Парадајз

sasa j je napisao(la):
Jos jedno pitanje sta vam znaci to (na dva stabla),inace planiram na prolece da krenem sa proizvodnjom povrca u plasteniku,
Ono sto su mi preporucili je paradajz Big baf,Nemo neta,sta ti Topalovicu konkretno mislis o ovom izboru posto vidim da imas iskustva u proizvodnji. :ppozdrav:
sasa j je napisao(la):
Jos jedno pitanje sta vam znaci to (na dva stabla),inace planiram na prolece da krenem sa proizvodnjom povrca u plasteniku,Ono sto su mi preporucili je paradajz Big baf,Nemo neta,sta ti Topalovicu konkretno mislis o ovom izboru posto vidim da imas iskustva u proizvodnji. :ppozdrav:
To znaci da na glavnom stablu koji vodis na kanap ili kolje ostavis prvi najjaci pelcer ili zaperak i njega vodis isto kao glavni stim sto na njega pustis dve cvetne grane i onda mu otkines vrh a na glavnom pustis tri ili cetiri cvetne grane i onda ga zakines i dobijes struk sa 4+2 cvetne grane a ekonomski to izgleda da ti prva na drugoj grani i treca na prvoj stignu istovremeno da beres.O nemo-neti sam pisao ranijim postovima a big-bif je dobar paradajiz ali je plod mnogo mekan(bif tip u prevodu jabucar) pa nemoze da stoji duze od 48 sati inace je mnogo krupnih cvetova i veoma tesko prima tomatin a i siva trulez zna dobro da ga napadne
 
@topalovic

koristi carpormon a ne tomatin, oplodnja bez problema i herbicidnog efekta.
plod normalno formira semenu lozu
 
carpormon tablete koristim ali se odomacio naziv tomatina nekad je se sa njim radilo, a nebih reko da nema problema imaih tokom proizvodnje mnogo od spoljne temperature do vlaznosti vazduha do sok efekta koji izaziva kopljanje vrhova ako prskas sa pumpicom itd
 
moras da uskladis temperaturu, vlagu, procenat otvorenih cvetova na klasteru, sortu na kojoj primenjujes sa koncentracijom koju koristis.

jedna tableta na 5 - 12 lit.vode

kad ga ustimas male su sanse da dodje do graske.

I nikad dva puta, saraj malo (ako se secas top liste nadrealista)
 
topalovic je napisao(la):
Ako radis na otvorenom onda si trebo da uzmes vedetu ona je exstra za napolje :D :D
:bravo:Topalovicu, slazem se sa tobom da svaki hibrid ima svoje prednosti, ali i mane.Isto tako, na nama je da pronadjemo neku zlatnu sredinu, sto je moramo priznati tesko. Ipak treba sve uslove i narocito vremenske prilike predvidjeti.
Poz
 
Kad sam pocinjo bilo je par hibrida i to bugarskih trijuf f1,luka f1,balka f1,a sad ih ima ni sam neznam koliko:pa sad nadji od te sume hibrida koji je dobar a prodavci kao ciga svaki svog konja hvali :cao: :cao: :cao:
 
Jedno pitanje greškom sam danas umesto plavog patlidžana kupio plavi paradajz :haha: tek kad sam došao kući i malo bolje pogledao vidim grešku pa me interesuje dali neko ima neka iskustva sa takvim paradajzom , jel sličan ko ovaj obični crveni ili ima neke razlike ?

2e5rrc1.jpg

Post je spojen: [time]1268843763[/time]
_________________________________________________
evo i slike al za madjarsko tržište
eullhu.jpg
 
topalovic-u hvala ti :ppozdrav: pa meni i deluje nekako čudno po obliku mi liči na patlidžan i po onoj "kapici" zelenoj neliči mi na paradajz , čak sam mislio da nije štamparska greška na kesici ... pošto ima u apoteci i plavi patlidžan baš da piše na kesici pa meje to malo zbunilo ovo mije prvi kontakt sa ovim "nazivom"
 
Pa znaš de sam ja gledao kod ovog Džejmi Olivera kad je jednom kuvao bio je i plavi i žuti i crveni paradajz pa sam mislio da to nije to ?

E a kad smo već kod "plavog" da neznaš ti ili neko de bi mogao da se nabavi plavi krompir ??
16hneq8.jpg


Izvinjavam se na :off_topic: nadam se da nam moderatori neće zameriti ( :haha: )
 
Pa ti si modelator :haha: :haha: i gde samo nalazis ovo egzoticno povrce,probaj u "dobro jutro"novinama neki tip je postavljo oglas pa ako imas srece naletices na njega
 
Moje skromno mišljenje je da može da se kaže plavi paradajz ili patlidžan a ne plavi patlidžan.

Inače glavni sastojak čuvenog jela Imambaljdi (imam toliko jeo da je baldiso).

Familija solenici... kao i paradajz pa mu treba isto što i njemu ali ga krompirova zlatica voli više neg krompir.

Javi ako nadješ taj krompir!
 
Jhona deeru ti si kupio ZKI seme sto potice iz Madjarske i sigurno na kesici pise negde "kekparadicsom"a to ti znaci plavi paradajz sto je isto kao i plavi patlidzan
 
vosi na onoj gornjoj prvoj slici je kesica koju sam ja kupio i piše samo plavi paradajz ništa više
Post je spojen: [time]1269031287[/time]
_________________________________________________
M a nema veze znam sada da je to to što meni treba (patlidžan) :ppozdrav:
 
Napredovala previše dobro :) presadio u nedelju napolje, valjda bolje nego da preraste. Kad ga ti nosiš napolje Topaloviću?
 
Ja sam imao problem sa klijavoscu vedete,daj boze da je 60% izniklo.Nemam pojma u cemu je problem sem u vremenu(jedan dan 30 u plasteniku,drugi 8 stepeni).Sejano je u pindstrupu,redovno zalivano_Ono sto je poniklo je u dobrom stanju,sa dva prava lista je prihranjeno Agroleaf high P-om i zaliveno previkurom.Kod ostalih semenki ,neke su nabubrile,neke nisu ni mrdnule,a poneka ima i klicu.Posto ce mi zafaliti oko 500 struka nisam siguran da li da presejavam...
 
meni se najbolje pokazao nemo tami (nirit) i prošle godine IKER (10 kg po biljci)
Post je spojen: [time]1271946772[/time]
_________________________________________________
presadio sam ga 25.-og marta,a počeo brati 12 juna,dok ga mraz nije slistio u oktobru.
 
Nazad
Vrh