Cena malih prasića na tržištu

Danas je bio jedan iz Rume kod mojih komšija da kupi prasad, iz prva rekao daje 180din/kg i žena kaže: može samo da zovnem komšinicu da pomogne pošto muž nije tu, kako je ona to rekla tako on promeni priču i kaže 165din/kg. I žena ga fino isprati iz dvorišta, nema saradnje. Klošari!!! :zli:

Naravno, mislim na nakupce.
 
čujn ti njega 165 din pazi bisera kad se žena složi na 180 on menja temu pa dok je nas tovljača i njih će biti i sve bogatiji nema šta da izgube ni da rizikuju
strašnooooooo ::lose::
 
Srpski PENTAGON
2nk4ua.jpg

Srecna slava i neka se krka... Dobro je... dobro je... bice cene bice... bice para
 
Meni treba 50, ali cekam pare od prethodne ture evo vec 25 dana. imam jos 17 da tovarim,..
da covek poludi... uzas
 
Ljudi ajde da organizujemo neku trgovinu PROIZVODJAC PRASADI-TOVLJAC

Dogovorimo se za neku cenu da svima bude ok, ne vidim zasto ne. :cool:


Imam par prijatelja koji imaju kvalitet,NE tove,i uvek kuburimo sa kupcima tj nakupcima,koji kupuju za nekog,pa taj neko plati drugu ruku,sto se nebi organizovali majku mu pa da svima bude bolje!
 
galic je napisao(la):
Ljudi ajde da organizujemo neku trgovinu PROIZVODJAC PRASADI-TOVLJAC

Dogovorimo se za neku cenu da svima bude ok, ne vidim zasto ne. :cool:


Imam par prijatelja koji imaju kvalitet,NE tove,i uvek kuburimo sa kupcima tj nakupcima,koji kupuju za nekog,pa taj neko plati drugu ruku,sto se nebi organizovali majku mu pa da svima bude bolje!

Slazem se i ja, samo koju cenu trenutno odrediti za prase od 25 kg, da proizvodjacu bude ok
a istovremeno i onome koji tovi u sadasnjim okolnostima
Ja recimo kupujem prasad i tovim. Poslednju turu (u decembru sam platio 170 dinara/kg 33kg prosek), prodao sam pre mesec dana tovljenike za 110 dinara, jos nisam naplatio..
I tada su ljudi od kojih kupujem bili nezadovoljni cenom...Sta ja da kazem?
Mislim da nisam na na pozitivnoj nuli. Sta da kaze onaj koji sada debele daje za 80-90 dinara?
Generanlo ideja ti nije losa i nije nova, samo za te stvari potrebno je mnogo vise od ovog caskanja na forumu, potrebno je formirati udruzenja ili zadruge nazovi kako god, podici sve to na mnogo visi nivo da bi svi u lancu bili zasticeni i imaju svoj interes..
i naravno kljucno je da postoji volja drzave da se ova grana poljoprivrede odrzi
jer bez toga bice tesko.

Ali sto da ne probamo i ovako?
Ja sam pre neki dan ovde rekao da ce mi trebati 50-tak komada za tov
 
Nazad
Vrh