Izdavanje državne zemlje u zakup

ako misliš na mene ni slučajno dosta mi je i ovo
 
Poslednja izmena:
ne,ako uspem da uzmem nesto kod mene ako ne nista.I ovako pojedini clanovi foruma kazu da iz poverljivih izvora znaju da otimam zemlju placajuci vise.
Kada je u debeljaci?
 
Mi poljoprivrednici smatramo da je poljprivreda način života,neka predodredjenost koja je bogom dana i da moramo to da radimo kako radimo.Da budemo realni malo smo navikli da tražimo da naše zanimanje bude posebno zaštićeno (doduše ni ne dobijamo nešto posebno).
Ali nažalost moraćemo da prihvatimo da je ovo biznis kao i svaki drugi.
 
Sta ti to sada znaci, svih 700ha su uzela dvojica stocara, ili su uzeli nesto, a ono ostalo ostaje da rade oni koji su radili i ove godine, pa tek sledece idemo na licitaciju ?
 
Uzeli su ne znam tacno koliko(nesto malo),a sledece godine navodno idu vece povrsine na licitaciju...To cujem da se prica e sad nisam se blize raspitivao posto ne planiram da ucestvujem dok se vlast ne promeni :)
 
Nije tacno stocari imaju pravo 1ha po grlu i to po prosecnoj ceni.Ostatak ide na licitaciju,nvr u septembru!
 
Stocari doijaju 1 hektar po krava ako imaju minimum 15 krava mi koji imamo manje smo dobili k.....
 
Znaci ako ne sledece nedelje one tamo,posle dolazi oktobar...Ne verujem,da to moze tako na brzinu...Ljudi ni ne znaju koje parcele idu na licitaciju a posebno sto ovi iz opstine nemaju pojma-kako ti kazes.
 
u Dolovo prosla licitacija dato u zakup oko 2100ha po pocetnim cenama od 14000 do 24000 rsd. Kakva sloga kod nas,sta kazete ?

Koliko su od toga uzeli sitni paori koji rade do 10-15 hektara a koliko tajkuni kojih u tom kraju kao i kod nas ima dosta?Jel su opet bivsi Pik-ovi radnici uzeli po 100 hektara ili se nesto promenilo?!
 
Po meni trebalo bi da se sve raspodeli na jednake delove po prosecnoj ceni.Ja bih organizovao to na sledeci nacin:
1 Organizovao bi i dao rok svima koji su zainteresovani za zemlju da se prijave.
2 Podelio bi zemlju na jednaki deo svima prijavljenima.Prijavljeni bi platili geometra da zemlju podeli a komade zemlje bi dobijali tako sto bi birali koverte pa kako kome zapadne.
3 Cena zemlje bi utvrdili po prosecnoj ceni po kojoj se izdaje zemlja u selu!
 
Po meni trebalo bi da se sve raspodeli na jednake delove po prosecnoj ceni.Ja bih organizovao to na sledeci nacin:
1 Organizovao bi i dao rok svima koji su zainteresovani za zemlju da se prijave.
2 Podelio bi zemlju na jednaki deo svima prijavljenima.Prijavljeni bi platili geometra da zemlju podeli a komade zemlje bi dobijali tako sto bi birali koverte pa kako kome zapadne.
3 Cena zemlje bi utvrdili po prosecnoj ceni po kojoj se izdaje zemlja u selu!

A ko bi uzimao subvenciju,ona se daje po parceli(ako podelis na 10 sitnih)...Da li bi onaj na koga se vodi,podelio svima ostalima ili bih je zadrzao za sebe?
 
e to nece da moze tako pa Vi zaboravljate da mi nismo slozni i da od najjednostavnije stvari mi komplikujemo tu bi bio krkljanac samo tako !
 
Nazad
Vrh