Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Sutra je kod mene pijačni dan pa cu wideti,ja kupio prase za 230 a jagnjad 210,tesko da će do Jowanjdana preci 250,a ja sam prosle god za Jowanjdan prodawao po 280din,tezina 35-39kg.
 
Мислим да је чика Деки из Обреновца....
Него ко зна можда буде ко са свињарством кад оно беху прасићи по 80дин. па направише покољ свиња и сад прасад трипут скупља. Јел неко од старијих памти да је некад била прасетина скупља од јагњетине?
 
Obrenovacki pijac je jedan od boljih i realnijih u Srbiji. Mislim da je najmerodavniji u Rumi, pa Pozarevac i onda ide Obrenovac. Barem po velicini...
Post je spojen: [time]1262389745[/time]
_________________________________________________
Velimire, u pravu si... Dugo nije bilo ovako kao sada :bravo:
 
U to se swi nadamo,da će owcarstwo dožiweti swinjarsku propast,pa da cene waskrsnu,samo je mnogo owih sto se nadaju,pa se waskrsnuce cena odlaže do daljnjeg.:)Owde je kisa padala kao luda,pa danas nisam otisao na Obren.pijac,ako saznam nešto jawljam!
 
Jaрад 210 динара, ја продао пре недељу дана, а јагњад 220 динара а овце 110 динара. Скоро да заборавим - Суботица.
 
Danas cene na Obrenowackoj pijaci-do 35kg-250din,i to mora da je extra roba!Veci mladi jagnjici,220din,
ali se slabo kupuje,izgleda je besparica ogromna!!
 
:bravo:Zna li neko nekog u okolini BGD ko ima dobre koze tj jariće za prodaju a da nisu mnogo skupi. Netražim neku rasu može i ukrštena. Cena na farmi je za mene velika a za dva jareta jer želim ih samo za sebe mi je mnogo. Ovo "dobre" koze mislila sam na domaćina koji ih ima iz ljubavi kao što ja imala. Da nije neki prevarant jer od takvih ljudi mi je više muka. Sve je onako kako tražiš a kad prodje vreme budeš zzzz ali je kasno za bilo šta. Pozdravčić
 
U BGD bas da nadjes koze , moze ali samo u Strahinjca Bana :haha: Mala sala, ne ljutis se?
Vidi, mislim da je lik sa Miljakovca .. Neki Profa, sta li je:haha: Gledao sam na TV-u kod Memedovica sasvim prirodno, ima stado od oko 150 grla, pa idi i vidi i izaberi. Ali , bez parica i nema kvaliteta! Nije neka kinta, ali nije ni neki kvalitet. Sasvim prosecno stado... Ali, mislim da ce Ti zadovoljiti osnovne potrebne kolicine mleka.
 
Odes lepo na najblizu stocnu pijacu i uzmes nesto sto ti zapadne za oko,
Obrati paznju na papke kad kupujes da ne hramlju ili da su papci nenormalno veliki, to moze da bude opasna bolest i vidi da ti zivotinja bude vesela i zivahna, ako kunja i obara glavu bezi od toga.
Ako hoces za klanje kupi neku lepu sarenu ili crnu ili belu ili sta god ti se svidi a za mleko gledaj cistu belu ili neku mesanku koja ima boju kao alpinke. Cene za ove koze ti nisu velike tako da ako ti se ne svidi onda je lepo podgojis i smestis u zamrzivac i ne gubis nista
 
::svaka cast::Bravo majstore za Strahinjića bana ali nisam tražila konje već koze. (šalim se naravno) Za tog sa Miljakovaca sam i ja gledala i zato sam napisala u BGD misleći da će neko ko je sa Miljakovca mi reći gde mogu tog sa kozama da nadjem. Od stočnih pijaca mi je muka jer većinu prodavaca čine nakupci i "romi" bez uvrede ali kad su oni bili odgajivači ili proizvodjači nečeg. Ispod Kosmaja ima farma tako da najverovatnije ću tamo otići i videti šta nude. U svakom slučaju hvala što želite da mi pomognete častiću vas sa kozijim sirom. Pozdravčić
 
Nazad
Vrh