Suncokretovi ostaci

entuzijasta

Banned
Učlanjen(a)
26 Feb 2010
Poruka
999
Lokacija
D.Dobric Loznica
da li je neko od vas koristio ostatke suncokreta, koliko sam zapazio ima svega onih ljuskica, malo onog sitnisa, poneka stabljika lici mi da je od soje, mislim da bi moglo i onako da se daje ali i da se samelje, e sad cena je oko 200-250din za vrecu oko 15tak kg, jel ima tu sta "leba" ili je bacanje para?
 
Poruka

Ma to je otpad od otpada. Nema tu ništa samo prašina. Bolje daj manje ali kvalitetnije.
 
Suncokretova sačma izvrstan dodatak ishrani janjadi.Dodajem do 15 % u smjesu mljevenog kukuruza i ječma.

Da, ali ovde se ne govori o suncokretovoj sacmi nego o ostacima suncokreta, gledao sam kod odgajivaca u Macvi i dosta je koriste a cena je mizerna mislim nekih 7 eura po toni ali nisam siguran, ti se nalaze ostatci ljuske semena suncokreta poneko sitno i izdrobljeno seme suncokreta.
 
zrno suncokreta i ostali otpatci od glave suncokreta,cvet itd. naravno bez zemlje i drugih prljavstina. 200din bela vreca,otprilike 30kg
 
To bi trebalo ovako da izgleda... Uzeo sam pre 3 nedelje. Nadam se da se sastav vidi na slikama.



36md.jpg




qv7s.jpg
 
13 din po kg, isporuka na kucnu adresu. To sto ti prodajes ne moze drugacije izgledati nego ovo. Koja je prodajna cena kod tebe?
 
pa kAKAV je sastav?zato pitam jer jedino vidim sto je crno da je sunc.a ostalo neznam sta je

- - - - - - - - - -

pa probacu i ja da slikam za 2 dana
,kad mi poprave aparat
 
30-40% ljuske suncokreta, oljuscenih celih zrna i neoljuscenih. Ostatak delovi biljke suncokreta i semenke raznih trava, pretezno korovskih biljaka. Da nema efekta sigurno da ne bih uzimao, a + niska cena. Nisi mi odgovorio na gore postavljeno pitanje.
 
Nazad
Vrh