Cena malih prasića na tržištu

Eto to vam pricam.
Ko ce sad za tov da plati i 180 dinara za kg praseta.
Mislim da u Srbiji nema takvog. Na komad moze i 300
 
Puno je 200 din,i mislim da nije realno,ja proizvodim samo prasad ali 200 din je puno/

170 mislim da bi bilo ok za jedne i za druge,mada je tovljacu opet puno ako debele proda ispod 110
Post je spojen: [time]1273786474[/time]
_________________________________________________
Zaboravio sam reci da je danas kod nas okolina Sombora prase 24-25 kg prosek tovareno po neverovatnih 150 din.

Znaci dosao covek,i daje 150 din. ni 5din gore. par kolega i ja smo dali danas po 10-tak komada po 150 din!

::lose::
 
nista nije kako treba u ovoj drzavi...neki trose nase i tako u krug....maxi...idea...sitni proizvodjaci mesnih preradjevina se svakog dana utrkuju ko ce vise da spusti cenu mesa....e tu je problem :zli:
 
galic je napisao(la):
drobi je napisao(la):
Za koji dan ce bit i 120 dinara.A i to je dosta. ::novac::


Ako crkne komsijna krava nek crkne i moja,da ni mleko ne moze da nosi od mene!

Varas se.Imam i ja 50 kom. :D
Ali nije realno da tovim prase od 200 din zatovljenika od 80.
Prase treba da je 25-30% skuplji od tovljenika.
Znaci nesto skripi negde. :nono:
 
Ok, mozda sam malo preterao, ali po kalkulaciji sa polj. fakulteta proizvodna cena praseta, trenutno,
ispada 110-120 dinara, sto opet zavisi od trenutka zalucenja,i sl.
Znaci prema ovoj teoriji koja je vrlo relativna i okvirna ako na tu cifru dodas
30% interes proizvodjaca sto je vise nego korektno, dodjes do nekih realnih 160 dinara.
Ko danas hoce da proda super kvalititno prase za tov za 160 dinara?
Mozda onaj ko drzi 100 krmaca i ima nekoliko stalnih kupaca.

Ovo su okolnosti gde mi bednici sto tovimo 50-60 komada u turi
propadamo sigurno. Bojim se da je to i cilj.
 
Slazem se sa tobom,u pravu si ali radovati se ceni od 120 din to je stvarno ::lose::

koliko ce tvoji ili moji tovljenici biti ako prase bude kostalo 120 din? ne ponovilo se vreme kad su ih pre neku godinu placali 40 din,a krmace 25!
 
Ne radujem se ja tome.
Ja u zivotu prase nisam prodao, cak ih jos i kupujem.
Ali da budemo realni, ni 165 nije bila realna cena za tovljenike, isto kao i 200 za prasad.
Radnik koji radi na radnom mestu za 15-20k da zaradjuje 3-4 praseta, a isto toliko da zaradis sa 4-5 krmaca, to bas i nije realno.
Po meni prihvatljiva cena bi bila 150-160 za prase i 115-125 za tovljenika.Onda zaradis hiljadarku na prasetu i jos 1500-2000 po tovljeniku.
Nece se vise ziveti od 3-4 krmace i 50 tovljenika, to moramo prihvatiti.Ko oce da opstane taj mora drzat vise, a mi koji necemo vise(kao i ja) mi cemo polako nestati.Nazalost, ali to nas ceka.
Isto je kao i da vise ne mozes ziveti od 10 jutara.
 
galic je napisao(la):
Slazem se sa tobom,u pravu si ali radovati se ceni od 120 din to je stvarno ::lose::

koliko ce tvoji ili moji tovljenici biti ako prase bude kostalo 120 din? ne ponovilo se vreme kad su ih pre neku godinu placali 40 din,a krmace 25
Pa trenutno imas otprilike istu situaciju
ako uzmes u obzir odnos evra i dinara.
 
Za 165-170 din,mislim da je sasvim u redu ali tovljenici prave problem i naravno da se slazem da cena tovljenika ne bi smela da bude ispod 115-120 din.
 
Kad se radi o tovu realne su kalkulacije i cene.
A da li ste nekada razmisljali kako izgleda kod pecenjara.

prase 30 kg na primer sada je 6 000 dinara
a pecenje od istog praseta je 10 000 dinara

da li je u redu da on za klanje, pecenje, i seckanje uzme 4 000 u najgorem slucaju, jer pecenjari kupuju i jeftinije na licu mesta u stali kod seljaka.
Primera radi jedan u mom malom mestu je od 19 novembra do 19 decembra zaklao 250 komada i za mesec dana eto zaradio MILION dinara ali je imao i troskove, 30 000 radnicima 30000 drva i slicno... :haha: :haha:
 
draganpan je napisao(la):
Kad se radi o tovu realne su kalkulacije i cene.
A da li ste nekada razmisljali kako izgleda kod pecenjara.

prase 30 kg na primer sada je 6 000 dinara
a pecenje od istog praseta je 10 000 dinara

da li je u redu da on za klanje, pecenje, i seckanje uzme 4 000 u najgorem slucaju, jer pecenjari kupuju i jeftinije na licu mesta u stali kod seljaka.
Primera radi jedan u mom malom mestu je od 19 novembra do 19 decembra zaklao 250 komada i za mesec dana eto zaradio MILION dinara ali je imao i troskove, 30 000 radnicima 30000 drva i slicno... :haha: :haha:



I sta ce da radi do sledeceg 19. decembra?
 
Nazad
Vrh