Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Za Italiju i Grcku se izvoze tzv "laka" jagnjad težine 18-20 kg, koje kod nas niko ne proizvodi,inače ih ima malo u ponudi u ovom period i na svetskoj pijaci pa zato je i ta cena 3.2-3.4 e, ali zato "teška" jagnad 35-45 kg imaju cenu 1.8-2 e trenutno. Nakon ovog praznika ,ide drastičan pad cena zbog velike ponude jagnjadi
 
Kod mene,Obrenovac,na pijaci danas jagnjad bila 250din,tu su oko 40kg,al su malo starija,sigurno 6mes,mesanci,owce 140-150din,tako sam cuo od komsije.
 
Pa Miladinowicu mi owde ne možemo da žiwimo od swercera koji od was dowlače jagnjad,tu plati 220,owde proda po 250,na 30kg ukrade na wagi 3,pa ti widi gde su oni a gde mi,al'džaba mu swe kad su lopiwi,swe se to wrati kao bumerang,kad tad.
 
U Valjevu su najjeftinija jagnjad u Srbiji godinama nas ubise time,zasto ne znam.ponuda ej dobra a pravih kupaca malo samo nakupci,cak i bosanci retko dolaze,Loznica im bliza
 
kodnas je jednaka cena glima koja su za klanje,industrija mesa matijević novi sad ovce i ovnove plaća 90din,a po 110 mi prodajemo mesaru iz okoline on uzima 2-3komada mesečno.
 
Jeftinija ovcetina od krave stare 10 godina nazalost,cccc.kod nas kasapi ovce i ne kupuju samo za slavlja i to je to nemas ovcetine ni za lek u mesarama
 
nije ni kod nas do pre godinu dana,na nas nagovor mesar je počeo to da radi,kaze da je zadovoljan sa potraznjom
 
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Petrovac na Mlavi jaganci 200-230 ovnovi 100-130 evra ovce 60-90 evra plafon
10-15% vecu cenu imaju ile de frans
 
I kod nas je pala cena, jutros sam prodao dva jagnjeta po 210 din, jedno je bilo 37kg a drugo 27kg.
 
kula,vrbas i okolina,verujem i sombor jagnjad 200din kg,ako je u pitanju wirtemberg,ili neka druga rasa da su cisti,ostala jagnjad 180din,jarad 180din,koze 100din po kili,mada letos moglo se naci dobrih koza za 2000din ili 3000,ovce jalove 100din,ovnovi 120din
 
Nazad
Vrh