Izdavanje državne zemlje u zakup

Da se veći deo zemljišta ne vraća nego plati kroz razne vidove vrednosti(akcije,deonice,novac....)
 
Pa ako mi ponude 1000e za hektar onda cu ja njima ponuditi 2000e da ja od njih kupim,al vratice zemlju ona nije problem kao vile,palate,zgrade i sl objekti.
 
Sa zemljom je situacija dota cist, a o tome nam je pricao glavom i bradom Teofanom na zimskom druzenju u Karlovcima. Dobro se secam njegovih reci, a posle su to potkrepljivale i informacije koje su stizale do mene. U prvom povracaju zemlja je vracena najnormalnije dok je problem sa nekretninama daleko veci i gotovo ne resiv.
Dakle licitiranjem i uzimanjem drzavne zemlje u zakup se ne resava gotovo nista i od kako se ona pojavila na trzistu nastao je haos. Medjutim ta ista zemlja kad predje u ruke privatnika ce isto tako biti na trzistu , ali cini mi se pod nesto drugacijim okolnostima. Znam kako se se muvalo sa drzanom zemljom, a i jos se muva. Da ne objasnjavam, ali imam insajdera u opsinskoj vlasti :)
 
odjedared svi vole da rade zemlju pa licitiraju i do 50000, a do sad su je videli samo u saksiji
nisu mi jasni oni mestani koji licitiraju za njih
cist javasluk

Pa ovi meštani što licitiraju za njih imaju pravo kupovine u prvom krugu licitacije i za to im uzimaju pare mada je to nekorektno i protiv pravila licitacije jer je zabranjeno davati u pod zakup državno poljoprivredno zemljište.
 
Sa zemljom je situacija dota cist, a o tome nam je pricao glavom i bradom Teofanom na zimskom druzenju u Karlovcima. Dobro se secam njegovih reci, a posle su to potkrepljivale i informacije koje su stizale do mene. U prvom povracaju zemlja je vracena najnormalnije dok je problem sa nekretninama daleko veci i gotovo ne resiv.
Dakle licitiranjem i uzimanjem drzavne zemlje u zakup se ne resava gotovo nista i od kako se ona pojavila na trzistu nastao je haos. Medjutim ta ista zemlja kad predje u ruke privatnika ce isto tako biti na trzistu , ali cini mi se pod nesto drugacijim okolnostima. Znam kako se se muvalo sa drzanom zemljom, a i jos se muva. Da ne objasnjavam, ali imam insajdera u opsinskoj vlasti :)

Tacno tako zemlja ce biti vracena a onaj resto ce otici u ruke ovim "velikima" jer se opet sprema mucka kao kod kupovine drzavne zemlje sta se radilo i kako se kupovalo...
 
bas ce biti zanimljive licitacije koje nam predstoje.U nasoj opstini zatvorene ponude i pravo prece kupovine ne postoji vise.Ako cena kukuruza padne,sto ce se sigurno desiti i to ne za malo nego malo vise nece se davati puno i ovako nisu navikli da placaju puno svi bi dzabe i na mucku.DusanA kaze 50000 realno,pa to retko ko ce dati,pa ni dosada nisu davali ,moze da se na prste izbroje slucajevi i to uglavnom usijane glave.
 
ajde ljudi imam jedno pitanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

placanje zakupa drzavne zemlje od subvencije, ono sto je ostalo preko 30 ha, sta se zna. Navodno na protestima se pricalo da ce se moci platiti zakup od tih novaca...DA LI NEKO IMA NEKU INFORMACIJU U VEZI OVOGA?
 
Bilo je predlog ali nije prošao tako da se nemože platiti zakup sa preostalim novcem od subvencije.
 
poslao sam mail ministarstvu videcemo sta ce pisati ako uopste dobijem odgovor!
 
Ove cifre koje vidim ovde za zakup, 35-46-50-52 hiljade po hektaru, jel vi to plaćate toliko godišnji zakup ili ja nešto pogrešno kapiram?
 
A šta neko mora da uzgaja na tome pa da mu se isplati da licitira 500 evra po hektaru godišnji zakup?!?

U južnom Banatu sam plaćao zakup 150 evra, a cena samog zemljišta je oko 3000-3500 evra po hektaru, i tu se zakup isplati, ali za 500 evra zakupa se više isplati kupiti tu zemlju nego plaćati zakup, tako da mi nije jasno gde je logika da neko licitira tolike cifre...
 
Ima tu logike, nije da nema. Licitiras na velike pare i oteras ostale paore,a ides na to da ne platis. Sledeci krug licitacija ti naravno nemas pravo zbog tvog "poslovanja", ali moze tvoja baba, na nju regiistrujes gazdinstvo i sve ponovo .

Nego gde ima u juznom banatu hektar za 3000-3500E?
 
U Alibunaru naprimer... A kako to da opština ne stane na kraj takvom ponašanju? Na kraju krajeva njima time izbijaju pare iz džepa..
 
Jedan od nacina je da na jednoj adresi moze dabude samo jedno gazdinstvo. Kad sam rekao jednom lokalnom tajkunu da je dat predlog za to, on mi rekao da ce da razvede babu i dedu, i da ce da kupi neke kucice na kraju sela, pa da svako ima svoju adresu. Kreativan tajkun.
 
Nazad
Vrh