Izdavanje državne zemlje u zakup

U opstini kovacica ce biti zatvorene ponude.E sad ko garantuje da se nece otvarati pre licitacije i da se nece javljati svojim ljudima da se dizu ili spustaju ponude....
Razmisljam da ponude dobro oblepim selotejp trako tako da nemaju sanse da otvore.Posle razmisljam da ne kazu da ponuda ne vazi jer koverta nije odgovarajuca,puna je selotejpa!
Ko ce ih znati!
 
Sreća za licitaciju nije potrebna.Moj metod je sledeći:
1.Odaberem koje bi parcele došle u obzir(uvek daleko više nego što ću licitirati)
2.Vidim ko se od jakih prijavio na koju parcelu od tih mojih što su u planu da ih ja uzmem
3.Obavezno se prijavljujem na sve licitacije(uplaćujem učešće za sve) i to u paru sa još jednim gazdinstvom(drugar)
4.Gledam da obezbedim što više parcela do tih potencijalnih gde ću imati pravo preček na osnovu susedne parcele
5.Obavezno ponesem dosta para u slučaju da cena pređe početnu za 50%(doplaćuje se učešće sa 10% na 30% na licu mesta)
6.Po selu pustimo priču da licitiramo tj. svima dižemo cene ako ne dobijemo ono što smo planirali po početnoj.
Ovih šest tačaka je u većini slučajeva dovoljno da bi te ti jaki sami pozvali na dogovor.O 7. i 8. tački za sada neću pisati jer to možda nije moralno ali ih planiram upotrebiti ukoliko drugi prema meni ne budu moralni.

Da li ova tacka br.4 uvek mora da se ispostuje ili mogu da se naprave neki dogovori u opstini i da se izbegne.
Trebalo bi da su isti uslovi na svim licitacijama gde se prodaje drzavna zemlja.
 
Zavisi od sela i ljudi,kod nas se jedno dogovore pre ulaska u salu,a na kraju bude sasvim drugo.
 
Vi u Novom Beceju ste posebna prica... Ucestvovali smo u vasem prvom krugu izdavanja zemlje pa mi je odatle poznato...
 
I zakup parcele koja se graniči sa licitiranom je bio dovoljan da bi se na osnovu toga imalo pravo prečeg na licitaciji.
 
Sreća za licitaciju nije potrebna.Moj metod je sledeći:
1.Odaberem koje bi parcele došle u obzir(uvek daleko više nego što ću licitirati)
2.Vidim ko se od jakih prijavio na koju parcelu od tih mojih što su u planu da ih ja uzmem
3.Obavezno se prijavljujem na sve licitacije(uplaćujem učešće za sve) i to u paru sa još jednim gazdinstvom(drugar)
4.Gledam da obezbedim što više parcela do tih potencijalnih gde ću imati pravo preček na osnovu susedne parcele
5.Obavezno ponesem dosta para u slučaju da cena pređe početnu za 50%(doplaćuje se učešće sa 10% na 30% na licu mesta)
6.Po selu pustimo priču da licitiramo tj. svima dižemo cene ako ne dobijemo ono što smo planirali po početnoj.
Ovih šest tačaka je u većini slučajeva dovoljno da bi te ti jaki sami pozvali na dogovor.O 7. i 8. tački za sada neću pisati jer to možda nije moralno ali ih planiram upotrebiti ukoliko drugi prema meni ne budu moralni.
Taj metod je prost i jednostavan ako nemas u okolini "tajfune" i ako brines o svom zdravlju a imas dosta para bice ti dosta nekih 20 ha koje niko nece...i samo da napomenem da se licitira 2200ha sto je sasvim dovoljno da podmiri sve SELJAKE iz SELA !
 
I zakup parcele koja se graniči sa licitiranom je bio dovoljan da bi se na osnovu toga imalo pravo prečeg na licitaciji.

E to mi odgovara imam na dva mesta cetiri table za licitaciju. Dve su pod navodnjavanjem a ja u sredini sa 1kj. Al do sad je prednost imala firma ciji je sistem pa se i ne ljutim ako oni kupe jer i moje zalivaju a i posteno je. Za druge dve.................... videcemo.
 
mozete slobodno zaboraviti na vecinu drzavne zemlje. Zakon o restituciji je donesen. Zemlja se vraca za max 2 god.
 
Nazad
Vrh