Izdavanje državne zemlje u zakup

Zakon se počinje primenjivati od 2014 godine.Manje od polovine trenutnih površina koje se izdaju u zakup će se vraćati.Kod mene je državna zemlja oduzeta od Nemaca tako da se tu neće nešto puno vratiti.Ni ja nisam uspeo da mi vrate moju zemlju u Rumuniji kad su pred ulazak u EU radili povraćaje.
 
Zakon donesen,nesto ce se zemlje vracati na jesen a nesto u naredne 2 godine,tj zemlju ce gledati odmah da vrate a nekretnine tipa kuca,vila i ostalo u naredne 2 godine imaju fore da smisle semu.
Kod nas nije bila licitacija koliko znam,a nije pametno ni izlaziti kad je sve u napred podeljeno.
 
Pa bas to kad je podeljeno, tad je najlepse izaci.

Ko bude potpisao ugovor za drzavnu zemlju, miran je sledece tri godine, jer nece biti vracanje zemlje u te tri godine, ako je ista pod ugovorom. Ostale nekretnina sledece 2 godine.
 
Ma slatko je onima koji ne plate zakup pa van sudskim poravnanjem sa državom plate početnu cenu.Njima je slatko da gledaju kako mi obični seljaci moramo da platimo tu nabijenu cenu sa njihove strane.
 
@Diklofen, i @NA,

Kolege, koliko vidim slazete se samnom. Jednima je slatko iz jednih razloga, drugima iz drugih razloga, a trecima tj drzavi tj birokratiji je nekako najsladje. @NA, pa ko im kriv, sto nabijaju jedni drugima. Slatko im. @ Diklofen, tako nam je prosla vecina privatizacija, tendera, licitacija, i sta tu dodati?
 
Meni je drago kad vidim da neko radi puno i da puno ima,ali sam jaaaako besan na drkadzije koji rade puno zemlje a nikad nista ne urade na vreme,malo im rodi i onda im uvek malo i samo uzimaju sto vise zemlje a ne vide da tako prave problem i sebi i drugima...
 
Uf da vidite sta je napravio covek kod mene na nekih 50 ha drzavne zemlje. Zasto je kasno obradio pojma nemam. A i to tako kasno poorano je kasno zasejano, a pojma nema cim posto su korovi osvojili. Mrzi me da prilazim i da gledam sta je sejano, a sa nekih 100 metara ne prepoznajem.
 
Takvima treba samo inspekcija pa da vidi ministarstvo kome je dalo zemlju.
Kod nas u opštini je licitacija u četvrtak.Juče bio zadnji dan za prijavu stim što kod mene u katastarskoj opštini oglas nije ni stigao na oglasnu tablu.
Uglavnom zemlje ima jako malo jer su navodno stočari uzeli sve ,stim što se ne može ni videti ko je od stočara dobio zemlju tako da nagađamo kakvi su to "STOČARI"
U mom ataru jedna tabla od 35-40 ha i jedna 0d 5-6 i za to malo će biti žestoka konkurencija svi zainteresovani ako se dogovore da podele dobiće po par ha.:ppozdrav:
 
Kod nas u Dolovu ima oko 2000 ha, stim sto je 1800 obradivo, i prica se da ce da od te kolicine 800 biti dato PIK-u Dolovo, jer je vracen u drzavne ruke, i da ce da daju 200 ha Banatskom Novom Selu za stocare! Ojadili selo!
 
Cuo sam da je u Alibunaru prosle nedelje cena dostizala i do 70.000,00 din za hektar ? Alibunarci, oglasite se !
 
Istina je ! Završen je koliko sam čuo samo Banatski karlovac ima još 9 katastarskih opština.
Ove godine ima mnogo manje zemlje za izdavanje i konkurencija je ogromna. Stočari i oni kao "stočari" su pokupili dosta.
Jedini razlog za tolike cene vidim u tome pošto će naravno stočari morati da plate zakup po prosečnoj ceni onda će veliki broj pravih stočara udustati pa će određeni poljoprivrednici da t o iskoriste i uzmu.
Ovo je samo moje nagađanje.Poznavajući kakva je državna zemlja ne vidim logiku da se plaća cena od 70000 din.
 
Nazad
Vrh