Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Da li drzati jarca u stadu i sa koliko koza je to isplativo?
 
Citam i ne mogu da verujem! :sta:
Aja hteo da pocnem da se bavim kozarstvom i da pravim sir na manje kolicine i da ga prodajem.



_________________________________________________Post je spojen: [time]1236470109[/time]_________________________________________________
Molim forumase da me savetuju sta da radim?
 
Neš se leba najesti od prodaje kozijeg sira u Srbiji, ili drži samo za sebe, ili veliku farmu pa da imaš siguran plasman mleka ili nemoj nikako.
 
domino je napisao(la):
Citam i ne mogu da verujem! :sta:
Aja hteo da pocnem da se bavim kozarstvom i da pravim sir na manje kolicine i da ga prodajem.



_________________________________________________Post je spojen: [time]1236470109[/time]_________________________________________________
Molim forumase da me savetuju sta da radim?
A sta to ne mozes virovat? :sta: :sta: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Dobro vece zelim :cao:
Ja bio za viken u Srbiji i kad sam otisao imao sam sta i da vidim.Sve ozelenelo,sve mirise,idealni uslovi za ispasu!Sto se jagnjadi tice,Vaskrs je pred vratima pa je i potraznja dobra.Mi smo do sad ugovorili desetak komada a bice do Vaskrsa jos mnogo vise.Cena je kod nas trenutno 2,5evra za kilogram a jagnjad su tezine od 35 do 45kg.
Pozdravljam vas :ppozdrav:
 
Kod nas je katastrofa...
cena je na kraju ispala 2,20 eura po kg za jagnje do 21 kg...
Prodao sam okolo 300 komada...
Nešto je ostalo za maj..
 
Vidi,šošara cijena je čak išla i do 1.95 eura i to par dana pred Vaskrs,tako da su monogi mali stočari bili primorani davati za tu cijenu jer su jadni očekivali cijenu od prošle godine kada je bila skoro 3 eura...
E ovih dana se motaju prekupci s svojim kamiončićima i nude veću cijenu,ali za sad još nije nitko ponudio više od 2,25 eura po kg...
 
Koliko se krecu koze u vasem kraju. Krusevac i okolina. prodaju se od 30- sitnije po pijaci do 150 e alpinke ali i sto na pijaci. Ali mnogo vise ima ovih po 30.
 
kupio bi neku kozu da ubacim u stado ovaca
rekli su mi da je dobro drzati neku kozu u stadu radi bolesti

sta mi vi predlazete koju kozu da kupim i jarca ili jarice da da odranim sam koja sorta je naj bolja zivim u brdovitim krajevima nebi da muzem ako moze.

pozdrav svima
 
Balkanska bela.Nasi cobani su uglavnom imali uglavnom "domace sanske",sada mesanci alpskh preuzimaju mesto
 
Zivo jagnje,ako sam shvatio dobro,uvezeno iz italije je oko 3,3 eura?
Valjevo ,pijacen cene za zivu meru,ovce 100 do 110 din/kg,mlada jagnjad(do 4 meseca starosti ispod 35kg) 240 din/kg,starija jagnjad preko 40kg tezine,2eu/kg
 
miladinovic je napisao(la):
Zivo jagnje,ako sam shvatio dobro,uvezeno iz italije je oko 3,3 eura?
Valjevo ,pijacen cene za zivu meru,ovce 100 do 110 din/kg,mlada jagnjad(do 4 meseca starosti ispod 35kg) 240 din/kg,starija jagnjad preko 40kg tezine,2eu/kg
a koja je cena za izmedju 35 i 40kg ::namigivanje::
 
cukaneca je napisao(la):
miladinovic je napisao(la):
Zivo jagnje,ako sam shvatio dobro,uvezeno iz italije je oko 3,3 eura?
Valjevo ,pijacen cene za zivu meru,ovce 100 do 110 din/kg,mlada jagnjad(do 4 meseca starosti ispod 35kg) 240 din/kg,starija jagnjad preko 40kg tezine,2eu/kg
a koja je cena za izmedju 35 i 40kg ::namigivanje::
Kako se dogovorite uz pivo:)
 
Па и није лоша цена у Македонији у односу на нашу, мање петљанције а добије се исто лове ко и код нас за 30кг и остаје простора за мужу...
 
Nazad
Vrh