Cena malih prasića na tržištu

Stvarno smo ne slozni a ovi nam deru kozu sa ledja

ali mi smo im to i dopustili.
 
Ziveo Maxiiiiiii, Ziveo Tempooooo, dok mi radimo 2-3 posla da bismo ostali zivi, gradovi jedu dzabe, a to je bitno da bi se sacuvao socijalni mir, nikoga ne interesuje poreklo. Daj da "stoka" jede jeftino da nebi rikala i bukala..... seljaka ko jebe za sta!:off_topic:

Prasad u Leposavicu 180-200 din po kg ali slaba potraznja.
Post je spojen: [time]1275718159[/time]
_________________________________________________
@Mijat80
a brale, daj nadji mi toga zita po 8,5din casticu te nesto.... :haha:
 
francuz je napisao(la):
Ziveo Maxiiiiiii, Ziveo Tempooooo, dok mi radimo 2-3 posla da bismo ostali zivi, gradovi jedu dzabe, a to je bitno da bi se sacuvao socijalni mir, nikoga ne interesuje poreklo. Daj da "stoka" jede jeftino da nebi rikala i bukala..... seljaka ko jebe za sta!:off_topic:
Aman Francuz, sta je to dzaba u Gradovima? Znas li da je kod nas u Srbiji najskuplja hrana u regionu, a identicna onim u Parizu , ako nije i skuplja :zli:
A za Tvoju informaciju, sve velike trgovinske kuce (delta, idea..) nisu poreski obveznici u Srbiji, nego na Kipru, pa tako da Srbija nema ama bas nikakvu korist od njih.
Ali, u dubini moje svesti se slazem sa Tobom .. Nesto treba da se menja i to pod hitno , samo pod uslovom da nam ne dodje neko jos gori od ovih. Da se poveca kupovna moc i standard gradjanstva (ali ne statisticki, nego realno) , i da se onda roba samim tim prodaje po trzisnim cenama. Da se ojaca seljak u Srbiji kroz razne vidove subvencija ,a na ustrb velikih zakupaca zemljista ( sve preko sto hektara , ukinuti subvencije...) i sav taj novac koji bi uzeli tajkuni, poput Kostica, Matijevica, Jerkovica , Nicovica.. Podeliti kroz subvencije seljacima u Srbiji. I posebno stimulisati seljake podeljene po kategorijama... U prvoj kategoriji, seljaci pocetnici, koji tek pocinju da se bave poljoprivredom, a i po godistu rodjenja.. Sto je mladji pocetnik , veca subvencija. Subvencija da ide dotle da mu se cak ustupa zemljiste (20 ha) na koriscenje besplatno, na period od dvadeset godina , sa kasnijim pravom otkupa , a po mestu stanovanja..
U toj situaciji , otkupna cena prasica bi bila realnija nego danas!
 
I koji lik sa političke scene će da pristane na takvo što :sta:
Zar ne vidite da svi veliki biznismeni lobiraju za njih,ko pita malog seljaka imaš ili nemaš. :nono:

::svaka cast:: i ja mislim da sam :off_topic:
 
Politicari od tog divana nema nista ne tupite kur... u pravu jeste ali ,ker koji laje ne ujeda. :nono:

Tako da neki radikalan potez bi dobro dosao :ideja: ja sam za, ::samo bes::imam par @gedza@ braca su im stokilasi a oni 30-tak kila,

Rado cu ih pustiti u Skupstinu RS, nece ih uhvatiti Bog :haha: :haha: :haha:

Samo jos neko.....


Inace sOmbor i okolina 160-170 din nesto se desava
 
Dao 4 muska(22kg-32kg-27kg-37kg) za domazluk na 220, Kok!
za zensku prasad niko i me pita ni po 150 :udri:
Post je spojen: [time]1275810443[/time]
_________________________________________________
@galic
kako mislis nesto se desava? na bolje ili na gore? :sta:
 
Ja juce na pijaci prodao za 200 din tri para 8000 za par ,a bilo je nas desetak sto prodajemo i uglavnom su svi prodali po 200 din, 210 din manji od 15 kg
 
Na pijaci u selu nije bilo nikoga sa prasicima, inace od kuce se prodaje po 180 din/kg, a manji na par idu od 5000 pa navise.
 
kako velika razlika mamicu im lopovsku e pa neverovatno na jednom mestu 200 na jednom 120! Pa strasno.


Kod mene Backa-sever,Sombor i okolina 150-170.
 
kod tebe je jos i dobra cena, ovde je toliko bilo pre 2-3 nedelje , sad je kazu 140 din. i u padu, a ne traze se . :spavam:
 
Nazad
Vrh