Cena malih prasića na tržištu

Zoran Kostović je napisao(la):
@savak
Znaci da mi komsija i nije neki pouzdan izvor informacija. Znam da je tamo stvarno bio jer se cekao neke rodjake. Sutra cu ga pititi kada je to video jer nema razloga da me laze.

Tamo gde je on stojao i čekao rođake nemože da vidi šta kamioni prevoze , vidi se samo terminal. Čak neverujem ni da je čekao na prelazu pošto je tamo zabranjeno stajanje duže od 15 min. Usput gužve su neverovatno velike i čeka se 4 sata da bi se prešla granica. Zamisli kolika je kolona u šest traka kad se čeka toliko dugo! To Grci tranzitiraju bikove!
 
@savak
Upravo sam se vratio od komsije i potvrdio mi je pricu ponovo. Gde je on bio i kako je mogao da vidi nisam ga pitao a nije ni bitno. Znam samo da nije takav bolid pa da pomesa bikove i svinje. U svakom slucaju dobro je da te imamo tamo gde jesi. Pozdrav! Odosmo u off. :ppozdrav:
@francuz
Hvala na cestitkama. Nisam ni primetio. :cao:
 
skvyp0.jpg
Evo ih.... !20 dinarcica... :zli: :nono:
 
Drugar mi rece da je na farmi u Ban.Vel.Selu 194 din/kg, od kuce se prodaje po 170/180 din
 
U sabackom kraju, jednom recju tuga, sto se tice svinja.

Prasici 140-150 din. se cene, tesko prodaju.

Kuci, ljudi prodaju i po 120 din. :nono:
 
Zdravo svima :cao:.Kod nas je cena malih prasadi 10-20kg. od 140-160din/kg,a preko 20kg. od 130-150din/kg.Nadam se da ce cena malo skociti za par dana.Pozzz
 
Sa 100 din jedva troskove da mozes da pokrpis.Oko 120 je nesto najnize da se isplati raditi.Mada Vr. banja i nema neko trziste,pa je mozda i zato takva cena.Ja imam obezbedjen otkup po 130,al dajem samo ako nemogu negde vise da uzmem,tako da nema zime,al muka za one koji nemaju gde robu,zato daju posto-zasto,samo da se otarase.I onda mora cena da padne.
 
Alo bre? ma kojih 100 rsd ili 120 rsd. O kojoj vi to racunici pricate i isplativosti? :nono: Ne mogu da verujem . Ajd pojasni N ikola tu tvoju matematiku majke ti tvoje. Pa da svi naucimo ponesto. ::lose:::Cene zitarica otisle gore ,premiksi takodje. A sta onda reci za tovljenike-po tvoj racunici bi bili isplativi na 70 rsd? NEVEROVATNO STA SVE MOZES CUTI-PROCITATI. :udri:
 
Nebih se slozio sa tih 100 dinara.

Prasici treba da budu bar 170-180 din, da se nesto isplati.

Koja je racunica prase od 20 kg prodati za 2 000- 2 500 din.

Isto tako i tovljenika po 90-100 din. :zli:

Ko, kupuje njemu je skupo, ko prodaje jeftino.
 
10 kg startrera=425,oo +25kg grovera=810,00 ukupno1235.00,sa tom kolicinom hrane prasad mi imaju oko 32 kgx120 din=3840.00.Razlika 2605.00 po prasetu
dojara za 6 meseci pojede oko 500kg hrane=oko 10000.00din.
Zavrsna racunica 10 prasadi (prosek,bar kod mene)=26050.00 din-10000.00din=16050.00,i na lekove nek ode 4000.00 po turi (a ne ode toliko),ostane 120e po turi.ILI mozda gresim?
Tovljenike nisam drzao,pa nemogu da diskutujem o tome.
Post je spojen: [time]1279796320[/time]
_________________________________________________
Slazem se da bi cena trebala da bude veca,bar 150.00 din,ali ako uzmemo u obzir da je plata kod privatnika 100-150e,prosecna u Srbiji 300e, ni ovo nema ko da plati.
 
Nikola ti bi trebao knjigu da napišeš o tovu svinja pošto 10kg.startera i25kg grovera prase dostigne 32 kg.Prase i posle nazime od 32 kg.prodaš u cenu prasadi verovatno da imaš neku tajnu što mi neznamo po tvojoj računici svinjarstvo u opšte nije u krizi a na ovaj forum ljudi pišu iz čiste dosade.
 
Nikola.KV je napisao(la):
10 kg startrera=425,oo +25kg grovera=810,00 ukupno1235.00,sa tom kolicinom hrane prasad mi imaju oko 32 kgx120 din=3840.00.Razlika 2605.00 po prasetu
dojara za 6 meseci pojede oko 500kg hrane=oko 10000.00din.
Zavrsna racunica 10 prasadi (prosek,bar kod mene)=26050.00 din-10000.00din=16050.00,i na lekove nek ode 4000.00 po turi (a ne ode toliko),ostane 120e po turi.ILI mozda gresim?
Tovljenike nisam drzao,pa nemogu da diskutujem o tome.
Post je spojen: [time]1279763920[/time]
_________________________________________________
Slazem se da bi cena trebala da bude veca,bar 150.00 din,ali ako uzmemo u obzir da je plata kod privatnika 100-150e,prosecna u Srbiji 300e, ni ovo nema ko da plati.
Slazem se u potpunosti

Nego temu ste promasili.
Cena je 110-120 dinara u Novim Karlovcima, kad nakupac na pijaci ne moze da dobije 120 dinara
onda je svaka diskusija suvisna
 
@casper
Ja imam tu racunicu i takvo iskustvo.Svinje hranim iskljucivo koncetratom jer tako najbolje vidim sta i koliko mi ostane posle ture prasadi.Sto se tice tezine, posle 6 nedelja na sisi i sa navedenom kolicinom koncetrata prasad mi imaju od 26 do 35kg mase sa 3 meseca starosti,zavisi od koje je krmace,dal su imali proliv ili ne,itd.Krmace su mi dosad prasile najmanje 8,najvise 15 kom,tako da i razlika u zaradi ume da bude i veca od gore navedene.
Ako su tvoja iskustva drugacija to je nesto dugo.
I da nesmaramo ljude vise,svako zna sta mu valja raditi i sta mu se isplati,ako nista drugo punoletni smo. :ppozdrav:
 
Poz svima. Nema nista lose u ovom unakrsnom sukobljavanju misljenja. To je jako dobra stvar,ovo bi mogla i biti nova tema. Ali u sutuaciji u kojoj se nalazi nase svinjarstvo svakom dobro dodje da cuje iskustva drugih.Ovi putem pozivam da se oglase i oni malo iskusniji i daju svoj komentar i iskustvo u odgoju prasadi. Mislim do neke "komercijalne tezine" od oko 20 kg. Jer smatram da praviti racunicu na kilazi od 32-35 kg je nerealno jer svi koji odgajaju prasad iste prodaju onda kada imaju izmedju 15-20 kg. Barem je tako kod mene praksa bila dosad. Ajde GALICU. TIBORE<SAVAK<FRANCUZ<KOCIC>GAGI>SABI> i durgi takodje i neka mi ne zamere. :ppozdrav:
 
Kod na su Kv najveci kupci su pecenjare i obicno stanovnistvo.Velikih tovljaca nema puno,i oni imaju svoje krmace za prasad.Zato se kod nas neprodaju prasad ispod 25 kg jer je cena ista i za 25 i za 35 kg, a razlika u zaradi je bas u toj razlici kilaze.
 
Nazad
Vrh