Sejanje soje sejalicom Panonija Becker

S.t.e.v.a.n

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Mar 2011
Poruka
16
Lokacija
Selo
Da li neko ima iskustva sa sejanjem soje sa ovom sejacom? kupio sam ploce za soju za nju,u uputstvu se pominje neka zamena zupcanika,da li neko zna nesto o tome?
 
Ploče nose oznaku S1 imaju jedan red sa 36 rupa,kupljene su prošle godine kod Labanaca u Pazovi za 40 eura/kom a izbacivači su kupljeni u Jarku za 10 eura/kom ali ne mogu da se setim kako se čovek zove....
 
ja sam sa bekericom posejao dosta soje i ogdila mi se zato što je spora
u upustvu ti tačno piše koje lančanike treba da zameniš,ako nemaš baš te pokušaj sa tim koje poseduješ da dobiješ približno isti prenosni odnos
ne postoje sa dva reda rupa ploče za soju za bekera već samo te S1 sa 36,ja sam pravio kod tibora u bečeju sa 45 rupa kako bi dobio veću brzinu ali javljali su se problemi kod krupnijeg semena....
kod tibora su ploče jeftinije,čini mi se 35e sa izbijačem
 
Jedna dopuna! Proizvedena je ploča za soju sa dva reda rupa.Trenutno je u fazi ispitivanja.Brzina setve je povećana na 7 do 8 km/h.
 
mislim da je to neizvodljivo da na onoj širini ploče se postavi dva reda rupa dovoljnog prečnika da uspešno prima zrno,da je u pitanju repa mogao bi da shvatim ali soja teško
pre nekoliko godina čuo sam se sa njihovim predstavnikom mislim da se zove Pera iz okoline NS on mi je pričao da ispituju ploče sa 41 rupom u jednom redu i zato sam rešio da pravim kod tibora sa 45 jer on na njegovim mašinama nije mogao da podeli na 41 rupu
 
Pa kod tog gospodine sam i video te ploče i kod njega će se ispitivati.Ja ako nešto napišem stojim iza toga mislim da ste to mogli do sada da shvatite.
 
Zna či neko broj telefona/adresu Pere i Tibora?
Ima li neko taj zupčanik što se menja na točku? Ako ima može slika/dimenzije?
 
I manje kosta cela masina,za 1000e novi tip ima. ALIIII ako ona moze sa tim plocama do 8km/h onda za plafon 1500e imamo masinu jeftiniju od OLT-a a bolju.
 
Ja sam ispozdio od sejana soje 3om sporom pa lomi pa krupno seme pa sitno,kukuruz ako je jace ofarban lepi ako je jako sitno ne odlaze kako treba,ma samo neke pizdarije sa njom.....doduse nasejala se nema tu price ali komplikovana je straota nek kaze ko sta oce!
 
2ag2dms.jpg


Ovako izgleda ploča za soju sa 100 rupa.

- - - - - - - - - -

143kz1j.jpg


Ovo je Izbacibvač za ploču od 100 rupa.
 
Nazad
Vrh