Izdavanje državne zemlje u zakup

Vama koji placete toliki zakup,definitvno ukinuti pravo na subvencije.
 
Ne plaćam ja ništa jer me ni ne interesuje takva utakmica.
I da imam novaca za bacanje sigurno ih ne bi bacio na takav zakup.
 
Poslednja izmena:
U cetvrtak i petak je bila licitacija za B.Karlovac i Vladimirovac, u Karlovcu je placeno po h od 54000-72000 din, a u Vladimirovcu od 53000-66000 din po hetara ja na svu srecu nisam uzimao nista... Placeno je toliko jer je to vise stvar principa a ne da imaju love... sad i nije to za javnost...
 
To su stvarno velike pare bez obzira na sve.Biće onda "dobar" prosek stočarima ako se tako bude računao.
 
ja i drugar smo jesenas izlicitirali 90h,po ceni od 46.000din/h,dosta para ali sta da se radi....
 
Dobro, ali ti stocari imaju pravo samo na odredjenu kolicinu zemlje po pocetnoj ceni, ne mogu preko toga? Ako hoce vise, onda idu na licitaciju isto kao i ostali.
 
Danas smo član Petru i ja razgovarali sa stočarom koji je dobio državnu zemlju i on nam je potvrdio da će se plaćati prosečna IZLICITIRANA cena.
Tako je u opštini Alibunar a izgleda da svaka opština zasebno odlučuje koja će biti cena zakupa za stočare.
 
Pomama za zemljom u Lebanu

Izvor: Blic Lebane -- Opština Lebane dala je za samo četiri dana u zakup čak četvrtinu zemljišta kojim raspolaže, po cenama sedam puta većim od početnih.

Komisija za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta opštine Lebane je za četiri dana održala 114 licitacija i uspela da pod dvadesetogodišnji zakup izda 400 od 1.876 hektara kojima raspolaže.
Cena za po jednom hektaru dospela je od početne pet do neverovatnih 35.000 dinara, što je do sada nezabeleženo u ovoj siromašnoj opštini koju njeni stanovnici masovno napuštaju.

Članovi Komisije Snežana Nikolić i Dragan Stoilković ne znaju da objasne razlog pomame za poljoprivrednim zemljištem, ali svako od kupaca ima svoj motiv.

Tako, na primer, stočar Dragan Đorđević iz sela Togačevce, koji je će državi platiti milion evra za zakup 180 hektara u Bošnjacu i Ćenovcu, kaže da mu je zemljište potrebno za proizvodnju stočasrke hrane.

„Nisam zadovoljan cenom jer je previsoka, ali nisam imao kud jer je konkurencija bila žestoka. Opredelio sam se za stočarstvo i od toga živim“, priča Đorđević.

Slobodan Cvetković (22) iz Zemuna, student bankarstva i finansija, bio je najmlađi učesnik licitacije. Zakupio je 185 hektara i na njima će uzgajati voće. Njegov otac u lebanskom selu Cekavica ima najveću sušaru na jugu Srbije.

Sa prethodnih licitacija, kada je u zakup dato oko 500 hektara, u kasu lebanske opštine slilo se oko 1,5 miliona dinara.
izvor vesti (ako b92 ne promeni link,a imaju obicaj da to urade
(off: kako da "ponistim" odjenom sva "posebna podesavanja" za kopirani txt, npr da naslov bude iste velicine kao ostatak,da ne bude masnih slova i ostalo?)
 
Da l' ovi novinari imaju digitron, ili pišu samo da bi imali bombastičnu vest! Milion evra za zakup 180 ha, ne uklapa se čak ni kao štamparska greška.
 
Nazad
Vrh