Izdavanje državne zemlje u zakup

Nema nikakve kazne,
kazne ima,ako je licitirano pa nije isplaceno!
 
:ppozdrav:
Šta će se desiti ako se na licitaciji neka njiva ne proda (npr loša klasa zemlje, velika početna cena, mala površina, daleko od sela) pa tu njivu nastavi da radi neko ko ju je do sada radio? Jel postoji neka kazna za obradu zemlje koja nije zakupljena?
nemoras da se plasis slobodno nastavi da je obradjujes
 
Bubu, jel se to odnosi na moje pitanje, znači ako radiš državnu zemlju koju niko nije kupio?
 
Verovatno se misli na bespravno koriscenje zemljista, pri cemu trece lice ima potpisan ugovor sa ministarstvom. Ako je parcela ostala, tj. niko je nije izlicitirao, dok ponovo ne izadje oglas za licitaciju moze proci citava ekonomska godina. Cak i da te neko prijavi, uvek mozes potpisati vansudsko poravnanje, platiti zakup i gotova stvar.
 
Šta će se desiti ako se na licitaciji neka njiva ne proda (npr loša klasa zemlje, velika početna cena, mala površina, daleko od sela) pa tu njivu nastavi da radi neko ko ju je do sada radio? Jel postoji neka kazna za obradu zemlje koja nije zakupljena?

Ako parcela nije zakupljena, i ti uzmes da je radis, imas ne jednu, nego dve kazne :D
Jer ce te sigurno neko iz mase prijaviti i krivicno ces odgovarati i platiti predebelu kaznu, a druga kazna je da 5 godina ne mozes da licitiras drzavnu zemlju u zakup, i nemas prava na subvencije, 100% proverena informacija...!

Konkretno kod nas ima jedna tabla od nekih 30ha i nju je izlicitirao neki covek iz Sida, pre 3godine ali nikada se nije pojavio da plati i to radi.
Prve godine je stojala u parlogu, druge godine se nasao jedan pametan i posejao tu parcelu na divlje, ali ga je neko prijavio i platio je kaznu i to predebelu, i izgubio je prava na drzavnu zemlju u narednih 5godina tako da je izgubio oko 300ha sto je radio..!
I sada ove godine opet stoji to u parlogu, ali se niko nije usudio da poseje...:D

Moja zemlja sto radim jedan deo udara u tu tablu, tako da se nadam da cu je se docepati na jesen, kada budu licitacije :)
 
Saletove informacije su tačne.Ne igraj se sa tom zemljom.Izgubićeš mnogo više nego što ćeš doboti.
 
kod nas postoji i drugi krug,a obradis postojecu na svoju odgovornost,ako upali upali,ako ne neko drugi ti ovrse :D
 
Ima do tri kruga, i u svakom krugu se cena zakupa smanjuje za 2000! A to je tacno da ako uletis u drzavnu zemlju i ako te nahvataju... platis vansudsko poravnanje i posle toga ide krivicna prijava, e onda si ga nagrabusio!
 
A ti onda kazes: Ma, nisam ja, secas se da si me ti ( taj koji te prijavi) poslao na tu njivu da ti orem ili sta vec...
Malo sale
 
Ma inspektori te prate i nadju te na licu mesta, kao i kod nas u selu sto su radili, i traktoristima je stigla prijava!!
 
kod nas je ovih dana skoro sva drzavna zemlja podeljena stocarima po pocetnoj ceni i to ne samo stocarima iz SM vec iz okolnih mesta!ostale su mozda dve parcele za licitaciju....
 
I gde je tu sad ravnopravnos.I kod nas su podelili stočarima i još je zemlja ostala u parlogu.Jedan je dobio 40ha a za licitaciju mislim prvi krug ostalo ukupno 50 ha. I ljudi koji drže svinje su stočari pa da li su i oni dobili koji ha a gde su ljudi koji drže ovce ,koze....
 
bez ikakvog javnog oglasavanja zemlja je podeljena!ima ovde ljudi koji drze svinje i dobili su zemlju,moras imati registrovati farmu!3 krmace - ha, 500kg tovljenika - ha!
 
Kod nas izlicitiraju zemlju na 38000 po 1h a drugi dan VANSUDSKIM PORAVNANJEM plate 15000 po1h i svi sretni i bericetni samo neznam dokle ce to ici.
 
Nazad
Vrh