Leyland Traktori

Proka Azanja

Član
Učlanjen(a)
6 Dec 2010
Poruka
387
Lokacija
Azanja
Video sam da nema ovih traktora na forumu pa rekoh ajd da se cuje i za njih.Engleska firma Leyland (British Leyland) je pocela da proizvodi traktore 1969 sve dok 1981 nije prodata firmi Marshall & Sons koji su nastavili da proizvode traktore ali pod svojim imenom Marshall.Leyland je nekada imao i svoje predstavnistvo u Beogradu.Kod mene ima par ovih traktora i vlasnici se kunu u njih a i ja sam imao prilike da prckam nesto oko njih i lepo su zamisljeni i odradjeni traktori ali su delovi papreno skupi i tesko se nalaze.

Leyland 154,motor 1500 ccm dizel,4 klipa,25 konjskih snaga.Delovi za generalnu se narucuju iz Grcke i kostaju oko 1000 evra. ::lose::

34nrztz.jpg


Leyland 384,ovakav ima moj komsija,samo njegov nosi oznaku 253,45 ks,kupio ga novog 1975,vise sa njim radi nego sa Rakovicom 65.

2dt6byg.jpg


Leyland 482,4 cilindra,turbo,82 ks.

34gul1x.jpg


Leyland 485,6 cilindara,85 i 100 ks,lici malo na County traktore.

23i76ah.jpg


Leyland Marshall 804,4 cilindra,turbo,82 ks.

2d8lwyu.jpg
 
Nisam viđao do sada ove traktore ima dosta snimaka iz rada o njima na youtube.com marsall & Sons... :D ali ovaj Leyland Marshall izgleda zaista lepo ::svaka cast::
 
Kod nas su prilicno retki,ali ih u Engleskoj ima ko pleve sto je i logicno.Dok su se prodavali kod nas ljudi su bili nepoverljivi,nisu poznavali marku a i kratko su trajali kao marka na ovim prostorima.Mislim da ih vise ima u Centralnoj Srbiji nego u Vojvodini i ostalim delovima Srbije.Mozda gresim.Iz mog iskustva to su dobre masine samo je odrzavanje problematicno.Inace Marshall je do 1989 pravio te traktore a posle je krenuo da proizvodi traktore u saradnji sa fabrikom Steyr,sve do sredine 90-ih godina proslog veka dok nisu konacno "zavrsili gadjanje" kao firma.

Marshall 100,103 ks

259af6o.jpg


167r329.jpg


Marshall 954,94 ks

1079axe.jpg


Marshall-Steyr S 744,72 ks

2zpjf53.jpg


Ako moderatori misle da sam otisao u :off_topic: molim ih da promene ime teme u Leyland-Marshall Traktori. :ppozdrav:
 
Prošlo ljeto sam u Bijeljini vidio nekakav veliki Leyland od 80-90KS, bez prednje vuče, sav nekakav ogroman, nazad je imao 18.6-38" gume a naprijed balonke kao prikolica za osoku. Prodavao ga neki švercer za 12.000KM (6000E), baš je bio u stvarno dobrom stanju, ništa nije bilo farbano ili šminkano. Sav je nekakav predimenzionisan, lim na haubi debeo nenormalno, ja je jedna odigao da mogu da pogledam motor, koji je inače nekakav Leyland, ali mu je pvp pumpa Perkins (imao je 6 klipova). Prije nego što sam njega vidio nisam ni znao da je Leyland pravio traktore, vidjao sam kamione (jedan komšija ima ogroman Leyland troosovinac), ali traktore nikad. Strašna mašina je bio, neko ga je brzo kupio, samo mislim da dijelova za njih nema nigdje sem možda u onim udruženjima ljubitelja oldtajmera i slično. Takodje se moze primjetiti da mnogo liče na stare Ford traktore.

Što se onog gore modela tiče sa jednakim prednjim i zadnjim gumama, to je zaista radio County. Oni inače nisu sami proizvodili traktore, već su preuredjivali gotove Ford traktore (motor i mjenjač mislim, a transmisija je specifična jer ovi modeli imaju samo jedan diferencijalm, onaj zadnji, mislim da sam stavio slike kako su to riješili na County temi).

Stvarno prelijepe stare mašine!
Post je spojen: [time]1300309093[/time]
_________________________________________________
Evo našao sam sliku, sad sam guglao Leyland traktore dok ga nisam prepoznao. Radilo se o modelu 2100, motor je oko 90KS mislim, evo i slika i podaci:

http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/1/0/1103-leyland-2100-engine.html

Leyland_2100.jpg
 
Nazad
Vrh