Zetor Super 50

carapan37000

Član
Učlanjen(a)
23 Sep 2009
Poruka
40
Lokacija
Golubovac City-Krusevac
Pozdrav svima!! Nisam siguran da li vec postoji tema sa ovim modelom pa da otvorim novu!!
NAime, da li neko posedije ovaj model traktora i ako ima takvih kakve su vasa iskustva, zamerke, koje su karakteristike manew i slicno sto bi ste dodali!!??
 
Imam ti ja uputstvo za korištenje zetora superaša iz 1958, prebacio u pdf. Jel ti treba? Inače, nemam iskustava s njime, ali se slažem s Mimsom, oko onoga da je oldtimer i tako ga treba i tretirati :cao:



Uploaded with ImageShack.us
 
Mene su uvek fascinirali ovi zetori,prave mrcine! Čuo sam samo reči hlave o njima, i što se tiče snage i što se tiče kvaliteta. Ajde ako ti nije problem postavi uputstvo u temu sa dokumentacijom,nekome će trebati sigurno ::namigivanje::
 
Slazem se sa svima vama o tome sto ste pisali i u potpunosti ste u pravu....... ali...... sta cemo sa oranjem:haha:? Taj rad Zekan nema nameru da obavi(bar kada je nas u pitanju)!!! :nono:
Ne pomaze ni plug sa tockom.......
A to koliko mu je hidraulika na poteznicama jaka, to necu ni da komentarisem.... dovoljno je reci da jednog coveka kada se popne na poteznicu, i moze da podigne, kada se i drugi na poteznicu popne, e tu vise pomoci nema, cuje se da radi hidraulik, ali poteznice dole padnu......i onda kraj....... ::jako_besan::
 
Zemljace taj zetor o kome ti pricas ima los hidraulik zbog toga sto su mu propale gumice, i sta ti ja znam-vec. Ja inace imam zetora 5011 koji ima fenomenalnu hidrauliku, i dize 1600kg odprilike. Orem sa njime ali bez tocka na plugu ::traktor1:: . Tako da sumnjam da zetor s50 ima los hidraulik.
Pozzz....
 
iz licnog iskustva kazem da je jedino dobar za silo kombajn i transport . imali smo i 42 iz 1951. godine i superasa . hidraulika je spora i neprecizna ali jaka , jedino sto je dobro je brz kardan , tezak je i brz u transportu . ali vreme ga pregazilo :) poz.
 
pozdrav ! da se i ja ubacim u diskusiju. zetor 50 super ima dobru hidrauliku samo sto je malo spora i to mu je jedina mana kod hidraulike.
 
pozdrav ! da se i ja ubacim u diskusiju. zetor 50 super ima dobru hidrauliku samo sto je malo spora i to mu je jedina mana kod hidraulike.

Ne samo Zetora Super , generalno svim zetorima je spora hidraulika . Mali je kapacitet (protok) pumpe , ali dižu dosta tereta .
 
Da pozdravimo uvaženog člana koji se već dugo ne pojavljuje na Forumu.Jeste da je off, ali ja ću to posle izbrisati.
 
Zemljace taj zetor o kome ti pricas ima los hidraulik zbog toga sto su mu propale gumice, i sta ti ja znam-vec. Ja inace imam zetora 5011 koji ima fenomenalnu hidrauliku, i dize 1600kg odprilike. Orem sa njime ali bez tocka na plugu ::traktor1:: . Tako da sumnjam da zetor s50 ima los hidraulik.
Pozzz....

Zemljace, imam ja i 4911 koji super 50 moze u zubima da nosi!! Jedino u brzini kretanja je super 50 brzi, inace u svemu drugom nemoze da se porede!!
Neko je rekao da su svim zetorima losa hidraulika!! Ja licno se ne bih slozio sa time!! 4911 ima i jaku i preciznu hidrauliku, jedino nemoze da se u isto vreme dize hidraulik i dize kiper, inace sve drugo je na vrhunskom nivou!! Bez nekih vecih zamerki!! par sitnica....... :D
 
1957

Zetor 42 super iz 1957
foq5o7.jpg
 
pozdrav drugari ima neko na ovoj temi izgeda ovi nasi zetori izumiru, imam i ja jednog pa da malo podelimo misjena umam i ja ovakav super 42 pa me interesuje koja je razika izmedju super50 i 42 rasturao sam i jedan i drugi ali mi nije jasna njihova snaga a skoro je sve isto osim menjaca koja je razika u snazi,a ovaj mi se bas svidja narocito kabina i ja sam poceo da preradujem moj pa cemo videti kako ce ispasti ,daj ozivite malo ovu temu .pozz
 
Miroslave, ovakav traktor je bio na 200m od tvoje kuce .Pre pola godine prodat u Glozan. Ti stalno ides po selu i slikas stare traktore i masine. Kako to da ovog nisi iso da vidis?
--------------------
dsc00207.jpg

--------------------
A na ovakvom traktoru sam ja naucio da vozim.
--------------------
3647448273.jpg
 
Nazad
Vrh