Cena malih prasića na tržištu

napreduje se malo,prekljuce bilo 80
 
To prase od 38 kg se kod nas u selu zove "nazime"!!!
Post je spojen: [time]1268046592[/time]
_________________________________________________
Dobro si prošao!
 
A kakva su to prasad koja prodaju od 15 do 25 kg. Kod mene se zna... Prase ispod 30 kg je skuplje duplo. pa ko voli nek izvoli.
Do tezine 30 kg se ne isplati prodavati, jer je lako utoviti ali treba odgajiti krmacu, pa podici prase od sise... a i grehota je zaklati prase manje od 30 kg. Pecenje je isplativije od vece kilaze
 
ja sam pre neku nedelju prodao prodao 10 komada od po 27kg (prosek) 200 din za kilo...a cim predju preko 30kg odma obaraju cenu na 170-180... :zli:
 
Pa kad je lako utoviti što prodajete prasad.za tu kilažu treba max.3 meseca i eto love.Stvarno ne razumem koliko razlike sa jednog kraja do drugog i kakva je računica platiti prase ma koliko bilo 7,500 a dobiti za tovljenika 10 000.
 
kod mene ovde se krecu oko 4km, maksimalno 4.5km, da li ce cena rasti ne znam, jeste da se sada kupuju i za tov, tu je Vaskrs i Djurdjevdan slave... koliko ce to uticati da se poveca potraznja a time i cena videcemo.

Sobzirom na trenutno ekonomsko stanje mrka kapa, raja nema para ni za hleba, plate sve tanej ljudi ostaju bez posla, kriza ljudi je tek sada pocela ono lani je bila samo najava...mozes ceniti nesto koliko hoces kada ljudi nemaju novaca...teska vremena dolaze...ovo ko pregura preguro je mislim na nas obicne smrtnike...

A to da se ide na tovljenike to je kao bingo ili loto, gotovo isto kao i sa bikovima, ovde ktrenutno bikovi pali na 3km propast, nema jadnog seljaka nigdje...
 
Da se razumemo,nije dobro ni da cena prasadi bude 100 din zato i imamo ovakvu situaciju,i odgajivači prasadi treba da se pokriju i nešto zarade a i ko tovi da ne izgubi ne treba se radovati ni visokoj ceni prasadi jer će to ipak na kraju nekog koštati.A što se cene tiče tu u narednom periodu neće biti značajnijeg povećanja pošto tovljači u mačvi već završavaju ciklus popunjavanja objekata a zna se koliko mačva apsorbuje prasadi.
 
draganpan je napisao(la):
A kakva su to prasad koja prodaju od 15 do 25 kg. Kod mene se zna... Prase ispod 30 kg je skuplje duplo. pa ko voli nek izvoli.
Do tezine 30 kg se ne isplati prodavati, jer je lako utoviti ali treba odgajiti krmacu, pa podici prase od sise... a i grehota je zaklati prase manje od 30 kg. Pecenje je isplativije od vece kilaze

Pa to su prasad u pravom smislu te reči! Neko ih proda odmah čim se odluče od krmače pošto je to najčistija zarada. Inače prase je najteže dogurati do 30 kg telesne težine.Što se tiče krmača nije ih teško odgajati ako im pružiš sve što im je potrebno(smeštaj,hranu...). Što se tiče pečenja slažem se da je isplatljivije od veće kilaže pogotovo ako se pečenje prodaje na kile ali ima malo više masnoće ako se peče i plek ili paorsku peć! Ako se okreće na ražanj onda nema masnoće pošto se istopi a meso bude mekano kao puter. Više volim kada je pečenje sa ražnja!
 
Nazad
Vrh