Cena malih prasića na tržištu

Kraljevacka pijaca,petak, 15.1.2010.
prasad do 25 kg od 170 do 180 din po kg
 
dali se isplati kupiti prasad od 25kg, i prodati svinju sa 120 kg za 120din,koja je tu zarada po svinji?
 
[/quote]
može za 20-30dana.
[/quote]
koje su rase prasici, jesu li dobri za tov?
 
Iz Mislodjina mi stize 20kom.ali ce mi trebati jos da popunim objekat.Nije hitno a nije ni da nije-o kojoj rasi je rec i koja cena dali si proizvodjac ili nakupac
 
danas me Matijević odvalio od cene u mesari za prase 465din/kg pa me prase koštalo 22kg 10300 din.

koliko vam onda plaća
 
matijevic placa do 25kg 170dinara.verovatno taj tvoj je bio oko 30kg,za to placa 155din! eto sto nisi kupio od privatnih ljudi?popunio si dzep matijevicu!
 
trebalo mi je sad a kod nas u okolini nigde prasića ovo što sam nalazio bilo je loše i tražili su do 300din po kg žive vage ispod 250 nije bilo u subotu na pijaci i to od nekih nakupaca.
Nisam imao izbora a trebalo mi kvalitetno prase za rolovanje ovo je stvarno extra vidi se da je neka pietren kombinacija, no dobro šta je tu je nije za mene nego za moju jednu mušteriju što ne pita za cenu.
PS ja sam moje prodavao za 200 za novu godinu sa sve uslužnim klanjem
 
whitekiler je napisao(la):
danas me Matijević odvalio od cene u mesari za prase 465din/kg pa me prase koštalo 22kg 10300 din.

koliko vam onda plaća
Za te pare kod mene dobio bi jedno od 60 kg ili dva od 25kg
 
Sombor okolina PRASAD 180/200. a za 10 000 tovljenik ! CVARCI 300 dinara :udri:
Post je spojen: [time]1264102408[/time]
_________________________________________________
Da se primetiti da Srem i taj deo,macva iako prasadi ima puno vise nego kod nas imaju jacu cenu konstantno. Svi nakupci kod nas sto dolaze su iz tog kraja.
 
Nazad
Vrh