Izdavanje državne zemlje u zakup

Kod nas ima malih parcela koji su u vlasništvu države(MP) i rade ih ljudi međutim ta zemlja nikad nije bila na licitaciji.Kako da ih kazne zar je bolje da bude parlog?
Kad gospoda koja su zadužena za državnu zemlju nisu u stanju da zarade platu!!
Ja imam parcelu od 3,3 ha pored mene i parlog je već godinama ne ulazim da je radim iz prostog razloga što kad je sredim doće neki pametnjaković da me prijavi i uđe u posed.
Zahtevao sam od dotičnih da mi je ustupe u zakup ali bar na 5 godina.Šta mislite kakav je bio odgovor?
Ostaće i dalje parlog....
Toliko o odgovornosti (države) i ljudi koji su zaduženi za izdavanje državne zemlje u zakup.
 
E to je sramota državnih organa.Ti hoćeš da je obrađuješ i da platiš državi ,a oni ti je ne daju zbog svoje leljonsti da odrade posao.U drugim državama se kažnjava što zemlja stoji u parlogu ali to ovde valjda ne može,jer kako sami sebe da kazne.
 
Ovo je kako sam cuo zadnja godina za licitiranje drzavne zemlje, posle toga drzava prodaje na vecito!
 
Ovo je kako sam cuo zadnja godina za licitiranje drzavne zemlje, posle toga drzava prodaje na vecito!

Gde si cuo da ce se drzavna zemlja prodavati na vecito.....? Ima li negde da pise konkretno nesto za to....? Da vidimo sta sve treba od papirologije da se spremi, osim love naravno :D
Ako bude prodavala na vecito bice zaista super...!
Vec dugo merkam nekih 59h dravne zemlje, i to zaista ne bih da ispustim.
 
Kod nas ni nepomisljaju na licitaciju zemlje.Nesto viska zemlje kao izdali a ostalo nema
 
Kad je kod nas bila licitacija, početna cena je bila 16000, ali su uglavnom sve parcele išle u drugi krug licitacije sa 48000+ dinara po hektaru.
 
Kod nas ti iz opstine to jest politicari i njihove kolege rade svu drzavnu zemlju dabalesku. Izlicitiraju 1ha 40000 RSD onda se zale ministarstvu kao da im je neko kriv. Pa im onda ovi daju van sudskim poravnanjem da plate 15000RSD A ovi opet od drzave dobiju subvencije 14000RSD i stvarno im zemlja ostane badava ju naopako ju ju sramota.
 
jedno pitanje dobili smo odluku o davanju u zakup drzavnog zemljista po osnovu prava preceg zakupa po proizvodnom grlu. U odluci stoji da treba da se plati do 13. juna, po kursu evra od 104.7 din za evro, tj.na dan kada je doneta odluka! Zasto tako i da li se to moze promeniti, zaliti ili vec ne znam ni ja sta
?
 
Tako je svugde,nema zalbe,dobijete pravo prvenstva,mozete malte ne da birate zemlju,al' morate da se iskezite za lovu!
 
Nazad
Vrh