Cena malih prasića na tržištu

level3 je napisao(la):
Koliko to dodje po kilogramu. Sta znaci 6 nedelja? 15 kg ili vise?
To je cena prasica koji su skoro odluceni, starosti od 6 nedelja i prodaju se na par.Komsija kaze da su njegovi imali oko 12 kg.
 
Osecina i okolina 145- 160 din plafon.. Ima ko trazi i 200 din ali ne prodaje.. Nema narod pare iako su preslave pa kupuju manje mesa.. Ko kupuje psuje skupo ko prodaje nema racuna jeftino... :haha:
 
zoran sef je napisao(la):
Osecina i okolina 145- 160 din plafon.. Ima ko trazi i 200 din ali ne prodaje.. Nema narod pare iako su preslave pa kupuju manje mesa.. Ko kupuje psuje skupo ko prodaje nema racuna jeftino... :haha:

Koji je to kraj, ako mozes malo blize da mi objasnis?
 
Jutros u Bogaticu 180 dinara, potraznja jako slaba,kvalitet exstra.One losije niko nije krstio,a svi su trazili prvo 200.
 
Bio u subotu na pijaci i ponuda prasadi je bila jako velika, nepamtim toliko puno u zadnji 5-6 godina. Ljudi su trazili 180 ali niko nista nije prodao, uglavnom idu po 160 ali i po toj ceni potraznja je slaba.
 
Sve pohvale za bandu politicara.

J...m im mater,upropastiti tako drzavu.

Mi smo lidi sto i ovde u ovoj bolesnoj drzavi i zivimo.
Planiram odlazak :bravo:
 
Vidim da se sprema slicna situacija kao i sa tovljenicima...
sve je to lancana reakcija..
Ako sad prasad naveliko idu po 140-150, za koji dan ce na 120 dinara,
a to nece biti dobro...
onda opet totalni pokolj, niko nece da radi na svoju stetu,
pa cena mesa u nebesa jer nece biti svinja...itd.
...deja vu...2007
Hej, ima li pilota u avionu:haha:
 
sada pocinje neki post...i traje 2 meseca tako da prasici idu DOLE...a ja imam 28 komada,sada imaju oko 19-20kg... :udri: :udri: :udri: ....nzm sta da radim...dal da ih jos malo ugojim pa da prodam ili da teram u tovljenike...vrlo zajebana situacija... :zli:
 
Cena prasica kod nas u Okrugu je zaista nepoznata.
Citajuci postove, uvideh da ne postoji ujednacena cena.Naravno i ne moze biti,razlikuju se rejoni i ponuda-potraznja.
Kako je to na zapadu: :ppozdrav:
Postoje odgajivaci prasadi do odbica,potom drugi otkupi i tovi ih do nekih 30-40 kg, potom treci do druge neke tezine, i jedan preuzima posle da finisira.To su odgajivaci po dogovoru i svi imaju korist i interes posto nije opterecen sa svim uzrastima,nego samo jedam i to po nekoliko 1000 komada.U tim krajevima i postoji profit i ta drzava- pokrajina,sta god da je, se trudi da tom proizvodjacu omoguci plasman njegove robe,do sledecih ili krajnjih proizvodjaca.
Vrlo interesantno je i to sto se ti proizvodjaci zadovoljavaju i sa 5% ukupne zarade. ::svaka cast::
Naravno,nama se to cini malo, ali ako se uzme nekoliko 1000 komada, pa 5% od konacne cene, odgajivac ima jako velik interes.
Videcemo kako ce se odvijati dalje situacija,ali kako je krenulo :zli:

sad kad imam 11 prasica da prodam cena i njima pada
I ja sam na istim mukama,veruj mi :nono:

onda opet totalni pokolj, niko nece da radi na svoju stetu,
pa cena mesa u nebesa jer nece biti svinja...itd.

Ma kakvi,snaci ce se ovi na vlasti,pored nas zivih odgajivaca oni uvezose polutke iz inostranstva za budzasto, a mi ne znamo sta da radimo sa zivotinjama.

Nije bilo interventnog otkupa, a i lakse im je da obradjuju polutku nego da rade posao od pocetka.

Ne možemo sad svi otići u svet.

Ja samo planiram, jos sam ja tu gde jesam,ali obruc se polako suzava.

Sada nam preostaje da sednemo i da cekamo sta ce biti a bez :ppozdrav: se nece moci i ne moze.

Sve najbolje i :ppozdrav:
 
I imas racunicu :sta:

sada kada svemu ide gore cena uraditi takvu investiciju :nono:

Cena kukuruza je kod nas oko 12 din,zitarice odose gore, koncentrati prate euro, bice i tome uskoro poskupljenje :nono:

Tovljenici jeftini i ispod proizvodjacke cene :zli:

Ne znam, ja imam 15 kom svojih videcu da li cu ih zadrzavati, ako bude jadna cena tovljenika ja odustajem na jedan period sa tovom na veliko

:ppozdrav:
 
Moj brat od tetke prodao prekjuce 21 kom prosek malo vise od 15 kg po 175 dinara.Na pijacama, pogotovo u Sapcu,su jeftiniji i mislim da ne prelaze 160 dinara kilogram.
 
Nazad
Vrh