Narodna medicina, melemi, "kostolomci" ....

Mrgud

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2011
Poruka
47
Lokacija
Grocka
Prolecni radovi uzimaju svoj danak. Ovog puta je stradala kicma, pa me zanimaju vasa iskustva sa "kostolomcima", a i recepture za meleme. Juce sam cuo da plod kestena u komovici pomaze. Ako je neko imao slicnih problema nek napise ovde, a ako vec postoji tema (ja je nisam nasao), molim moderatore nek ovu izbrisu.
 
Kupi konjsku mast u apoteci, namazi kicmeni stub,obavi se od kukova sve do ispod pazuha providnom folijom, i nek prenoci. Ali, kad krene da radi konjska mast , da te pece po ledjima, ne skidaj foliju, minimum dva sata. Bilo bi idealno da prenoci tako , da spavas sa tim.
Pozdrav:ppozdrav:
 
Ma probao,brate, ali mislim da ne pomaze kod ukljestenja. Ortak mi je bio kod nekog tipa u Banatskom Brestovcu za namestanje kolena, a opet kazu u Vlaskoj kod Mladenovca neka zena je zakon za namestanje kicme. Pa sad budi pametan. Hvala u svakom slucaju, nisam probao sa folijom, pa cu videti kako ce biti. Pozdrav
 
za to treba da odes kod nekog ko ume da izvlaci prsljenove - to je 10 sek i gotova stvar

baba u Vlaskoj nekome pomogne nekome ne mislim da ona mnogo bolje radi istegnuca, ligamente vraca
 
Kako nam je taBaba u kosiluku, uslovno rečeno , onda imamo i saznanja o njoj.
Lepo je rekao Čika Jova, nekom pomogne , nekom ne... Ali. ona je za ligamente ramena, carica, ali ostalo je nula..Tebi treba kostolomac, kiropraktičar..Za to je Car Ranko što je radio na 25 maju kao maser (sadašnji Gale Muškatrinović).Okreni Centar , pokušsj da saznaš njegov broj , drži negde privatnu ordinaciju.Inače, radio je u Centru od osnivanja , pa do odlaska u penziju pre dve , tri godine...
 
Mrgude!
Zaboravi na babe iz vlaških sela i ostale trice i kučine . Lekar je prava adresa za tebe pa će ti reći šta i kako. Ako je stanje za operaciju, ne beži od iste , jer ćeš rešiti veliki problem. Ovo ti pišem iz ličnog iskustva.:ppozdrav:
 
Mrgude!
Zaboravi na babe iz vlaških sela i ostale trice i kučine . Lekar je prava adresa za tebe pa će ti reći šta i kako. Ako je stanje za operaciju, ne beži od iste , jer ćeš rešiti veliki problem. Ovo ti pišem iz ličnog iskustva.:ppozdrav:

Nisu "Vlaska sela" nego mesto Vlasko selo, Mladenovac, Beograd. :haha:

Kiropraktika je grana medicine.:ppozdrav:
 
Prolecni radovi uzimaju svoj danak. Ovog puta je stradala kicma, pa me zanimaju vasa iskustva sa "kostolomcima", a i recepture za meleme. Juce sam cuo da plod kestena u komovici pomaze. Ako je neko imao slicnih problema nek napise ovde, a ako vec postoji tema (ja je nisam nasao), molim moderatore nek ovu izbrisu.
Kupi rusku vodu imaš u svakoj apoteci utrljaš uveče gde boli a može i cela kičma i videćeš efekte.:ppozdrav:
 
Tako treba Dr Karalic smo ostro. Stavi ono Dr. ispred nika. :osmeh: :ppozdrav:

@ zis

Jel se ta ruska voda prodaje samo u apoteci ili ga ima i u radnjama pod nazivom Votka.
 
Poslednja izmena:
Karalić
Znam gde je Vlaško selo kod Mladenovca, bio sam tamo na masaži ili tretmanu kod babe. Po nagovoru "iskusnih", slaba korist, ustvari nikakva. Možda pomogne za neko lakše stanje privremeno.:ppozdrav:
 
Karalić
Znam gde je Vlaško selo kod Mladenovca, bio sam tamo na masaži ili tretmanu kod babe. Po nagovoru "iskusnih", slaba korist, ustvari nikakva. Možda pomogne za neko lakše stanje privremeno.:ppozdrav:
U pravu si za tu Babu u Vlaškoj:sta:
Ako si bio kod babe , i nije valjalo, sto ne produži u Pazovu kod Ćate, i tamo ima masaža. Ali erotska! E, ja kad se ukocim . idem na erotsku masažu, pa šta mi da Bog.Doduše , nema više Ruskinja, ali i ove naše znaju da "masiraju":osmeh:
 
Hmmm...znaci ovako. Da rezimiramo: od babe nema vajde, nego ruska voda (iako sam pre za lozovacu), pa u Pazovu na masazu. Pa kom kosarci, kom odbojci :haha: Negde ce se ukocimo, negde otkocimo :haha:
 
@ Mrgud
Lepo Ti Nidza kaze, zaj...i babe i nadrilekarstvo idi na vreme kod lekara i vidi o cemu se radi i sta treba da se radi. :ppozdrav:
 
Pitanje da li je izleteo prsljen ili se ukljestio neki nerv.Ako je prsljen pravac kod lekara jer moze da izazove vece komplikacije.A ako je nerv,to rade "Bogom obdareni" seoski lekari,jer to fizioteraputi neizvlace (iz licnog iskustva pricam).A ti kako ti volja:ppozdrav::ppozdrav:
 
Hvala prijatelji na interesovanju za moju muku. Evo konacnog plana:
1. lekar opste prakse po uput za neurologa
2. neurolog daje uput za magnetnu rezonancu
3. posto mislim da je prsljen u pitanju, pravac kiroprakticar (mozda nadjem i Ranka, sto ga pomenu drug Karalic)
4. e tek onda mislim da mogu da pomognu neke fizikalne terapije
Jvicu ovde kako sam prosao i koga sam nasao, zlu ne trebalo, ali nek ima za nedaj Boze. Ziveli
 
Radite fiskulturu svako jutro čim ustanete. Švedske vežbe ili one vežbe koje ste radili svako jutro u vojsci. Povreda će biti daleko manje a i biće te čiliji ceo dan.

Časni Internet Deda Lala lepo savetuje: Svakodnevna vežba spašava !!!
Za tzv. narodne kostolomce uvek ima vremena (ukoliko niste praktikovali telesne vežbe).

Nekoiko linkova za poboljšanje telesnog zdravlja i opšte fizičke kulture:
~ Ći Gong terapija (Shaolin Nej Jin Qi Gong)
~ Ći Gong vežbe (Shaolin Nej Jin Qi Gong)
~ Akupresura kod naših naroda, ili: da li samo Kinezi znaju za akupresuru!?
 
Nazad
Vrh