Postrojenja za destilaciju bilja,alkohola,sušare...

Vidim da imaju baš širok izbor ptoizvoda.

Destilerije alkohola
Prirodne voćne rakije
Acetator za proizvodnju sirćeta
Dehidrisano voće
Ekstrakti suvog voća
Eterična ulja
Ekstrakti lekovitog i aromatičnog bilja
Sušare za rezanu građu
Sušare- univerzalne "MODUL"
Parionice
Kotlarnice
Rekuperacija rastvarača


Vidim da ima i linija za proizvodnju eteričnih ulja, a verovatno je to trenutno najzanimljivije tržište. Ima spisak navedenoga bilja koje se može koristiti za proizvodnju eteričnih ulja, sa time da se eterična ulja mogu proizvoditi kako iz svežih biljaka, tako i iz osušenog lekovitog ili začinskog bilja. Za prostoriju se kaže da bi trebala da bude veličine do 30 metarara kvadratnih, tako da ni sa te strane to ne pretstavlja neki ogroman strošak.
 
Nije problem proizvesti etericna ulja.Ni zbog sirovine,ni zbog opreme.
Od sirovine moze sve,cesto i ono sto ostaje za bacanje.
Znam i jednog starog majstora iz Padeja koji prave odlicne destilatore(cak dva komada su zavrsila i u SAD).
Jedini problem je naci sigurno trziste i plasman ulja.To treba resiti.
 
Da Madaras iz Padeja , radio i sad radi ,ali slabije jer je stariji, za Galeniku i Zdravlje Leskovac !
 
Pozdrav lakarije.
Vidim da si upoznat sa tim destilatorima etericni ulja. za tim tragam odavno ali nisam imao srece.
A kazes da poznajes nekog majstora koi moze da napravi.
Ja bi te zamolio da mi kazes na koi nacin bi mogao da ga kontaktiram.
Hvala unaprijed
 
Zdravo ja sam nova na forumu
U Sarajevu ima na prodaju parni destilator za etericna ulja kapaciteta od 2000 litara .
Ako zelite mogu da se raspitam o cijeni
 
Zanimljivo i dobra ideja ali još bolje bi bilo ako neko zna nekoga ko bi to rekao kako se radi i gde nabaviti skalameriju za kućnu varijantu ili nešto manjih dimenzija.
 
Imam ja destileriju i siguran plasman etericnog ulja,cak i jedan kazan od 2000 l sa tabarkom viska,koji je polovan a na prodaju je,pa se javite ako vas jos uvek zanima ova oblast...Inace mi se destilacijom bavimo jos od 1960 god.
 
Konstrukcije starih destilatora, pa i materijal od koga su napravljeni nisu dobri.
Postoje savremena rešenja.Kazan za rakiju uopšte nije pogodan za dobijanje et. ulja jer se greje indirektno a za dobar proizvod potrebna je direkna para...
 
људи може једно питање,већ дуже време размишљам да купим сушару за воће па ме занима колика су почетна улагања и колико се исплати сушење воћа.унапред се захваљујем.;d}
 
Nazad
Vrh