Izdavanje državne zemlje u zakup

Da li ima neko pravilo o oglasavanju tih licitacija državne zemlje, tj dal se zna gde mora da izađe taj oglas? Evo tek sam ovde čuo da je bilo u Nikolincima i Kuštilju. Da li mora da izađe u nekim određenim novinama ili negde na oglasnoj tabli :sta: Imam osećaj da se namerno biraju "manje zastupljena sredstva informisanja" ( npr neke tamo novine sa malim tiražom ) ...
 
Mozda u nekim lokalnim medijima,radio,novine...
Uglavnom bi trebalo da se oglasi na oglasnim tablama mes.zajednica i zgradi opstine.
 
Ja pogledam na sajtu opštine,uvek bude lista svih parcela u svim mestima tako da verujem da i vi možete pogledati na sajtu vaše opštine.
 
Trebalo bi ali.... Koliko sam čuo "odgovorni "ljudi iz moje MZ Lokve nisu ni "dobili "konkurs od opštine .

Potpuno ista stvar i kod mene. Covek koji je trebalo da istakne na tabli oglas za javnu licitaciju igrom slucaja je ,,zaboravio" ili nije imao vremena da zalepi par listova.
Da ne idemo dalje o rodbinsko-kumovskoj vezi (koje kod nas nema jel....) i tajnim dogovorima i namestaljkama. Krivo mi je sto neko licitira na 7-8 RPG i ostvaruje subvencije, a stajao na cosku i smejao se nama koji smo bili na protestima, pa su onda ti isti bili prvi u redu za predaju racuna za subvencije......................
Ama bre dokle sa tom nepravdom ima li kraja.................
 
Da li neko moze da mi pojasni, ukoliko izlicitirana cena prelazi 50% pocetne cene, da li se uplacuje polovina depozita ili polovina ukupne cene koja treba da se plati za zakup:haha:?
 
50.000,00 din za ha je ok cena, to ti dodje 280e kj, to i jeste ovde trzisna cena zakupa zemlje. A to sto mestani licitiraju za njih, jbg, verovatno uz neku nadknadu.
 
Mozda ti mestani ne mogu da dodju drugacije do zemlje,pa idu tom metodom!?

Ja znam da kod nas jednom coveku nisu dali nista zemlje,"dali" ne opstinari,nego ovi sto su zaseli na tim zemljistima od 2007 kad je bila 1. licitacija.
On ih lepo pito,oni nisu hteli,on doneo i spremio lovu i sve redom koji su mu se zamerili podigao pa skoro za duplo za zakup,nekom i vise.
A ima isto primer,covek sve isto uradio kao gorespomenuti,samo sto kad je video da od toga nema nista,otisao u jednu jaku zem. zadrugu,koja je imala prava da licitira kod nas i za njih je licitirao i oni mu ustupili 30-tak kj.
 
Tako je KR to je slucaj i ovde,nase "gazde" kukaju kad im ovi veliki sto rade 1000 i vise kj "uzmu" zemlju tj vise ponude onda bi oni dogovor,a da izadje manji covek kome treba 10-ak ha ocin bi mu dali.
Mom je caletu nudio drugar da mu cale ide licitirati i da mu od prilike 10% zemlje ali nije cale za to... da sam ja imao uslov ja bih isao !!
 
Kad ce ta restitucija vec jedared. Ala ce se neki osvestiti, u momentu nece znati sta ih je snaslo.
 
Nazad
Vrh