Cena malih prasića na tržištu

Svaka čast momci ovde kod nas sve što je preko 25 kg već se plaća kao tovljenik znači za prase od 30 kg dobiješ do 25 kg cenu prasadi a ostalo u ceni tovljenika
 
Takodje ija samo prasad proizvodim,

Muka je doterati prase do 15 kila a kad predje 25,30 onda ide.

Pa sto cenjeni tovljaci ne drze krmace?

Zato sto znaju kakva je to borba.
 
galic je napisao(la):
Takodje ija samo prasad proizvodim,

Muka je doterati prase do 15 kila a kad predje 25,30 onda ide.

Pa sto cenjeni tovljaci ne drze krmace?

Zato sto znaju kakva je to borba.

Verovatno zbog toga što im je čistije da svaka 3-4 meseca mogu da kupe prasad i naprave turnus od 100 komada tovljenika. Ako bi držali i krmače trebalo bi im 40 krmača da zatvore krug. A to se verovatno ne isplati, samo treba izračunati koliko te krmače pojedu hrane godišnje, plus ostali troškovi što idu uz njih (veterinar i td.)! Ali kad bi oni držali krmače, šta bi mi ostali radili! Na kraju svako ima svoju računicu i radi ono što mu više odgovara! Više volim da se zanimam sa kramačama nego da držim tovljenike!
 
nebi bas se slozio sa tobom najbolje je imati zatvoren ciklus ja dok sam samo kupovo prasad stalno sam radio sa minimu zarade a u najvise slucajeva 0 od kako imam i svoje krmace napredak je vidljiv u ::novac::
 
MONTOYA je napisao(la):
Što prijatelju ti ne toviš? :cao:
Ako mene pitas,zbog cene naravno. jer na prasetu mogu puci ali puno lakse na tovljeniku.

Znam da je tesko i toviti,ali je sve puno drugacije u odnosu na proizvodnju prasadi. Ti znas kolicinu,kvalitet,a ja ocekujem i kad docekam sanse su relevantne da leglo opstane.


Mislim samo da je lakse,kupiti prasad,i toviti nego proizvesti ga .
 
zlikovac je napisao(la):
nebi bas se slozio sa tobom najbolje je imati zatvoren ciklus ja dok sam samo kupovo prasad stalno sam radio sa minimu zarade a u najvise slucajeva 0 od kako imam i svoje krmace napredak je vidljiv u ::novac::

Slažem se da je najbolje imati zatvoren ciklus! Zarada koju imaš su pare koje nisi potrošio na kupovinu prasadi,ali pola od toga ode na hranu za krmače i veterinarske usluge! Ostalo ostaje ako se nešto ne iskomplikuje!
 
galic je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Što prijatelju ti ne toviš? :cao:
Ako mene pitas,zbog cene naravno. jer na prasetu mogu puci ali puno lakse na tovljeniku.

Znam da je tesko i toviti,ali je sve puno drugacije u odnosu na proizvodnju prasadi. Ti znas kolicinu,kvalitet,a ja ocekujem i kad docekam sanse su relevantne da leglo opstane.


Mislim samo da je lakse,kupiti prasad,i toviti nego proizvesti ga .
tov zahteva dosta veća ulaganja i samim tim dosta je veći finansijki rizik
dosta više hrane,dosta skuplja lečenja a o oscilaciji cena da ne pričamo
 
Da malo pogledamo unazad... i videcemo da su prasad nedavno dostizala cenu 270 din kada je evro bio 80 din, pa pogledajmo kolko mu to dodje. Realno i ja smatram da je takva cena visoka, ali rizik od steriliteta krmaca, malog broja oprasenih prasica, gazenja od strane krmace, uginuca, proliva, parazita, strojenja, cadjeve bolesti, endema, trovanja hranom ... (boga i savaoca)... neko mora da plati... da bi se gajile krmace i da bi malih prasica uopste bilo na trzistu
 
draganpan je napisao(la):
Da malo pogledamo unazad... i videcemo da su prasad nedavno dostizala cenu 270 din kada je evro bio 80 din, pa pogledajmo kolko mu to dodje. Realno i ja smatram da je takva cena visoka, ali rizik od steriliteta krmaca, malog broja oprasenih prasica, gazenja od strane krmace, uginuca, proliva, parazita, strojenja, cadjeve bolesti, endema, trovanja hranom ... (boga i savaoca)... neko mora da plati... da bi se gajile krmace i da bi malih prasica uopste bilo na trzistu
MONTOYA je napisao(la):
galic je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Što prijatelju ti ne toviš? :cao:
Ako mene pitas,zbog cene naravno. jer na prasetu mogu puci ali puno lakse na tovljeniku.

Znam da je tesko i toviti,ali je sve puno drugacije u odnosu na proizvodnju prasadi. Ti znas kolicinu,kvalitet,a ja ocekujem i kad docekam sanse su relevantne da leglo opstane.


Mislim samo da je lakse,kupiti prasad,i toviti nego proizvesti ga .
tov zahteva dosta veća ulaganja i samim tim dosta je veći finansijki rizik
dosta više hrane,dosta skuplja lečenja a o oscilaciji cena da ne pričamo

Vi tovite mi cemo proizvoditi prasad i eto posla.

Ja sam rad da sa nekim od tovljaca dogovorim cenu na godisnjem nivou i da radimo.
Ma kako vam to delovalo ali sam ozbiljan.
 
Da,dobro rešenje je i ozbiljna i iskrena saradnja proizvodjača prasadi i tovljača.Bilo je momenata kada su prasad kg.bila evro ali to nije dobro ni za koga.Nemojte zaboraviti da i u tovu ima i te kakvih problema samo onaj ko to nije ozbiljnije radio ne zna.Od bolesti,skupih komponenti do finalizacije.Jel,znate koliko se prosečno čeka naplata tovljenika,a prasad se naplaćuju na vagi i novac ide u novi krug,koliko tovljača samo u mačvi nikad nije videlo svoj novac od predatih tovljenika i nikad i neće.
 
zlikovac je napisao(la):
nebi bas se slozio sa tobom najbolje je imati zatvoren ciklus ja dok sam samo kupovo prasad stalno sam radio sa minimu zarade a u najvise slucajeva 0 od kako imam i svoje krmace napredak je vidljiv u ::novac::
i sam znas kakvu robu sto se tice kvaliteta imas da se nadovezem
colic je napisao(la):
Da,dobro rešenje je i ozbiljna i iskrena saradnja proizvodjača prasadi i tovljača.Bilo je momenata kada su prasad kg.bila evro ali to nije dobro ni za koga.Nemojte zaboraviti da i u tovu ima i te kakvih problema samo onaj ko to nije ozbiljnije radio ne zna.Od bolesti,skupih komponenti do finalizacije.Jel,znate koliko se prosečno čeka naplata tovljenika,a prasad se naplaćuju na vagi i novac ide u novi krug,koliko tovljača samo u mačvi nikad nije videlo svoj novac od predatih tovljenika i nikad i neće.
slazem se potpuno ali kazem kada imas kvalitetnu prasad sam tov nije problem koliki je problem prodaja i naplata istog
 
Teško je naći ovu kilažu,a cena je spram kilaže.Galiću,znam da je kod vas dobra roba ali teška.Možda mi bude trebalo i takvih.
 
Nazad
Vrh