Beli luk

bez obzira kad se vadi, nego nisam to pitao vec PRINOSI... I kolko moze da stoji.
 
zoran sef je napisao(la):
bez obzira kad se vadi, nego nisam to pitao vec PRINOSI... I kolko moze da stoji.

Za beli ti je odnos 1:7 u dobroj godini, a za crni zavisi od godine. Mnogo više je nego beli, a ako loše rodi može i manje.
 
pozdrav svima! novi sam clan,tako da nemam,nikakvog iskustva u ovome.izvinjavam se ukoliko bude gresaka.zelim da posadim jesenji beli luk.., pa me zanima koliko mi treba kila luka za povrsinu od 20 ari.i gde sada mogu ,i po kojoj ceni da ga kupim,,,,hvala!
 
sasa pancevo je napisao(la):
pozdrav svima! novi sam clan,tako da nemam,nikakvog iskustva u ovome.izvinjavam se ukoliko bude gresaka.zelim da posadim jesenji beli luk.., pa me zanima koliko mi treba kila luka za povrsinu od 20 ari.i gde sada mogu ,i po kojoj ceni da ga kupim,,,,hvala!

Možeš kod mene za 450din/kg., ako te zanima, imaš u oglasima tel.
 
U bre Opavcani pa vi derete kozu s ledja...Cena je svugde 3-3,5 eura a kod tebe 450 din...U startu da novog clana izujes iz cipela.Nemoj tako druze :cao:
 
Na lozničkoj pijaci, odavno, obitavaju čavoljci* od glavica belog luka koji se prodaju kao domaći proizvod po ceni od 500-600 srpskih dinara za kilogram (približno: 5-6 evrija za kilo mirisnog začina).
Iz proverenog izvora saznajem da Kinezi spremaju poplavu kvalitetnog belog luka na našem tržištu po ceni od, približno, 2-3 Eura za kilogram.

p.s.
Ima da se najedemo zimus kiselog kupusa začinjenog jeftinijim belim lukonijem !!! :D

* Чавољак = isprdak
 
bibliotekar @ sto se ne proizvodi beli luk za EU trziste ? Tamo kinezi ne mogu da izvezu a cena je sigurno dobra
 
savato je napisao(la):
U bre Opavcani pa vi derete kozu s ledja...Cena je svugde 3-3,5 eura a kod tebe 450 din...U startu da novog clana izujes iz cipela.Nemoj tako druze :cao:

Nisam baš siguran da je cena 3-3.5eura, možda neki sitan, rascvetan, neočišćen, pokvaren...
Vidi šta piše bibliotekar pošto je kod njih.
Uostalom, ja sam završio sa prodajom luka za ovu godinu. Otišao je po 450 din/kg. :ppozdrav: ::novac:: :bravo:
 
ppozdrav svima...nov sam u ovome i zanima me da li se neko bavio proizvodnjom mladog belog luka...ili ako neko zna nesto vise o proizvodnji istog...posto bih voleo da pokusam takvu vrstu proizvodnje i dobro bi mi dosli neki saveti.
kako saditi,na koju razdaljinu izmedju reda i u redu,nega,preventiva i tome slicno...za pocetak bih pokusao u basti na oko 2 ara... pozdrav :cao:
 
Ljudi,jel treba beli luk da se prska sa necim pre nego sto ga pokrije sneg...protiv lukove muve,plamenjace ili drugih bolesti i stetocina...ako moze neko da mi kaze kada bi trebalo da se prska sa cim i kako?unapred hvala!pozdrav
 
Hvala,ja sam nov u ovom pa mi je svaki savet dobrodosao :cao:
Cime vi prskate,mislim kojim hemikalijma,da li preporucujete neku odredjenu? a zasto obavezno koristiti lepak,zasto uopste koristiti lepak,cemu sluzi?ako mozete da mi objasnite...hvala jos jednom...
 
Robi89,mozes prskati bilo kojim insekticidom,naravno procitas uputsvo da li suzbija lukovu muvu i jos bitna stvar je kolika je karenca preparata kojeg koristis.
Ja koristim perfection!!
 
Slabije deluje to je tacno ako je najezda muve,ali za prvo prskanje u martu ( preventivno),je dovoljan! Drugo prskanje koristim Lebajcid.
 
Bastenska proizvodnja :D, moze se reci u toj kolicini da je maltene ogledna povrsina... pokusavam svasta... pa kako uspe... nekada bolje nekada gore... ove godine je bas lose bilo :udri: :nono:, sta sam posejao to i vadio... nije do hemije nego je kanda losa genetika... kineski... rekoh ako je velik cen, bice i glavica... sve je super bilo do vadjenja... kad ono odjednom mala glavica :udri:
 
Tako to bude sa belim lukom,skup je to sport!!
Sejem onoliko koliko mogu da prodam,a prinos po lancu je oko 5 tona ociscenog luka.Samo ove godine sam zasejao 3 tone semenskog(puta 3 eura) a gde su ostali troskovi,velik je ulog u belom luku zato je i cena ove godine takva ali nije svake godine!! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh