Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Imam i teleskope i blinkere ali mi je najveće uživanje pecanje na morskaču. Imao sam ih zapaćene pored stajnjaka pa sam uvek sebi mogao da izberem lepe, tanke, prave (a znao sam i da ih ispravljam ako je potrebno) i dugačke trske. Sa compovima nikad nisam pecao! Onda su se sušile par godina na tavanu i tek bi potom bile operativne. Na žalost, morao sam da ih iskorenim kad sam pravio čardak ovog leta.
Naravno, reč je o lakom pecanju, na plovak, negde u ritu, sa minimumom opreme (jedna šamlica, kutija sa glistama ili crvićima, malo hleba i mrežica čuvarka).
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Za pecanje sarana iskljucivo pecam na bambuse. Bambus je zakon za njih. Ovi plasticni stapovi su jako grubi i saran oseti i ostavi mamak, kukuruz ili noklu. Inace u dvoristu imam zapaceno bambusa tako da sam taj prolem resio. Raste ko korov nemozes ga istrebiti. Kada pecam na brzinu i kratko onda imam uvrk jednu sticu ubodenu ispred camca jedno 2 m i na tu sticu stavim kesu sa hlebom i spustim na dno sa karikom koja je na stici, crvici plovak i bele ribe koliko hoces. Naleti koji protvis, deverika,kesege i ponekad i koji melez. Jednom sam uhvatio sarana preko 3 kg na njlon 0,15 i udica mala, napatio sam se jedno pola sata dok sam ga dovukao do camca a ni meredo nisam imao.

rrv1x2.jpg
2mg8rq9.jpg


nlqsux.jpg
zycrt.jpg
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Za NS godisnja dozvola oko 5000 dinara, tako su rekli na radiju. ::lose::
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

vosi je napisao(la):
jeste li culi koliko ce da kosta dozvola? :haha:
Dozvola će biti 4600+članarina kluba i važiće za sve vode u Srbiji osim ribnjaka i poluribnjaka.
E sad,trebalo bih ove godine da se kategorizuju sve vode pa će biti i doplatna karta za neke vode,ali mislim da ove godine od toga nema ništa(kategorizacija)
Od ove godine za dozvolu će biti potrebna i slika(kao za ličnu kartu)
Ma luda kuća,pravila sve strožije a ribe sve manje :zli:
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

ja prvi necu vaditi dozvolu :nono:
da je neka realna cena od 1500din pa hajde da svi vadimo ali ovako da deru a ribe ima jedva da dira plovak ::lose::
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Koliko tu klope ima za ribe mozes svince odraniti. :haha:
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Počeo sam da se družim sa štapom za pecanje i Kolubarom od svoje 6-te godine.Imao sam tu sreću da mi čuvar oduzme štap s pecanje kada sam imao 7.godina.Bio je to leskov štap sa 2-3.metra najlona i udica a plovak peruška od kokoške.Tražio mi je novac da bih platio kaznu i pošto ga kod sebe nisam imao ode mi štap.Šta je on sa njim mogao da uradi ostaje samo da predpostravljam.Ponavljan bio je štap od drveta leske.Ali tako je počelo_Obzirom a sam blizu reke Kolubare to su moje ribolovačke aktivnosti bile upućene na nju.Kako je vreme prolazilo sve ređe sam je posećivao da bi se u toku prošle godine svelo na izlazak 10-tak puta i to samo u vreme skakavaca i pecanje klena.
Som je postao retkost, mrena se obnavlja a skobalj je urnisao svu ostalu populaciju.Sad gledam troja kola parkirana na mestu gde se peca skobalj.Tu mu je zimovnik ali se nešto ribolovci nisu baš hvalili sa ulovom ove zime.
Ja opet čekam leto i skakavce.Dozvolu ne uzimam treću godinu.Ne isplati se.Neko mi reče da je ove godine 5.000 i da važi za sve reke na području Srbije, ali ja nešto čisto sumnjam.
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Ja bogami vec dobrih 8 godina nisam isao na pecanje.
Kompletan pribor mi stoji (sve DAMovo) i skuplja prasinu na tavanu!
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Malo da se podsetimo gde ce se pecati ove sezone.

 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Sve vode u Srbiji osim ribnjaka i poluribnjaka.
Od ove godine je potrebna i slika(kao za l.k)
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

@ ljusha

A clanarina ribarskog udruzenja i slika?
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Pa nije znaci 4600. Sa slikama u pojedinim udruzenjima izadje preko 5000.
 
Odg: Pecanje, kao odmor mozdanih vijuga

Spremajte stapove i udice i ne zaboravite 50eura za dozvolu + registracija camca.

 
Nazad
Vrh