporedjeno al ako već imaš sjeme traži sijačicu.

Evo ovo bi ti dobro došlo :

images
 
nasao sam na netu neke rucne sejalice, pa cu pokusati sa tim, mada bi najradije pozajmio od nekoga, a sledece sezone nabavio sejalicu za traktor.
 
Samo ti nadji ručnu sijačicu , ako ne planiraš baš velik površine . Mi smo nekad sijali industrijski paradajz , čini mi se čak i hektar sa ručnom sijačicom.
 
Vlado ne znam koje si sjeme nabavio,vjerujem da je u pitanju prezimljujući luk tzv zimac.Proljetni se ne isplati sijati pošto će u proljeće da iscvjeta.Ako je zimac onda moraš ispoštovati određene rokove sjetve da bi taj luk do prvih mrazova niknuo i bio dovoljno jak da prezimo.Treba da ima tri do četri lista.
Optimalni rokovi sjetve su od polovine do kraja avgusta za luk iz sjemena a za arpadžik mjesec dana kasnije.Ako ne možeš ispoštovati rokove rasperaj se posla.
Ovako izgleda ta mašina koja vrši sjetvu jednog reda gurajući što ti je Momo pisao.

images
 
Negde na netu sam nasao tekst o setvi luka iz semena i video da moze da se seje do kraja septembra. A posto se radi o domacem luku srebrnjaku mislim da moze da prezimi. I to sam procitao na netu. Ustvari koliko sam shvatio nije niska temperatura problem, vec sto kod varijacija od minusa i plusa luk jednostavno moze da izadje iz zemlje. Video sam ove sejalice na netu. Ako je neko voljan da mi je pozajmi da ne moram da kupujem bilo bi lepo.
 
Ali zato iz arpadzika mozes da bodes i u novembru pa da stigne pocetkom aprila,kao meni ove godine!Poslednji koji sam sadio nije ni nikao,tek u martu ali je zato izrastao za 30 dana i otisao u zeleno kao i ovaj sto sam sadio pocetkom oktobra!Luk samo trazi jaku zemlju,plodnju,puno djubriva i vreme setve nije problem po meni,e sad za barut ne znam?!Ovo je iskustvo iz arpadzika,a barutu sigurno treba malo ranije da bi u zimu usao malo razvijenijeg korena i ne bi bilo izmrzavanja!
 
Nazad
Vrh