PDA

View Full Version : Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4 5 6

novii
23-06-08, 23:11
Kako se sada kreće cena jaradi, koja bi išla za pečenje na ražnju?

Čugi
24-06-08, 02:24
Po stočnim pijacama je cena 150-170 din/kg

mare
24-06-08, 08:17
Pozdrav
So pitas jel ti treba,imam tri muska jareta spremna za razanj!

novii
24-06-08, 15:49
Pitao sam da bi se mogla uporediti cena na malo širim prostorima i među različitim državama. Vidim da ima dosta ljudi koji drže Koze i dobro je da znaju šta se dešava u okolini. Ovako mogu da vide i sedeći u fotelji. >:D

Blagaj
25-06-08, 19:49
U Hercegovini Dalmatinci placaju jarad cca 100 eura.U naprijed!

ivanhoe
26-06-08, 11:33
U Hercegovini Dalmatinci placaju jarad cca 100 eura.U naprijed!

HUUU ajd prodaj moje ;D}
kodnas ~ 50 E traznja mala

GOCE-MK
04-09-08, 04:30
ZANIMA ME KOLIKA JE CENA NA FRANCUSKA ALPINA ZA KOZA

Tar
04-09-08, 09:33
@ goce
odgovor bi bio 100-400€ priblizno!
A mozda i manje za neku ragu sto lici na alpinu.
Ako je kozica pedigrirana sa papirima koji pokazuju da je majka visokomlecna da je otac dobar cena je visoka.....
Kaze se koliko para toliko muzike!
U principu sada se obilaze farme sa kozama, gledaju se koze i unapred se biraju i ugovaraju jarici za otkup.
Nije zahvalno uopstavati ali ja sam primetio da vecina alpina ( koje sam video) imaju pendulasto vime. Forma vimena je vrlo vazna i dobro razvijeno i oblikavano vime je preduslov da bi koza mogla da puno mleka i da da pravilno gradjeno potomstvo!

brundalo
28-09-08, 21:44
Evo sta se tice RH cijene jaradi i janjadi.
Roba za priplod sa pedigreom od 200Eura na vise komad
Roba za klanje oko 100-120 Eura komad
Peceno meso gotovo sa raznja ili peke oko 30 Eura KG
>:({ >:({ >:({ >:({ >:({

ivanhoe
29-09-08, 01:26
Roba za klanje oko 100-120 Eura komad

Blago vama :D Kod nas Koza 1euro nema kupaca,jare 2eura isto nikom ne treba,mleko i sir izpod kravljeg ":":{

Tar
29-09-08, 10:12
U Srbiji nema navike da se jede jaretina. Jedino su Licani i Crnogorci negovali tu tradiciju pa je svojevremeno jare bilo osetno skuplje od jagnjeta. Sada je ponuda povecana a traznja je ostala ista. Znaci cene ::lose::
Sto se sira tice tu vlada sarenilo kvaliteta i cena. Stvarno dobar beli sir postize i 600 dinara sto je po sadasnjem srednjem kursu 7.8€/kg. Ovu cenu dobijaju dobri proizvodjaci "na kapiji", znaci kad im dodjes na noge. Probao sam jedan takav sir. Odlican je u fazonu Sjenickog. Cenim da ne moze da se napravi sa manje od 7litara za kg. Ali opet je moja racunica tacna. Znaci litar kozjeg mleka pretvorenog u dobag sir kosta 1€ pa na vise !
:D

Čugi
29-09-08, 21:46
U Srbiji nema navike da se jede jaretina.

Ne znaju ljudi šta valja! Em je zdravije, em nema onaj miris loja kao jagnjetina! Ja sam nedavno jedno spremio! Lkl{{ >:({

brundalo
29-09-08, 22:02
Sto se tice cijena sira, stvar je ukusa oni koji vole kvalitetan kozji sir, ti ne pitaju za cijenu. Ona se krece od 25-30 Eura za kg suhog sira. Govorim za Dalmaciju. Kod vecih proizvodjaca u Medimurju i Varazdinu je dosta jeftinije. Inace da napomenen ona cijena je za tvrdi sir. U nas je inace u tim sjevernim podrucjima Vindija mljekarska ind iz Varazdina odlicno organizirala otkup a cijena je sa drzavnim poticajem oko 1-1,5 eura za litru. Ovisi o masnim jedinicama, somatskim jedinicama, o tome dali je mlijeko extra klase, 1 ili2 ili3 klase(ispod eura) >:({

Tar
29-09-08, 22:45
:<<> , Brundalo, nemoj da sekiras narod. Cuj 25-30€, neko ce u nesvest da padne!
Ja namerno nisam spominjao cene dobrog tvrdog sira da se ljudi ne sekiraju. Polako, neka prvo naprave dobar beli da pokriju troskove i zarade nesto a onda neka isprobavaju tvrde...
>:D

brundalo
29-09-08, 22:54
@ Tar znas decko gledan broj tvojih i mojih poruka. kad san se razbolija bilo ih je otprilike isto. E kako bolest more unistit covika. Sta se tice cijene ne dizem bunu ne boj se. Takva je cijena i to je to. A di je jos kozja skuta? Ona se radi iz surutke koja ostane od sira.Oko 8 Eura kilo. A moze se radit i maslac od zadnje vode koja ostane. Znaci u principu ti je isto ko kad kraljevic marko cidi suvu drenovinu >:({ >:({

Tar
29-09-08, 23:10
Skuta, to ti je albuminski sir?
Koliko toga dobijes iz 10 litara na primer?

brundalo
30-09-08, 20:55
0.4-0.6 kg od 10 lit mlika.
A sto se tice jaretine meni je draza od janjetine. Jer meni svaka janjetina ima miris. Od svih janjetina cinjenica je da je najbolja otocka ali meni i ona ima miris.A zna se da je kozje meso najzdravije a i mliko takodjer. Meni se cini da dobar marketing cuda cini i da bi dobra reklama puno pomogla >:({ >:({ >:({. Bez obzira jedi li u Srbiji ili na moru ili na sjevernon polu. Zato vi koji se tamo bavite kozarstvom bacite se na reklamu imate i vi turista i Beograd kao velikog potrosaca. Ali to je vec druga tema, tu je situacija kao i kod nas

ivanhoe
01-10-08, 04:12
Navika je cudo.
Dzabe pise na svakoj kutiji cigara da je stetna ::lose::

Tar
01-10-08, 10:02
@Brundalo
0.4-0.6 = 0.5 kg u proseku to je dobro. Toliko sam i ja u mojim probama dobijao.
A jel' to od mesanog mleka?
Koji je procenat masnoce i proteina u mleku tvojih koza?
:D Ne stavljam ovo: >:({ jer sam nesto nazebo pa pijem caj :lol:

brundalo
01-10-08, 20:20
@Tar
Ne to nije od misanog mlika. Ove godine nisam zbog bolesti radija sir. Malo san ga ucinija i onda dosa djava po svoje. Otprilike ti je to za svako mliko tako. Sta se tice masnoce kod koza mogu ti dat rezultate prije nego san se razbolija.mast 4,4% i bjelancevine(proteini) 3.3%.
Da in je sad poc mirit bilo bi puno vise. Ovaj moj kolega koji je tu blizu mene ima mast sad od 5,1 i proteine skoro 3,7. Jebi ga susa ucinila svoje he he. A zna se sto suhlja hrana to veca masnoca >:({ >:({

Tar
01-10-08, 20:43
@Brundalo
pa kod tebe bi Nubijke davale pavlaku,
ma kakvu pavlaku odmah puter (maslac) :lol:

Bez sale to ti je jako dobro i tu se slazemo hrana sa manje vlage = vise masti.

brundalo
01-10-08, 20:48
@ Tar to je ok ali treba imat mjere i u tome. Po meni bi bilo najbolje kad bi koze cijeli dan bile na dobroj ispasi. A ujutro bi im se trebalo na muzi davaz koncentrat kao i na vecernjoj muzi, a za preko noci kvalitetno sijeno.
Inace jedan moj prijatelj iz Krizevaca ima krasnu stalu. Po noci in cak muzika svira u stali(klasicna-smirujuca). Cinjenica je da prezivaci tipa koza, ovca pojedu preko noci ukupno 30% dnevno pojedene hrane. >:({ >:({

Tar
01-10-08, 21:04
Imamo i mi stalu sa muzikom. Mislim u Kragujevcu. Kazu najvise im prija Mocart.
>:({, jest da sam i dalje pod nazebom ali cepnucu pivo za ovog Mocarta.
Bez sale fina, ne agresivna muzika prija svim zivotinjama. To mi je sasvim prihvatljivo.

Čugi
04-10-08, 00:57
Momci, tema je cena koza i jaradi! ;D}

Tar
04-10-08, 08:27
Pa treba dodati cena koza, jaradi i sira.....
ali kako god okrenes odosmo u :){{

popovic
07-11-08, 00:28
cena jaradi ca.2e/kg(ili160-170din.)
cena koza(domacih na pijaci,znaci nepedigrirana grla sa farme)oko50e(3500-4500din)
mladi jarcevi oko 5000-6000din.
PONAVLJAM ovo su cene sa stocne pijace >:({

Tar
08-11-08, 22:28
a sa koje pijace? cene se razlikuju od kraja do kraja.
sada bi bilo dobro da se jave i ostali pa da uporedimo.

batva23
26-11-08, 18:33
poštovano društvo
interesuje me gdje i kako kupiti umaticeno stado od ca. 200 koza alpino rase
pozdrav svima
ps. naravno prvo jarenje

popovic
26-11-08, 19:43
Samo u inostranstvu.Neverujem da kod nas bilo koja farma nudi toliku kolicinu za prodaju.

brundalo
26-11-08, 19:43
Prvo dobro dosa na forum >:({
Sumnjam da ces na jednom mistu nac 200 kom. Provaj preko ovog linka a neka ti kolege iz Srbije daju druge adrese da si u RH bez problema bi dobija adrese uzgajivaca, ustvari ako ze zanima dat cu ti ih ako zelis uvoz
http://select-milk.com/ofarmi2.htm

Tar
26-11-08, 20:44
Ja sam siguran da ne moze da se nabavi na jednom mestu. A skoro sam siguran da u Srbiji ne mozes tek tako da kupis 200 dobrih prvojarki. Sada je predpostavljam vec ugovorena prodaja od dobrih majki. Pocni sa manje, upoznaj farme, vidi zdravstveno stanje, evidenciju mlecnosti, pogledaj poreklo, proveri kvalitet jarceva. Ali pre svega procitaj sve ovde na forumu. Ako nista drugo onda zbog losih iskustava sa veterinarima koji ne ne umeju ili nece da prepoznaju odredjena oboljenja. Zato ti to moras da prepoznas. ......
Da ovde postoji dobra ponuda sa jasnim odnosom cena-kvalitet bilo bi OK.
Obidji veliku farmu u Bacu ("Amaltea") Mislim da su oni postigli zeljeni broj koza i da imaju dobru mlecnost. Znaci da zadrzavaju samo 20% najboljih za remont a ostalo ide u prodaju. Medju tim koje idu u prodaju lako moze da se provuce i neka izuzetna a ima i nesto skarta. Ostalo bi trebalo da bude solidna osnova od koje za par god moze da se dobije stado sa visokim prosekom. Ja nisam bio na njihovoj farmi niti sam imao bilo kakva ( ni dobra ni losa) iskustva sa njima.
Logika ti je ova: u novim zapatima se remontuje veci procenat. Tamo gde su postigli projektovani broj koza i postigli visoku mlecnost u remont idu samo najbolje ( od najboljih roditelja) a one dobre ili vrlo dobre kao i skart idu u prodaju.

Čugi
27-11-08, 01:47
Probaj i kod Bogića- http://farmabogic.com/

GOCE-MK
17-12-08, 20:08
@tar u koji grad je ta farma Amaltea

brundalo
17-12-08, 20:28

Grad se zove BAČ

Tar
17-12-08, 21:32

Grad se zove BAČ
u Bačkoj :D

GOCE-MK
19-12-08, 00:30
ovo backoj je grat u srbija ili da ne je neko selo pa nemogu da nacem na mapu

brundalo
19-12-08, 00:52
ovo backoj je grat u srbija ili da ne je neko selo pa nemogu da nacem na mapu

Uzmi geografsku kartu bivse Juge i pogledaj gdje je u Hr Vukovar odmah preko Dunava ti je BAČ
>:({

novii
20-12-08, 00:21
Ispod Odžaka je

http://vojvodina.com/maps/karta03.jpg

cesmina
29-01-09, 22:01
evo u HR-Pula covjek prodaje 160 komada po 140000kn.sta je ovo pocela rasprodaja blaga ^-^

Dare
07-02-09, 17:42
pozdrav.

koliko kod vas kostaju jaganjci blizanci, i da li ih uopste prodajete ili ih cuvate?

Dejanjika
07-02-09, 17:59
Nisam baš razumeo pitanje, ja prodajem jagnjad težine preko 25 kg pa nema veze da li su blizanci ili ne, sa cenom, prošle godine sam imao i dve trojke i od njih 4 prodao a dva ženska jagnjeta ostavio za domazluk.

Dare
07-02-09, 19:43
ovde se prodaje blizne cim se rodi, staro par dana, za 2500 - 3000 din. zanima me cena u ostalim krajevima

brundalo
07-02-09, 20:13
Ja necu odgovrit na ovo pitanje dali se prodaje ili ne nego cu pokusat odgovorit sa strane povecanja plodnosti u stadu. Naime bilo koja kombinacija blizanaca se nastoji ostavit za daljnji priplod. Znaci 2 muska nose nasljedne gene za daljnji rasplod i to u tipu blizanaca, 2 zenske isto tako iako nesto rjedje isto kao i kombinacija brata i sestre. Ja nikad ne prodajem blizance ako su od dobrih roditelja, a oni ostali zna im se put. takodjer radjanje blizanaca je usko povezano sa mlijecnoscu, pa je tako pounato da ovce koje daju blizance ili vise janjadi naginju i to znacajno povecanoj mlijecnosti,sto je vrlo znacajno sa stanovista onih koji proizvode sir. Sto se tice mesnih tipova ovaca situacija bi po meni trebala biti ista a to je zarada. Znaci jedno janje odlazi na pokrivanje troskova ishrane a drugo je cista dobit. naravno govorim o onima koji se ne ostavljaju za priplod >:({

Dejanjika
08-02-09, 23:04
Dare ako imaš potražnju za tako malim jagancima po toj ceni je odlično, jer kod mene za jagnje može da se uzme 4-5000 dinara,težine oko 25 kg i staro 3-4 meseca.

djura
09-02-09, 16:35
Obzirom da je u ovčarstvu vrlo spor obrt kapitala uvek ostavljajte bliznu jagnjad i to pogotovo ako je kombinacija muško-ženske jagnjadi. Sigurno takve ovce imaju veću mlečnost što za rezultat ima i mnogo bolji prirast tako da se dvostruko dobija ( više jagnjadi i bolju prirast ).
Prošle godine u mom kraju ovca sa dvoje male jagnjadi je bila oko 180 € , a sa jednim 120 € .

Dare
09-02-09, 21:14
Dare ako imaš potražnju za tako malim jagancima po toj ceni je odlično, jer kod mene za jagnje može da se uzme 4-5000 dinara,težine oko 25 kg i staro 3-4 meseca.

danas otisla jos 2 :D

slicno rezonujemo. drugo jagnje mozda i jeste isplativo, ali je muka oko odgajanja dva jagnjeta sa jednom ovcom nemerljivo veca. realno, mogla je i da ga ne ojagnji :lol:

sve ostalo je teorija, koja na velikom stadu i nije bas primenljiva

Šošara
09-02-09, 22:18
Neka neko kaze da li je koji teoreticar nekada nesto odgajio ili je samo pametovao.

Pozdrav prakticari >:({ >:({ >:({

vla
09-02-09, 22:32
Kamo srece da sva jagnjad u stadu budu blizanci.
Brundalo je vec objasnio znacaj dvojki i njihov uticaj na poboljsanje genetike u stadu.
Ovcarstvo je velika muka i rad, a posebno uzgoj jagnjadi.Svi zele da budu velike gazde, a ovce da se same jagnje, jagnjad sama rastu a gazda na kraju samo uzima novce.Ali put je sasvim drugaciji.Svaka ovca moze da odgoji 2 ili vise jagnjadi, samo treba znati kako. Problem je naseg ovcarstva sto se jos radi kako su to radile nase babe i dede, pa se odbacuju sva jagnjad a ostavlja samo jedno.Nema napretka bez novih savremenih tehnologija uzgoja ovaca a posebno jagnjadi, koja su laka, jednostavna,primenljiva i donose profit.Znanje je moc.
Ali se do znanja i ne dolazi lako.Ja sam silne pare potrosio da bih obisao ovcare i farme i naucio puno novina i caka, ali se na kraju sve isplatilo.Znanje se kupuje i prodaje, kao i jagnjad.

Šošara
09-02-09, 23:04
Tacno tako kolega Vla.
Mnogi misle da je gajenje ovaca isto kao i planiranje na papiru:
"Ovoliko ovaca ojagnji ovoliko jaganjaca i ja samo zgrnem silne pare.Preko noci postanem GAZDA."
Mnoge racundzije koje su usle u ovcarstvo ponesene ovom recenicom su brze-bolje pobegle od ovaca kada su videle sta ih ceka od posla, briga,mukotrpnog rada na njivi i ovcarniku.
Praksa je pokazala nesto sasvim drugo:mukotrpan i dugotrajan rad.
Teorija bez prakse ne ide i obrnuto.Kada covek ovlada i jednim i drugim sve je lakse.

Velimir
11-02-09, 22:34
ovde se prodaje blizne cim se rodi, staro par dana, za 2500 - 3000 din. zanima me cena u ostalim krajevima

A posto su trojke? Lkl{{ a tek kolko bi cetvorke bile :lol:

djura
13-02-09, 23:50
Sviđa mi se ovo zanje se kupuje i prodaje kao i jagnjd , ali ovde na forumu ne košta ništa - skoro džabe. Da sam znao za ovo pre 10 god. koliko bi manje grešio, ali za nove ovde ima sve što treba da nauče.

brundalo
14-02-09, 04:57
Sviđa mi se ovo zanje se kupuje i prodaje kao i jagnjd , ali ovde na forumu ne košta ništa - skoro džabe. Da sam znao za ovo pre 10 god. koliko bi manje grešio, ali za nove ovde ima sve što treba da nauče.

Prijatelju drz se ti foruma i svasta ces naucit...moci ces i na agronomiju ili veterinu he he >:({
salu na stranu ovdi uvik ima ljudi spremnih pomoc..svi smo mi vise manje prosli kroz tvoju fazu na bilo koji nacin i imali uspona i padova. Ali svima nan je jedno zajednicko naravno onima koji smo ovdi da nismo skrti u savjetima a konacno ne znamo i mi sve pa i ja jos ucim...... >:({
A onda ces i ti jednog dana i to vrlo skoro ucit neke nove klince ;D}

vla
14-02-09, 09:24
Ko ima blizance, trojke ili drugu malu jagnjad za prodaju, neka odmah javi na PP. Kupujem sve.
Vazi i za jarice.

ivanhoe
14-02-09, 11:11

Tacna je ona narodna

Svi ljudi znaju sve

Slavisa Njegic
25-02-09, 23:52
Batva23, znam ja, ali necu da ti kazem... :lol:

BRANKOV
27-02-09, 13:36
Evo jedno pitanje za kolegu koji ima nameru da kupi 200 kom koza?
Da li si svestan da ovo naše tržište nije naviklo na koziji sir, a jedva je
progunulo i jaretinu. Vodi računa ako neko prodaje 200 koza a takav dobar profit
tu nešto nije uredu. Razmisli ?

nele99
03-03-09, 00:37
situacija u bosni je slicna kao i kod vas.niko nece jaretine,jedino oni sto su bolesni pa cuju da je mlijeko i sir od koza dobar oni ga kupuju.ja sam imao problema sa zeludcom tj.imao sam ostecenu unutrsnjost zeludca -zvani katar koji me je mucio dugo vremena i izljecio sam ga kozijim mlijekom

alfatik
03-03-09, 01:53
interesuje me koja je cena jaradi i koze u Makedoniji... Ovde kod nas se prodaju od 50 - 60 eura...

Čugi
03-03-09, 19:41
Info iz Rume sa vašara, sjarene koze ukrštene rase oko 4000 din.

BRANKOV
05-03-09, 08:56
Ako mogu da prenesem svoja iskustva onda bi do bilo ovako
- do 10 koza nemaš problem sa plasmanom sve ide još i traže
- do 20 koza mora neko da ide na pijacu i prodaje sir a jarića ima i viška kao i problema
sve preko ovog broja je propast ako nemaš "kombinaciju" pa da ti to neko uzme na veliko.
Nije tržište naviklo na jaretinu i koziji sir i nema od tog posla ništa osim ako si blizu nekog velikog grada pa postoje i velike pijace. Sve ovo što se piše je "na olovku" ali u Srbiji u stočarstvu je ovek bilo 2+2= 3,
kako god okreneš moraš da se vadiš.
Sa ovcama je bolje, jagnjad idu a sira i nema baš nešto u ponudi, uglavnom sezonski i to bela kriška. Tu ima prostora jer ima i tradicije. Svi bre tamane prasiće ko blesavi !
I riknjavaju od srca ali udaviše se od prasetine.

cvećar
05-03-09, 18:49
Da li drzati jarca u stadu i sa koliko koza je to isplativo?

domino
08-03-09, 00:59
Citam i ne mogu da verujem! ^-^
Aja hteo da pocnem da se bavim kozarstvom i da pravim sir na manje kolicine i da ga prodajem.

_________________________________________________P ost je spojen: 1236470109________________________________________ _________
Molim forumase da me savetuju sta da radim?

Čugi
08-03-09, 23:53
Neš se leba najesti od prodaje kozijeg sira u Srbiji, ili drži samo za sebe, ili veliku farmu pa da imaš siguran plasman mleka ili nemoj nikako.

brundalo
17-03-09, 13:00
Citam i ne mogu da verujem! ^-^
Aja hteo da pocnem da se bavim kozarstvom i da pravim sir na manje kolicine i da ga prodajem.

_________________________________________________P ost je spojen: 1236470109________________________________________ _________
Molim forumase da me savetuju sta da radim?

A sta to ne mozes virovat? ^-^ ^-^ >:({ >:({

vla
14-04-09, 21:08
Kolika je cena jagnjadi kod vas sada i kako ide prodaja?

miljko
14-04-09, 21:36
Dobro vece zelim >:D
Ja bio za viken u Srbiji i kad sam otisao imao sam sta i da vidim.Sve ozelenelo,sve mirise,idealni uslovi za ispasu!Sto se jagnjadi tice,Vaskrs je pred vratima pa je i potraznja dobra.Mi smo do sad ugovorili desetak komada a bice do Vaskrsa jos mnogo vise.Cena je kod nas trenutno 2,5evra za kilogram a jagnjad su tezine od 35 do 45kg.
Pozdravljam vas >:({

badžoxxl
17-04-09, 22:01
Kod nas je katastrofa...
cena je na kraju ispala 2,20 eura po kg za jagnje do 21 kg...
Prodao sam okolo 300 komada...
Nešto je ostalo za maj..

Šošara
24-04-09, 11:19
Koja ce sad biti cena orijentaciono za 1.maj?Da li ce ici gore-dole u odnosu na cenu za Vaskrs.

Pozdrav >:({

badžoxxl
24-04-09, 11:58
Vidi,šošara cijena je čak išla i do 1.95 eura i to par dana pred Vaskrs,tako da su monogi mali stočari bili primorani davati za tu cijenu jer su jadni očekivali cijenu od prošle godine kada je bila skoro 3 eura...
E ovih dana se motaju prekupci s svojim kamiončićima i nude veću cijenu,ali za sad još nije nitko ponudio više od 2,25 eura po kg...

Šošara
24-04-09, 17:34
Hvala Badzoxxl

nemanja_st01_58
09-09-09, 10:20
Koliko se krecu koze u vasem kraju. Krusevac i okolina. prodaju se od 30- sitnije po pijaci do 150 e alpinke ali i sto na pijaci. Ali mnogo vise ima ovih po 30.

lle de france
24-11-09, 16:16
kupio bi neku kozu da ubacim u stado ovaca
rekli su mi da je dobro drzati neku kozu u stadu radi bolesti

sta mi vi predlazete koju kozu da kupim i jarca ili jarice da da odranim sam koja sorta je naj bolja zivim u brdovitim krajevima nebi da muzem ako moze.

pozdrav svima

ivanhoe
24-11-09, 18:20
Balkanska bela.Nasi cobani su uglavnom imali uglavnom "domace sanske",sada mesanci alpskh preuzimaju mesto

miladinovic
21-12-09, 13:09
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Jagnjetina-jeftinija-od-svinjske-shnicle.lt.html
Sve je nekako naopacke po nas ovcare .trenutno
Vidim da i uvozimo meso jagnjece sa novog zelanda koje je papreno skupo(1200 din kg kotleta),a kakav je kvalitet ne bih u to zalazio dok ne probam.

лично
21-12-09, 13:25
cena zive mere jagneta 18-20 kg u Makedoniji, gregorijanski bozic-italijanski izvoz-2ga polovina decembra je 3,2-3,4 eu\kg

miladinovic
21-12-09, 15:36
Zivo jagnje,ako sam shvatio dobro,uvezeno iz italije je oko 3,3 eura?
Valjevo ,pijacen cene za zivu meru,ovce 100 do 110 din/kg,mlada jagnjad(do 4 meseca starosti ispod 35kg) 240 din/kg,starija jagnjad preko 40kg tezine,2eu/kg

cukaneca
21-12-09, 22:12
Valjevo ,pijacen cene za zivu meru,ovce 100 do 110 din/kg,mlada jagnjad(do 4 meseca starosti ispod 35kg) 240 din/kg,starija jagnjad preko 40kg tezine,2eu/kg
a koja je cena za izmedju 35 i 40kg ::namigivanje::

alfa 9
21-12-09, 22:27
200din kod nas

miladinovic
21-12-09, 22:40
a koja je cena za izmedju 35 i 40kg ::namigivanje::

Kako se dogovorite uz pivo:)

Velimir
22-12-09, 00:54
Па и није лоша цена у Македонији у односу на нашу, мање петљанције а добије се исто лове ко и код нас за 30кг и остаје простора за мужу...

vla
22-12-09, 07:35
Za Italiju i Grcku se izvoze tzv "laka" jagnjad težine 18-20 kg, koje kod nas niko ne proizvodi,inače ih ima malo u ponudi u ovom period i na svetskoj pijaci pa zato je i ta cena 3.2-3.4 e, ali zato "teška" jagnad 35-45 kg imaju cenu 1.8-2 e trenutno. Nakon ovog praznika ,ide drastičan pad cena zbog velike ponude jagnjadi

dejan26
26-12-09, 15:11
Kod mene,Obrenovac,na pijaci danas jagnjad bila 250din,tu su oko 40kg,al su malo starija,sigurno 6mes,mesanci,owce 140-150din,tako sam cuo od komsije.

Karalic
26-12-09, 15:48
I u Mladenocu je slicna situacija, samo od preprodavaca ne sanse da se zivi...

miladinovic
26-12-09, 15:58
To su dobre cene kod nas niko ne daje vise od 220 za tu krupniju jagnjad,ovce 120 plafon,Valjevo

dejan26
26-12-09, 19:33
Pa Miladinowicu mi owde ne možemo da žiwimo od swercera koji od was dowlače jagnjad,tu plati 220,owde proda po 250,na 30kg ukrade na wagi 3,pa ti widi gde su oni a gde mi,al'džaba mu swe kad su lopiwi,swe se to wrati kao bumerang,kad tad.

milos bota
26-12-09, 22:21
mi prodajemo jaganjce trenutno po 220,a jalove ovce po 110

miladinovic
26-12-09, 22:31
U Valjevu su najjeftinija jagnjad u Srbiji godinama nas ubise time,zasto ne znam.ponuda ej dobra a pravih kupaca malo samo nakupci,cak i bosanci retko dolaze,Loznica im bliza

Mijat80
28-12-09, 18:00
Kod nas takodje od 230-250 do 40kg

Karalic
28-12-09, 23:26
A ovce , jalove:lol: I cena ovnova , koja je?

milos bota
30-12-09, 10:55
ovnovi za klanje idu kao i jalove ovce 100-110 dinara,

miladinovic
30-12-09, 11:22
Ovnovi idu malo skuplje 140,150din,ovce debele 110 plafon

milos bota
30-12-09, 11:39
kodnas je jednaka cena glima koja su za klanje,industrija mesa matijević novi sad ovce i ovnove plaća 90din,a po 110 mi prodajemo mesaru iz okoline on uzima 2-3komada mesečno.

miladinovic
30-12-09, 11:55
Jeftinija ovcetina od krave stare 10 godina nazalost,cccc.kod nas kasapi ovce i ne kupuju samo za slavlja i to je to nemas ovcetine ni za lek u mesarama

milos bota
30-12-09, 12:20
nije ni kod nas do pre godinu dana,na nas nagovor mesar je počeo to da radi,kaze da je zadovoljan sa potraznjom

dejan26
30-12-09, 23:37
Jao,taj Matijewic,pa negowim proizwodima u ozbiljim drzawama ni pse ne bi hranili!!

ivanhoe
31-12-09, 17:22
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima

Goran_974
31-12-09, 23:30
Petrovac na Mlavi jaganci 200-230 ovnovi 100-130 evra ovce 60-90 evra plafon
10-15% vecu cenu imaju ile de frans

Mijat80
01-01-10, 17:31
I kod nas je pala cena, jutros sam prodao dva jagnjeta po 210 din, jedno je bilo 37kg a drugo 27kg.

milan bac
01-01-10, 21:36
kula,vrbas i okolina,verujem i sombor jagnjad 200din kg,ako je u pitanju wirtemberg,ili neka druga rasa da su cisti,ostala jagnjad 180din,jarad 180din,koze 100din po kili,mada letos moglo se naci dobrih koza za 2000din ili 3000,ovce jalove 100din,ovnovi 120din

dejan26
01-01-10, 22:36
Tuga,tuga,tuga.....kakva ce cena biti na leto ako je sad ovakva? ^-^

Karalic
01-01-10, 23:13
Jagnjad 210 dinarcica.. Mladenovac

dejan26
01-01-10, 23:38
Sutra je kod mene pijačni dan pa cu wideti,ja kupio prase za 230 a jagnjad 210,tesko da će do Jowanjdana preci 250,a ja sam prosle god za Jowanjdan prodawao po 280din,tezina 35-39kg.

Karalic
02-01-10, 00:56
dejan26, a gde je to kod Tebe:lol: Nema u profilu... >:D

Velimir
02-01-10, 01:00
Мислим да је чика Деки из Обреновца....
Него ко зна можда буде ко са свињарством кад оно беху прасићи по 80дин. па направише покољ свиња и сад прасад трипут скупља. Јел неко од старијих памти да је некад била прасетина скупља од јагњетине?

Karalic
02-01-10, 01:47
Obrenovacki pijac je jedan od boljih i realnijih u Srbiji. Mislim da je najmerodavniji u Rumi, pa Pozarevac i onda ide Obrenovac. Barem po velicini...

Post je spojen: 1262389745________________________________________ _________
Velimire, u pravu si... Dugo nije bilo ovako kao sada ;D}

dejan26
02-01-10, 12:39
U to se swi nadamo,da će owcarstwo dožiweti swinjarsku propast,pa da cene waskrsnu,samo je mnogo owih sto se nadaju,pa se waskrsnuce cena odlaže do daljnjeg.:-)Owde je kisa padala kao luda,pa danas nisam otisao na Obren.pijac,ako saznam nešto jawljam!

cukaneca
10-01-10, 08:26
prodao jaganjce po 250din. prosek 30kg

miladinovic
10-01-10, 09:26
Valjevo,kod kuce prodao 3 komada po 220din,33,44,48kg.
mlada jagnjad do 30 kg idu po 250 do 260 din za kg

svetitrifun
11-01-10, 23:12
Jaрад 210 динара, ја продао пре недељу дана, а јагњад 220 динара а овце 110 динара. Скоро да заборавим - Суботица.

dejan26
16-01-10, 12:33
Danas cene na Obrenowackoj pijaci-do 35kg-250din,i to mora da je extra roba!Veci mladi jagnjici,220din,
ali se slabo kupuje,izgleda je besparica ogromna!!

miladinovic
16-01-10, 12:54
Znaci nece prelaziti 250 mlada jagnjad,jbg

dejan26
16-01-10, 14:35
Nema šanse!

jojojo
18-01-10, 13:07
;D}Zna li neko nekog u okolini BGD ko ima dobre koze tj jariće za prodaju a da nisu mnogo skupi. Netražim neku rasu može i ukrštena. Cena na farmi je za mene velika a za dva jareta jer želim ih samo za sebe mi je mnogo. Ovo "dobre" koze mislila sam na domaćina koji ih ima iz ljubavi kao što ja imala. Da nije neki prevarant jer od takvih ljudi mi je više muka. Sve je onako kako tražiš a kad prodje vreme budeš zzzz ali je kasno za bilo šta. Pozdravčić

Karalic
19-01-10, 02:45
U BGD bas da nadjes koze , moze ali samo u Strahinjca Bana :lol: Mala sala, ne ljutis se?
Vidi, mislim da je lik sa Miljakovca .. Neki Profa, sta li je:lol: Gledao sam na TV-u kod Memedovica sasvim prirodno, ima stado od oko 150 grla, pa idi i vidi i izaberi. Ali , bez parica i nema kvaliteta! Nije neka kinta, ali nije ni neki kvalitet. Sasvim prosecno stado... Ali, mislim da ce Ti zadovoljiti osnovne potrebne kolicine mleka.

nemanja_st01_58
19-01-10, 10:13
Odes lepo na najblizu stocnu pijacu i uzmes nesto sto ti zapadne za oko,
Obrati paznju na papke kad kupujes da ne hramlju ili da su papci nenormalno veliki, to moze da bude opasna bolest i vidi da ti zivotinja bude vesela i zivahna, ako kunja i obara glavu bezi od toga.
Ako hoces za klanje kupi neku lepu sarenu ili crnu ili belu ili sta god ti se svidi a za mleko gledaj cistu belu ili neku mesanku koja ima boju kao alpinke. Cene za ove koze ti nisu velike tako da ako ti se ne svidi onda je lepo podgojis i smestis u zamrzivac i ne gubis nista

jojojo
19-01-10, 11:54
::svaka cast::Bravo majstore za Strahinjića bana ali nisam tražila konje već koze. (šalim se naravno) Za tog sa Miljakovaca sam i ja gledala i zato sam napisala u BGD misleći da će neko ko je sa Miljakovca mi reći gde mogu tog sa kozama da nadjem. Od stočnih pijaca mi je muka jer većinu prodavaca čine nakupci i "romi" bez uvrede ali kad su oni bili odgajivači ili proizvodjači nečeg. Ispod Kosmaja ima farma tako da najverovatnije ću tamo otići i videti šta nude. U svakom slučaju hvala što želite da mi pomognete častiću vas sa kozijim sirom. Pozdravčić

whitekiler
22-01-10, 15:23
ima lik u Crepaji drzi Alpine bilo je na TV pre par godina.Dobitnik je i nekih priynanja na NS sajmu

Karalic
23-01-10, 00:00
Za Kosmaj nisam siguran da ima farma ^-^ Ali , ko zna ... A Nemanja Ti je rekao vec na sta da obratis paznju.. >:({ I svaka cast na replici >:({

Mijat80
24-01-10, 18:05
pada cena i to lepo, veci jaganjci 180din. manji do 30kg 200din. {"{":

miladinovic
24-01-10, 18:09
kako bre tako nisko:lol:??

Mijat80
24-01-10, 18:39
takva cena je bila kod nas, dosao jedan preprodavac i zajbeva narod kako hoce....

branko
24-01-10, 18:47
Promenjen naziv teme.

Goran_974
24-01-10, 20:43
sreda petrovac na mlavi 250 dinara po jedno nadkupci 2 evra kafedije 2,20-2,40 kvalitet

sasat#$%
25-01-10, 15:26
Zna li neko gde bih mogao u Rep.Srpskoj da kupim Alpinu i koliko se kreću ?HVALA

svetitrifun
26-01-10, 00:00
Односи се на ИДФ од 24.11.2009
Брале ја сам тек сад видео твоје питање на форуму, не касним пуно. Једне године ми се овца ојагњила и није имала млека, јел добила упалу или нешто слично не сећам се, углавном није било млека за јагње. Намучио сам се као Исус, од подметања другим овцама, па дохрањивај, морао сам да купујем млеко у селу и свашта...Е те године купим козу, она ојари две женке које сад имам. Оне ми дају сваке године од три до пет јаради које или продам ::novac::или за себе, а имам млека целе године. Понекад кад се деси нека невоља са овцама у вези мањка млека, упале, маститиса и слично, имам свеже козје млеко у сваком тренутку. Мислим да је оно боље за прихрану јагњади од крављег млека или од других куповних додатака и замена за млеко. Једини проблем је а и мала обавеза што се мора измузати сваки дан. А знаш да не може и јаре и паре. Кад одлучујеш јарад музеш пар дана два пута на дан а после само једном дневно. Ево ми и сад муземо једном на дан до пред јарење. А слично ти је држати овце или козе, мале су разлике...Пробај нећеш се покајати. Поздрав свима!

dejan26
30-01-10, 09:41
Obrenowac,230din/kg,kwalit priplodni,i nece ih niko.

milos bota
30-01-10, 10:31
u baču i okolini na malo je 220 din,potražnjaje opala posle slava i praznika ,ali i malo ko ima jagnje za prodaju,rodjak je nosio u novu klanicu u bačku palanku dva puta po 8 kom,cena 250din(jaganjci u kvalitetu i do 35 kg) mesec dana pare,sada čekamo da vidimo kako ce proći,napravio je dogovor o saradnji sa njima,trebaju 80 kom mesečno,planira da to podmirino zajedno,samo još da vidimo koliko su tačni sa plaćanjem

gagi
30-01-10, 10:55
kako se krecu ovce cigaje imam da prodam nekoliko komada

miladinovic
30-01-10, 13:22
Obrenowac,230din/kg,kwalit priplodni,i nece ih niko.

e do mojega ako ih ni po toj ceni niko nece a euro divlja preko 100din

dejan26
30-01-10, 13:42
Nece,nas trojica dowezli,bilo ukupno 10 komada,a roba je bez lažne skromnosti wrhunska,i nista...sreca pa ja imam jednog mesara,pa cu ta 2 i 3ženke sto sam sebi odwojio swe pod nož,necu da se zezam.

miljko
30-01-10, 14:02
Deki, nemoj pogresno da me razumes ali sad je los trenutak za plasiranje jagnjadi, pre dve nedelje je bilo mnogo bolje jer je bilo Sveti Jovan ili jos neke druge slave a da ne pricam o Novoj Gidini ili bozicu gde smo mi imali poztaznju za 50-ak jagnjadi.Sledeci trenutak je Vaskrs gde ces moci mnogo da prodas po dobroj ceni. Mi cemo imati veci broj jagnjadi za klanje upravo za Vaskrs, tako da tada ostaju jagnjad za priplod koja ce se pre ili posle NS-sajma protadi a za klanje ide ranije. Kod W to mozes dobro planirati jer je vansezonska rasa.Mi pripuste planiramo gotovo godinu dana unapred.
svi drugi koji rade sinhronizaciju sendjerima mogu takodje da planiraju.

dejan26
30-01-10, 14:56
Pa ako ih ostawim do Vaskrsa,biće 60kg,i onda ih tek necu moći prodati,a da ih ne hranim,onda ce biti mršawi,i opet loše!Na mom terenu 95%owcara će da smanji stado za po najmanje 30%,swi su razocarani!Owaj jedan za Jowanjdan prodao samo 2kom,a kuci mu stoji 8 takwih,weć su 60kg,i sta da radi on,dodje mu da place,a ima još 34mala,treba da ih odbije,roba mu je mog kwaliteta,cowek drzi profi.

Post je spojen: 1264856912________________________________________ _________
Konkretno Miljko za NG,Bozić,Waskrs kod mene idu jagnjad od 30kg-plafón 35kg,swe drugo otpada,samo za slawe idu oko 40-45?Ja ne znam,jel'bi ti mogao da se uklopiš da prodajes samo jagnjad za klanje od 30-35kg a da ti je cena 240din\kg?Sustina owčarstwa je proizwodnja mesa,ako ti ljudi pucaju,pucaju i owi sa priplodnim materijalom,to je lančano,pa ja sam nekad 70%jadnjadi dao u priplod a sad jedwa 10,i to swe stare musterije,nikog nowog da krene,to je tako u mom kraju,a za druge ne znam.

miljko
30-01-10, 18:51
jagnje od 30kg je malo, to W postigne za dva meseca, 35kg je vec bolje i glavna stvar kod takve proizvodnje je usteda na ishrani ovaca.Ovce ne smes hraniti koncentratom niti nekom velikom kolicinom suve deteline, pogotovu ako je ne pravis sam.Treba da mozes da iskoristis 6-7 meseci pase bez nekog velikog dohranjivanja a preko zime ishrana silazom koja kosta 2,5-3 dinara za kg pa ovca pojede 10din dnevno a ne 35-40din kad jede detelinu i ne daj boze jos koncentrat.Neke zitarice koje sam proizvedes mozes da dajes ali umereno.
Na jagnjadima se ne moze stedeti ali za kg prirasta ti ne treba vise od 10-15 din*2,5 (akojagnje ima dnevni prirast 400gr) koje pojede ovca + 3* 25din za koncentrat + 12 din za kg deteline pa je to na kraju 125din za kg prirasta koji kosta 240*35= oko 85evra*2,1 jegnjeta po ovci =175 evra po ovci i godini. Skoro jedno jagnje godisnje potrosis na ishranu ovce dok je sjagnjasta i na razne lekove pa ti sa takvom cenom ostane oko 90evra po ovci.
Onoliko novca koliko hoces godisnje da zaradis podelis na ovih 90 evra i dobijes broj ovaca koji treba da gajis. Za neki prihod od oko 1000evra mesecno treba onda oko 140ovaca.
Sa tim brojem se onda isplati da se jagnjad voze i malo dalje po Srbiji ili ce neko da dodje po njih kome trebaju.Musterija dodje jednom pita da li imas jagnje i ako imas ,mozda ce doci opet i jos ako imas kvalitet kao sto jeste onda tu ne bude problema a ako nemas, tesko da ce te se setiti sledeci put.Ne znam da li ce mi ko verovati ili ne ali najvece probleme sa plasmanom smo imali kad smo imali 20ak ovaca.Sad ljudi koji su nekad isli na pijac da traze jagnje samo pozovu telefonom kod nas i znaju da gotovo uvek ima jagnjadi ili nesto drugo.Mi ne pomisljamo da idemo na pijac jer je to preveliko maltretiranje i tamo obicno odlaze kupci koji bi nesto da izmuvaju, da trguju da te ucenjuju.Pijac je najgore mesto za prodaju a da ne pricam o bolestima koje se potencijalno donesu kuci sa vozilom ili vracenom zivotinjom koju su njih sto opipali po glavi, vuni a pre toga opipali sve druge ovce koje kakve po pijaci.
Ispravite me ako gresim u racunu

miladinovic
30-01-10, 19:18
Koliko ovca pojede silaze dnevno,pitam posto sam laik za to?
po tvom racunu 3,5 do 4 kg lucerke suve(10 din je kg sad) pojede jedna,a takodje i toliko kg silaze,ovaj paritet mi nije jasan,kilo lucerke isto kao i kg silaze,kod krava to ne ide tako znam
Teska jagnjad sve teze idu,nemaju ljudi para i oni koji su mi nekad trazili za slavu jagnjad od 45,50 kg sad mi narucuju do 35kg
a pijac je najvece ponizenje koje posten odgajivac moze doziveti to znam nazalost
smanjenje troskova na hrani i povecanje broja ojagnjenih jagnjadi da bi se mogla smanjiti njihova kilaza ali ne i broj kila jagnjetine po ovci je jedini nacin trenutnno da se nesto zaradi

Tar
30-01-10, 19:44
Ispod Kosmaja ima farma tako da najverovatnije ću tamo otići i videti šta nude....

...ima farma ispod Kosmaja u Americu. Mladi fini ljudi.
Probaj da pronadjes Franicevu knjigu o kozama ili bar knjizicu od istog autora ,Nolitova mala polj. biblioteka..
Bez neke pripreme sve je lutrija. Gledaj da u stadu nema apcesa to se vidi. Gledaj da ti stala bude svetla.... Mozes da kupis dve koze ali moras da imas komsiju sa jarcem. (nije zezanje)

Bolje kupi zensku jarad. Malo ces kasnije poceti da muzes ali cete se dobro upoznati lakse ces ih musti. Ako sada nabavis jarice(zenske) uz dobru negu moci ces da ih paris krajem leta. Ako su site, dobro negovane, i imaju mir one ce se malo koskati dok se ne utvrdi koje gazda to ocekuj. A onda ce biti mir. Bezbolnije je da to urade dok su jarici.
I definitivno iako kupujes koze vise kao hobi da malo pravis sir verovatno, bolje dati malo vise jer dobices vise.
Najskuplja je koza koja ne daje mleko pa cak i da ti je poklone. Davala ne davala moras da je hranis.

miljko
30-01-10, 20:13
Nase ovce pojedu oko 4kg silaze i posle toga malo slame dnevno, lucerkina senaza je cak i bolja nego suva sto se proteina i beta carotina tice (18% proteina) Suve deteline pojedu negde oko 3kg. kod nas je lucerka 12-14 din za kg.
Nas je ove godine kg senaze kostao 2,8 din a kukuruzne silaze oko 2din za kg.
od toga tesko moze da neko hranivo moze manje da kosta osim zelene trave kad idu na pasu.

miladinovic
30-01-10, 20:22
hvala za inf da znam koliko trose okvirno na dan:)
detelini pada cena ovih dana dobra se moze naci za 10 d0 11din za kg
od toga jeftinije ne moze realno,i ja cu morat izgleda preci na silazu nema mi druge

dejan26
30-01-10, 21:34
Miljko je apsolutno u prawu,bez pase i maximalne štednje na owcama,tj.ako se ishrana owaca ne bazira na 90% silaze u obroku nema ni zarade u owčarstu kod nas!E sad sto sam ja protiw silaže kao wecinskog dela obroka,to ne mogu da objasnim kuckajuci na mob.aparatu!Silaza ima jedinu prednost sto se lako sprema i sto je jeftina!Nema kwalitetnog mleka bez dobrog obroka,dobre lucerke,i dobrog liwadnskog sena,to nije rekao Dejan,wec puno pametniji od njega!!

svetitrifun
31-01-10, 04:17
Браћо имам књиге у пдф формату,говедарство, овчарство и козарство кога интересује нека ми се јави па ћу му послати. А слао сам већ на пар адреса, кад видим неког новог на форуму (а ја као искусан) да се мучи. Књиге су са агрономског факултета у Чачку и мислим да су добре и интересантне да би свако требао да их прочита

miljko
31-01-10, 12:42
Deki, dok smo hranili ovce senazom lucerke izgledala su im vimena kao kod istocnofrizijskih ovaca, nismo mogli da poverujemo da su one nase iste ovce a jagnjad stalno pod lampom spavaju.Sa kukuruznom silazom je malo drugacije, ali tu dodamo po 1kg suve deteline pa je opet zadovoljavajuci rezultat.
Sitni prezivari su oseljivi na Listeriozu a to mogu dobiti iz lose pripremljene silaze.
Cuo sam od nekih ljudi da su im uginule neke ovce jer su ih hranili silazom, to moze da se desi ali ako se silaza pravilno uradi ,nema nikakvih problema.
Ove godine nam je kukuruzna silaza bila sa 0% kvarenja, znaci samo sto nismo moglida sakupimo lopatom je baceno ali se pripremi poklanja velika paznja.
Senaza lucerke je malo komplikovanija za spremanje ali je neprikosnovena za proizvodnju mleka pa ove godine pravimo oko 100-ak tona i koristimo kad pocne sezona jagnjenja.prosle godine smo je u pola sezone potrosili jer smo sa njom prerano krenuli.

Post je spojen: 1264934727________________________________________ _________
livadsko seno i dobru lecerku treba da jedi jaganjci a ovce su jako zadovoljne i sa silazom, veruj mi
Senom i deletlimon se mogu hraniti 10-ak ovaca ali ne 100 , 150 i vise a uprvo taj broj ovaca donosi zaradu

dejan26
31-01-10, 13:19
Ma jasno je meni to!Nego owo za silazu od kukuruza sam rekao,jer znam ponesto oko ishrane silažóm,a i radio sam neki ogled,a za senazu lucerke ne znam,mada logicno da mora dosta biti bolja od kuk.silaže.
Owce najbolje mleko.tj.najwise m.masti daju kada je jedu kwalitetno liwadsko seno,i to sam isprobao,zato sam owe godine po hitnom postupku kupio 200bala liwade,da ne bi samo jele lucerku.

miljko
31-01-10, 13:30
mi kad bismo hranili ovce samo susenom hranom, trebalo bi nam 25-30 bala dnevno pa tih 200bala ode za ndelju dana asam znas koliko to kosta a verujem da nije manje od 1 evro po komadu.
30 evra dnevno samo seno puta 30 dana to bi nama izaslo oko 900 evra mesecno samo za ovce.

dejan26
31-01-10, 14:23
Propao bi kao Grčka,čak i da ti pasu 6 meseci,jer moje su na pasi toliko.Mora da se dobro pazi oko hrane na toliki broj,jednom da se ne daj Bože cowek zezne,pojele bi mu zaradu i od prosle ture!Bala mene kosta 100din-15-17kg.to je tako sada kad ih ima swuda,ponuda welika a potraznja nula,a da susa rokne,bilo bi gusto!Posto ti imas swu mehanizaciju,probaj 1h da posejes 'trawno-laguminoznu smesu',seme mozeš nabawiti u inst.Krušewac,dosta manje je zahtewna od lucerke,a bolje se pokazala za owce.

Tar
31-01-10, 15:58
Браћо ..............

....и сестре!

suky
31-01-10, 18:49
ja nikad nisam racunao koliko oni pojedu(ja momentalno ih druzim od hobija) al kod mene u selu puno ljudi seju pasulj kad oni obradu pasulj a ostalje te graorine(valjda tako se zove) mi baliramo i eto ti dobra hrana za ovce al i jaganjci rado ga jedu tako da ja sam sad prodao 200 bali deteline posto te nece mi trebati

miladinovic
31-01-10, 19:24
Graorina i sojina slama se spominju kao alternativna i dobra dodatna hraniva uz seno.Imate li vi neka iskustva s tim koliko kosta takva hrana i kakve je hranidbene vrednosti?
Graorinu dajemo ponekad al to je zanemariva kolicina iz nase baste tipa 200 kg tako da ne znam rezultate kakve daje(to dobiju uvece kad je sneg da grickaju nocu)

urban
31-01-10, 20:34
kod nas u Hrtkovcima ja sam jedan od retkih ljudi koji drži ovce (ima nas 10-15) u selu, pasuljevine nemamo ali zato sojine slame u izobilju ja baliram po 200 bala soje 200 bala kukuruzovine ostalo detelina i mogu reći da ovce vrlo rado jedu sojinu slamu jer tu uvek ostane i zrnevlja i verovatno im je to dobro ja sve tri vrste kabaste hrane mešam tj menjam im svaki dan drugo i jedu lepo e sad hranjivu vrednost ne bi znao reći

zemun
01-02-10, 13:07
Nase ovce pojedu oko 4kg silaze i posle toga malo slame dnevno, lucerkina senaza je cak i bolja nego suva sto se proteina i beta carotina tice (18% proteina) Suve deteline pojedu negde oko 3kg. kod nas je lucerka 12-14 din za kg.
Nas je ove godine kg senaze kostao 2,8 din a kukuruzne silaze oko 2din za kg.
od toga tesko moze da neko hranivo moze manje da kosta osim zelene trave kad idu na pasu.

Miljko, nije mi jasno kojom slamom ti hranis ovce, psenicnom?
Ja slamu od psenice i ovsa koristim iskljucivo za prostirku mada one i to jedu sa poda i to me strasno nervira.
Za prihranu koristm eventualno slamu od soje i slamu od grahorice i graska.
Inace, hvala ti sto si opisao kako trenutno izgleda dnevni obrok na vasoj farmi.

miladinovic
01-02-10, 13:28
Pa slama ili seno se moraju davati i ovcama i govedima kao balast kad jedu silazu,najbolje da toga imaju po zelji da grickaju.
Sto se tice silaze,sta mislite o siliranju stocnog sirka,dal je bolji od kukuruza(kvalitet i prinos),po nekim tabelama jeste?
pozz

zemun
01-02-10, 14:32
Nemam iskustva sa silazom i mogu da razumem seno ali psenicna slama mi bas ne uliva poverenje kao obrok.

vla
01-02-10, 15:25
Kod ishrane ovaca silažom, zbog održavanja PH buraga i prevencije poremećaja varenja i preživanja, daje se slama nakon silaže ili tokom noći, kako bi se smanjila kiselost u buragu.Nije važno koja, najjeftinija je pšenicna, a mogu i od drugih žitarica, pa ovce jedu po potrebi, ako je nema u jaslama, onda jedu iz prostirke.Ovsena slama može da zameni ceo jedan obrok, jer pri vršidbi ovsa na slami ostane i poneko zrno ili deo klasa ovsa, pa imate kompletan visoko vredan obrok za ovce.Idelano je i za ishranu konja.Da bi se dobila velika količina, jeftine a kvalitetne kabaste hrane za ovce može se ovas kositi "na zeleno" osušiti i balirati.Dobija se idealna kabasta hrana. Drugi važan dodatak kod ishrane silažom, obavezno davanje ovcama u obrok stočne krede iz istih razloga.
Dobro spremljena silaža od krmnog sirka je bolja za preživare, ima manju energetsku vrednost, nego silaža od cele kukuruzne biljke, ali se dobija veća količina kvalitetne silaže po Ha/ 2 otkosa/.Idealno hranivo, samo je treba pravilno napraviti.

dejan26
01-02-10, 15:54
Samo da kazem da koseni cist owas em sto ga je užasno tesko osušiti,em i nije nešto u ishrani owaca,bolji je od slame,ali dosta losiji od dobrog liwadskog sena,moze da prodje ako owce nisu u laktacíji uz zrnasti obrok!Ukoliko je u kombinaciji sa graoricom,onda je znatno bolje,ali opet sušenje je problem.

miladinovic
01-02-10, 16:02
Koseni zeleni ovas sa klasom u punoj snazi kad se lepo osusi a to nije problem zadnjih godina s periodima po 7 dana od po 35 stepeni je bolji od svakog sena,moje iskustvo licno,vise puta davano kravama,daleko vise mleka nego od sena livadskog(cak vise i nego kad jedu osusenu sudansku travu),skoro isto kao kad jedu samo lucerku dobru,do 5 posto manje mleka,zanemarivo

dejan26
01-02-10, 16:11
Meni se kod owaca u laktaciji nije tako dobro pokazao,koristio sam ga umesto liwadskog sena,i nisam nikako zadowoljan bio,a pokosen je na wreme,ja mislim da je sorta 'slawuj',koliko se secam,dawno bilo.

vla
01-02-10, 18:07
Kod ovsa je glavna stvar u kojoj fazi ga kositi i kada-tehnika. Dobija se velika količina, kvalitetne hrane po Ha, ali ne može biti jedina hrana, posebno ne u fazi laktacije, kada su neophodna visoko proteinska hraniva.I moraju biti sorte ovsa, bogate proteinima i visokim rastom-bokorenjem

dejan26
01-02-10, 19:13
Uz 2kg tog sena od ovsa,islo je i 1kg lucerke 0,5kg kukuruza i 0.5kg pravljenog koncentrata,to je moj standard za laktaciju,i samo sam jednom odstupio od toga i nisu mi rezultati bili dobri,tj.nisam ja bio zadovoljan. >:({

Maestro
01-02-10, 19:27
Ljudi, pa ovo je totalno otišlo u :){{, pa ima toliko otvorenog na temu ishrane, a ono se baš ovde zapodenula diskusija. Ali da ne kvarim, imamo urednika pa će on verovatno to da sredi, već da se na kratko uključim u priču.

U pitanju je divlja zob. Pričali stariji ljudi da su sa divljom zobi nagojili stoku preko zime, nisam verovao, medjutim prošle godine sa prvim otkosom žutog zvezdana (i prvo košenje uopšte, jer posejan u jesen 2008. godine) iznikla veoma gusta divlja zob. Bila u ranoj fazi sazrevanja kada zvezdan pokošen i naravno sve zajedno osušeno i izbalirano.

Od polovine decembra došle na red i te bale, ovce se "pobiju" kada im se baci u jasle, pojedu mnogo brže, skoro do poslednje slamke i u slast, a i vidiim se. Šiljega-mešanka, stara 8 meseci za Sv. Jovana prešla 50 kg. (unutra 2 kg. loja), verujte na reč nije videla ni "z" od zrna.

Na proleće bar jedno 50 ari mora da se poseje, pa možda i "u zeleno" da se pokosi i izbalira.

vla
01-02-10, 19:38
Problem je u kukuruzu, izbaci ga, jer ovcama u laktaciji ne treba, jer je to samo energetsko hranivo, za tov.
Sem navedene kabaste hrane, povećaj koncentrovanu smesu na 0.750-1 kg po ovci odnosno u zavisnosti od broja jagnjadi koje doji, ili 0.5 kg koncentrata po jagnjetu, i bićeš zadovoljan

dejan26
01-02-10, 20:09
Vla kako ovci u laktaciji ne treba energija,pa 55% vecine koncentrata ti je kukuruz?Kad se sastavlja obrok za dojne ovce,energija se uvecava za 75-80% u odnosu na osnovne potrebe.Inace ja sam zadovoljan ovom kombinacijom kad je podrzana odgovarajucim kabastim delom.To za koncentrat zna svako ali nije lako ni ovako izdrzati a kamoli da dajes 1kg konc po ovci.Sve ovo admin treba da prebaci u ishranu,pod hitno jer smo se zaneli,i otisli u offfffffffffffffffffffffff.

milan bac
01-02-10, 21:51
evo jednog recepta za koncentrat jednog hrvatskog odgajivaca wirtemberga,....zob20posto kukuruz 40posto suncokretova sacma 10posto,sojina sacma 15posto,stocno brasno 10posto i premix vitamina 5posto,to je za jagnjad,Deki e sad smo u totalnom offfuuu

miladinovic
01-02-10, 22:07
lep recept za odraslu jagnjad preko 15kg(okvirno 16 posto proteina),izadje oko 22 din kg po sadasnjim cenama,sto vise soje to bolje jasno:)

dejan26
01-02-10, 22:32
Pa neka admin da samo uzme i neka prenese u odgowarajucu temu,i biće super.

milan bac
01-02-10, 22:37
miladinovicu,a do 15kg sta bi preporucio

vla
01-02-10, 22:38
I kod ovaca u laktaciji, kao i kod krava postoji tranzicioni period, i shodno tome ishrana. Upravo u tome i greše odgajivači ovaca, pa se žale na slabe proizvodne rezultate.Ako te interesuje više o tome na PP.Dalje prelazimo u temu o ishrani, nećemo više biti off

dejan26
01-02-10, 22:39
Milane taj ti je dobar i do 15kg,swe sto se wrti od 16-18% proteina je dobro!

miladinovic
01-02-10, 23:14
evo npr

кукуруз 46,2
јечам 10
сточно брашно 7
сојина сачма 20
сунц.сачма 10
крмни квасац 3
дикалцијум фосфат (дкф) 1
сточна креда 1,3
сточна со 0,5
премикс за јагњад 1 (или по произвођачу)

svetitrifun
06-02-10, 06:07
Јбг Србенда па то ти је...
Извињавајте

Tar
07-02-10, 09:46
:D

urban
07-02-10, 13:12
e sad finansiski kolko to odprilike izadje

miladinovic
07-02-10, 13:18
po ovim cenama trenutno oko 25 din za kg mozda do 26 din plafon

alfa 9
07-02-10, 13:27
dikalc.fosfat i stocni kvasac ,jel sadrze proteine?

milan bac
07-02-10, 15:58
ne,dikalcijum minerali,kvasac vitamini iz grupe b

Velimir
07-02-10, 20:34
Велика грешка :<<> за квасац. То је високопротеинско храниво, чак до 60%. Ја користим квасац од 50% а цена код мене 60дин. Сад кад је соја скупа добро је користити квасац јер му је цена била мана.

miladinovic
10-02-10, 06:43
koji procenat kvasca a koji soje stavljas za 18 posto proteina tj za starter?daj neki recept proveren postavi

milan bac
10-02-10, 15:54
velimire visokoproteinsko hranivo je zato sto taj kvasac je obogacen sojinim brasnom i izolatom proteina takodje od soje,ja sam

Post je spojen: 1265781382________________________________________ _________
prevideo da je covek napisao STOCNI kvasac....

Post je spojen: 1265810206________________________________________ _________
moja greska

Velimir
10-02-10, 17:11
Није спорно да је богат витаминима Б групе и сточни и остали квасци и међусобно се мало разликују. То су микроорганизми чија биомаса у осушеном стању садржи много протеина и витамина групе Б. Размножавају се на угљенохидратним,минерални и целулозним подлогама из којих изграђују протеине и друге хранљиве материје....
Милане, нигде у литератури нисам нашао да се меша са сојом а и по логици ствари сојина сачма има обично 44 а кад је од ољуштеног зрна макс. 50% протеина а квасац може до 60% протеина да има па га соја не може обогатити протеинима. Занимљиво је да сточни квасац садржи и неидентификоване факторе рашћења.
Ја тренутно користим смешу конц. од приближно 18% протеина овог састава:
60% прекрупе(кукуруз и зоб у односу 3:1)
10% пш.сточно брашно
10% сунц. сачме
14% сојине сачме
3% сточног квасца
3% премикса( стандард розе 3%, за овце и јагњад од фирме "сто посто")

urban
10-02-10, 20:09
jel može neka matematika koliko izadje kg takvog koncetrata pošto ja kupujem gotov koncetrat pa da vidim šta je jeftinije i bolje

svetitrifun
10-02-10, 23:03
И ја купујем концентрат и то од фирме "Ветеринарски завод" у Суботици, и то већ четири године. Не верујем да има бољи рецепт неко од нас на форуму, него неко од стручњака у фирми(било којој)...
Могу да прихрањујем овце преко године са својом мешавином, али јањад у старту, да ли је 16 %, 18 % протеина или не знам колико већ, у то не верујем, да смо већи стручњаци у састављању од тих фабричких концентрата

Velimir
11-02-10, 00:57
Са ценама овде код мене изађе око 21 до 22дин. за килограм а тебе би изашло јефтиније јер си у Војводини.
Милане, данас бар није проблем наћи у литератури разне рецепте концентрата за разне категорије оваца, говеда, свиња, кокошака, кунића, фазана, пастрмки...и да не набрајам више. Мислиш да они ангажују неке велике умове за то? Узму лепо књигу и само мере...
А и кад сам правиш си колко толко сигуран шта дајеш стоци, они могу ставити и мало неког животињског брашна или уреје...
Ја лично са овим концетратом имам дневне прирасте преко триста грама за јагњад мелезе романов и праменке и задовољан сам.

miladinovic
11-02-10, 01:08
Potpuno se slazem s Velimirom ,ja pravim od ove god sam i ubuduce cu,jeftinije je a znas sta si stavio i bolje napreduju jagnjad
preko 300gr od romanov x pramenka kombinacije je odlican rez tj max koji se iz te genetike moze izvuci hranom(a mogu da posvedocim da su Velimirovi jaganjci kao mali trupci :D)

svetitrifun
11-02-10, 04:11
Па то јесте, знате шта сте ставили унутра. Ја све у правду, као неће нико преварити...

b92miki
11-02-10, 11:03
Kolika je cena jagnjadi kod vas?

urban
11-02-10, 17:58
@ b92miki
na rumskom vašaru sad 3. tražili su po 240 d po kili a merili po 220 pa 200 din

što se koncetrata tiče tu ste sto posto u pravu da je najbolji onaj što ga kući napravimo ali ja kupujem hranu (seno i sojinu slamu ne ) kod nas je kukuruz 12-14 d pa gde su ostale komponente zato u rumiksu uzimam j 12 po 15.5 d po kg (juneći sa "12" posto proteina) za odrasle ovce a za jaganjce sa 18 % a da se meće ureja meće tu mi ne možemo ništa mož da ga kupiš ili ne ali sve fabrike stočne hrane meću ureju to nije nikakva tajna

Velimir
12-02-10, 02:21
Не знам пошто ти је тај за јагњад али тај јунећи би реко да је скуп, боље узми помешај кукуруза, мекиња, јечма и додај 20% сунцокретове сачме и премикса и добићеш бар 14% протеина за исту цену.

urban
13-02-10, 00:34
radio sam i to izadjem opet na skuplju cenu a nekad sam i sa vremenom jako tanak i onda mi jelakše kupiti gotovo mada ako povećam stado (a nadam se da hoću) moraće se drugačija ekon. politika voditi

Velimir
21-02-10, 20:25
Ево да мало изађемо из оффа...продао сам данас двоје код нас по 220дин. Имали су заједно 64кг. Иначе овде код нас је згодно, има откупна станица и закажу кад је откуп и нема малтретирања по пијаци.

milos bota
21-02-10, 21:06
koliko plaćaju ,na tom organizovanom otkupu,
i kolilko često organizuju?

Velimir
22-02-10, 01:52
Па ја рекох пошто су плаћали...углавном једном седмично буде, обично недељом поподне.То је фирма која се бави откупом стоке, измере, плате, дође камион не знам одакле и терају. Данас је отишло стотинак јагњади ако не и више.

miladinovic
22-02-10, 02:04
Zgodno ne treba ti obilet,blizu ne ranis ko ludak u 3 u noc pa na pijac,cena je malo niza al sev to dodje na isto kad kalira,platis ulaz vagu itd....

Velimir
22-02-10, 02:22
А да, плаћа се и 100дин по глави за маркицу тј. ваљда тај обилет за транспорт.

svetitrifun
22-02-10, 08:56
Било би добро кад би и други форумаши јавили где има оваквих организованих откупа по целој Србији

milos bota
24-02-10, 19:28
Било би добро кад би и други форумаши јавили где има оваквих организованих откупа по целој Србији
to bi baš bilo lepo,jos kada bi bio neki otkup organizovam i u nasoj blizini(mislim bačkoj)

Mijat80
26-02-10, 17:30
Rača 180 din.

miladinovic
01-03-10, 11:40
Valjevo,petak cenili po 220 al niko nije hteo da plati,bosanci kupili sve po 200 i 210 ali samo do 32 kg plafon tezine
kazu skupo im po 220 u vojvodini su 170 i 180 a naravno da nisu tamo otisli,sto jasno je naravno(cena puta i kvalitet)

zorami
01-03-10, 15:05
ja jagnjad prodajem po 230din/kg nesato su mesari zatajili nece da uzimaju mora da nema ko da kupuje. nesto sam nacuo da mesari nece moci da kupuju od seljaka direkno nego preko zadruge koja ima prijavljenu vagu.

dulegagic
01-03-10, 15:13
Valjevo,petak cenili po 220 al niko nije hteo da plati,bosanci kupili sve po 200 i 210 ali samo do 32 kg plafon tezine
kazu skupo im po 220 u vojvodini su 170 i 180 a naravno da nisu tamo otisli,sto jasno je naravno(cena puta i kvalitet)

A sta fali kvalitetu u Vojvodini?

nemanja_st01_58
01-03-10, 15:39
jel vam stigla mlada jarad za prodaju, kako se krecu cene?

milos bota
01-03-10, 20:38
mozda su previše masni,oni vole da duže žvaću

dulegagic
01-03-10, 21:35
Moguce,eto vidis o tome nisam ni razmisljao!

miladinovic
01-03-10, 23:39
nece cigaju i W naravno,a i krupnija su jagnjad tih rasa ,preko 35kg obicno(valjevo je 95 posto samo pramenka i sjenicka oplemenjena),mogu da biraju sta ces im,zato u vojvodinu redje idu a i dalji im je put

dejan.jablanica
03-03-10, 12:44
Podrzavam ideju da u nekom medusobnom kontaktu ubuduce uvek kroz tekst provucemo i pricu o prodaji i ceni jagnjadi u nasem kraju.Shodno tome ja mogu da kazem,ako jagnje ne prodam kuci bilo za priplod ili nekome ko to kolje za nekog prinuden sam da jagnjad teram na pijac(to mi naj teze pada u kompletnom poslu koji prati jednu farmu ovaca,a predpostavljam da i ostali dele moje misljenje),te sam bio zadnja dva petka na pijacu i mogu vam reci da situacija nije nimalo stimulativna obzirom da ima po pet do sest kupaca i da kupe sve ukupno jedno dva ili ni jedno jagnje.Cena je bila 220,230 dinara ali niti manje jagnjadi(petnest do dvadeset komada)niti manje trgovine.
A sto se tice kilaze,u Milanovcu kada ima potraznje idu i ona od 25 i ona od 45 kilograma,i manje vise niko ne gleda koja je sorta u pitanju samo je bitno da nije mrsavo i da napomenem da kupaca ima koji u principu ordiniraju na pijacama u bar pola Srbije.Toliko od mene za sada zivi mi biliiiiiiiiiii...........

djura
04-03-10, 00:59
ja prodao prošle subote pečenjaru 4 kom ukupno 132 kg po 220 din/kg

zmaj972
04-03-10, 09:14
Kod nas se cena kreće od230-250 din za bele(IDF,W) oko 200 cigaja i sl.

miladinovic
04-03-10, 23:11
Pijac je najgore mucenje i ponizenje,ustanes u 2 h i ak ne dodju bosanci u mom slucaju da pokupuju nakupci ucenjuju onako bas da ti dodje da mu glavu otkines ":":{
ma zakon ponude i traznje cim se traze sve sto ima 4 noge bude kupljeno inace biraju i zajebavaju

dulegagic
04-03-10, 23:36
Kod nas ih u poslednje vreme nema ni da biraju ::samo bes::

miladinovic
04-03-10, 23:37
i kod nas je lose par njih je na sudu duguju ljudima
ja sad jurim neke beogradske pecenjare da makar resim probleme svog komsiluka

CAR
05-03-10, 00:35
Ja sam nekad tako (poslovao) ali srecom to su prosla vremena jednom sam "alalio" 8janjaca i proleo ga pa je moja kletva ubrzo stigla.Sad samo suva lova ili ziro racun kako volja i nemam problema nikad u zadnje 3 godine.Mrsavo,debelo sve ode ako je primrsavo malo zeze ali u masi ode.Nema na kamijon se penjati pa njih 30 pipa,juri,ganja,itd.Nekad od zajeb.ncije stavim u auto prikolicu 4 komada i odvezem pa pocnu pipati odmah mu odbrusim "sta pipas imas oci i gledaj".Onda on pocne diskusiju ja samo kazem janjci nisu zate i magla.Cak sam znao ostaviti i ja i kolega odemo na pivo i napisem na 4 kraja prikolice na papir NEPIPAJ JANJCE SIJECEM ŠAKE i br.mobitela stavim.

miladinovic
05-03-10, 00:45
hahaahah svidja mi se taj ostar stil,al nazalost kod nas kad je ponuda ogromna a traznja nula tako ne moze,pipkaju ih bogme i za kolenice cini mi se

urban
05-03-10, 20:53
Ajd da se solidarišemo jedan s drugim i jedno vreme uopšte ne prodajemo jaganjce, povećamo stado napravimo udruženje i onda haramo :lol:

milan bac
05-03-10, 21:00
pa onda ce da uvezu jagnjetinu iz vojnih rezervi u Avganistanu zaklanu 1947

miladinovic
05-03-10, 21:07
nemam mogucnosti (ogranicena pasa) a ni ambicije da se sirim sem ako muka ne natera tj ako ne nadjem ozbiljno placen posao u struci
udruzivati se moramo dosta su nam nakupci kapu krojili

milan bac
05-03-10, 21:09
tako je...taj zatvoren krug o kome Miljko prica za tu farmu u nemackoj to je posao,dosta su se bre mesari bogatili...izzajebavate kupi po mizernoj ceni i proda za trostruko vise,niti oro niti kopo niti grabljo niti djubre vuko

brbljivica
09-03-10, 23:32
Brate Milane, posalji deder, tu knjigu kad si se vec tako velikodusno ponudio.

Edin Crnalić
10-03-10, 17:00
Živim u Prijdoru (BiH-RS), kod nas se cijene u prosijeku kreću oko 150 KM za 30 KG žive vage il 5 KM po kili, sa tim da cijena varira od proljeća do jeseni od 6.5KM po kili do 4.20KM po kili. (100 EUR=195 KM)

zmaj972
10-03-10, 18:20
kod nas je cena jagnjadi do 35kg bele 230-250din,cigaje ipramenke 200din,ovce jalove 100-120din

zorami
10-03-10, 18:40
jasam u nedelju na pijaci prodo jagnjad po 220din/kg u apatinu.

CAR
10-03-10, 22:45
Pa u Zlatnu Krunu na pivo kod Dade. >:({

Pedja N.Becej
11-03-10, 09:36
alo ljudi sta se desava da li neko ima neke puzdane nakupce (trgovce ja za jagnjad i jalave ovce ), ili bar informacije o ceni...itd.!:lol:?
HVALA unapred

dulegagic
11-03-10, 11:35
Kod mene su bili juce, jaganjce oko 30 kg placaju 150 din.
Naravno isterao sam ih ":":{

miladinovic
11-03-10, 11:52
Kod nas i ne dolaze,a na tu cenu dobro si se suzdrzao da im i po samar za srecan put ne podelis ":":{

Pedja N.Becej
11-03-10, 11:56
Ju pa ko to bre placa, to je sramota dule.....ja ih ni u dvoriste ne bi pustio... :<<>
promesima dobru cenu ali mu momentalno netreba ok 200din, srdjan placa 160 do 180din..luda kuca...:)

Post je spojen: 1268301428________________________________________ _________
malo je jedan samar...:) bolje ovako {"{":

CAR
11-03-10, 13:46
Prije 5 godina mi je dosao 1 nakupac ono kaubojski i sam u stalu uskoci medju janjce poce ganjati vatati-pipati.Ja zagalami ej ej ej sta radis on se oglusi ja ponovi kad on jer ti prodajes ili ne.Ja kazem prodajem ali tko ti je rekao da uskaces u obor i vatas,kad on posto janjci tek onda ja kazem 25kn kad on veli jesi ti normalan ja nato njemu ajmo van otalen i iz stale magla da te moje oci nevide.Kad on ponovo jel prodajes ja njemu da ali nepoklanjam janjce.Sijede on u kombi svoj ja ga pitam jel za prodaju kaze jest pitam koliko kaze 300eura ja kazem davam 1000 kaze on pa nepoklanjam ga ja kazem ista je stvar sa janjcima.Otad je par puta dolazio i pita jel ima janjaca ja kazem za tebe nema ni za dzabe.Eto vam drskosti trgovaca i raznih nakupaca.

Post je spojen: 1268308097________________________________________ _________
Kod nas 90-tak eira idu pa tko koga prevesla.

dulegagic
11-03-10, 16:35
Ju pa ko to bre placa, to je sramota dule.....ja ih ni u dvoriste ne bi pustio... :<<>
promesima dobru cenu ali mu momentalno netreba ok 200din, srdjan placa 160 do 180din..luda kuca...:)

Post je spojen: 1268272628________________________________________ _________

Ipak je mozda najbolje kupiti jos jedan zamrzivac :lol:

milan bac
11-03-10, 18:13
tako je Dule

zorami
11-03-10, 19:09
bilo je i toga posle pijace.

miladinovic
11-03-10, 21:09
Po 200din bili danas od 25 do 35 kg ne gledaju kakvo je
nisu ih dali matori,verovatno su se zeznuli al videt cemo

milos bota
11-03-10, 21:27
ko to plaća, i gde

milos bota
11-03-10, 21:41
ode u mom kraju mrtvo niko ni da upita za janje, a mogo bi da izaberem jedno 8-7 kom za prodaju
http://i40.tinypic.com/35mfqyc.jpg

http://i41.tinypic.com/2ll0qxv.jpg

ovo je slikano danas

zmaj972
11-03-10, 22:14
Probaj u AD"Bačka"

miladinovic
11-03-10, 22:46
valjevo,beogradski kasapi
mislite da je to dobra cena?
sutra je pijac pa cu videt kako ide,necu ih terati zima smara me to
jagnjad su odlicna inace ko valjci,jbg kad za priplod tesko ide,nudim ih bukvalno po pijacnoj ceni samo da ne idu na klanje steta je,a ja meni ostavljam samo par komada

Pedja N.Becej
11-03-10, 23:47

Post je spojen: 1268243828________________________________________ _________
Ne ne zamrzivac,samo jedan dobar elektricni razanj ja cu doneti po koje pivce >:({ i eto nama uzivancije....:) ;D} :lol: :D ::svaka cast::
200 ako je za kes, to je dobra cena....mislim da ce sad za uskrs jos da skoci malo ali ne puno....

Ipak je mozda najbolje kupiti jos jedan zamrzivac :lol:

cukaneca
12-03-10, 07:00
koliko sam razumeo ovo je tema za cenu mesa ili mozda pecenja ;D} a za cene zive vage imate drugu staru temu ovako se preklapa

milos bota
12-03-10, 14:53
ja koliko sam pročitao da se pise o živoj meri stoke,ako gresim izvinite,obraćaću se u drugoj temi poz...

Mijat80
14-03-10, 18:34
U petak cena jaganca je bila 180din. dal ce biti bolje sve mi sumnjivo, sve je obezvreceno ::lose::

Mijat80
18-03-10, 22:01
Kakve su cene u Vasem kraju? Kod nas je juce bio prekupac i placao je 180din. tezine do 30kg preko toga nece ni da cuje.Mnogo ima jaganjca tako da ce cena jos da padati sigurno ::lose::

urban
21-03-10, 19:53
a ja podižem broj plotkinja a oni nas uništiše

miladinovic
22-03-10, 02:33
Valjevo,petak,do 30 kg 200 din,preko 30 kg po 195 din
bila mala ponuda a dobra traznja

cukaneca
22-03-10, 07:07
pozivam vas da dalju prepisku sa cenama stavljamo u http://poljoinfo.com/ostale-oblasti/cena-nasih-proizvoda-na-pijacama/ zbog brzine i preglednosti ovde bi se stavljale cene zive stoke, a ne kao dosada da imamo na nekoliko mesta pa treba dugo traziti

cukaneca
22-03-10, 07:09
pozivam vas da dalju prepisku sa cenama stavljamo u http://poljoinfo.com/ostale-oblasti/cena-nasih-proizvoda-na-pijacama/ zbog brzine i preglednosti ovde bi se stavljale cene zive stoke, a ne kao dosada da imamo na nekoliko mesta pa treba dugo traziti

miladinovic
24-03-10, 21:26
prvo postavio si oglas dje mu nije mesto drugo postavio si sramnu cenu,ako te neko i bude zvao nece te zvati da ti pozeli laku noc vec... ":":{

cukaneca
24-03-10, 21:45
kakav lik ":":{ bice ubrisan momentalno cim se neko od kolega sa ovlascenjem za ovde pojavi. a ja bih mu jos po nesto reko ":":{
@tibore,@miladinovic zbog citiranja oglasa sa brojem telefona bilo bi dobro da uizmenite vase postove

dulegagic
24-03-10, 22:13
Cena koju je ponudio DRAGISAT je prava sramota,kod nas ovih dana za jagnje do 35kg se placalo 200din! Ja sam prodao 10 kom. prosek 40,5kg 175din.

jojojo
26-03-10, 13:25
;D} I ja se pridružujem brbljivici u vezi tih knjigica - mene interesuje kozarsvo ako nije problem ili ako nisam zakasnila. Pozdrav

Maestro
26-03-10, 13:59
Nisam video ni brbljivicu niti jojojo da su se predstvili, pa molim da se to učini (najkraće o sebi i poslu kojim se bavite, Vašem hobiju itd.). Red je, ako već ravnopravno učestvujete u diskusijama i post-ovima (da znamo s kim se družima i razmenjujemo misli i deje?!?!??!) Link: http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/

>:({ Moderator

Sumadinac-Gruzanin
28-03-10, 21:32
Na pijacu u Toponici kod Knica u gruzanskom kraju jagnjad do 30 kila bila od 180 do 200 , preko 30 170 , ovce 100 prasad od 160 do 180 ,svinja i teladi nije ni bilo u ponudi

svetitrifun
05-04-10, 23:47
На Велики петак отишле две овчице ИДФ 56 и 57 килограма по 160 динара ::novac::

miladinovic
06-04-10, 08:25
Veliki petak,valjevo,prodao po 210 din prosek 35kg,prva klasa(to je bila max cena)

jojojo
06-04-10, 12:26
Red je red. Slažem se i poštujem. Član sam od 18.01.2010 g. i to predstavljanje sam obavila nešto posle registracije. Bila sam u caffe-u ali ako treba evo idem odmah sad pa ću to ponovo da odradim.

urban
06-04-10, 18:28
u Šapcu u petak ista stvar samo je ponuda bila velika

techa
06-04-10, 20:16
U cetvrtak 4 kom. u subotu jos 2kom. od 27 do 36kg sve po 200din.
Prodajem musku jagnjad kako koje stigne, a zenska i ako ostanu nema veze.

German hunting terrier | Jagdterrier