Tanjirače

Sale

Član
Učlanjen(a)
20 Maj 2008
Poruka
824
Lokacija
Srem,Petrovčić
Pozdrav svima,
Potrebna mi je mala pomoć oko kupovine tanjirače. Šta predlažete vučenu, noseću, novu, polovnu, koliko diskova? Kakva imate iskustva? Iskreno, kupio bih polovnu ali u oglasima mnogo proizvodjača i različitih veličina. Mnogi kažu pazi na ležajeve, koliko je stara , probaj na vašaru u Rumi. Kako da ne kupim mačku u džaku ?
 
Koliko se sećam imaš MTZ 82, moja preporuka je vučena V tanjirača maximalno 36 diskova, postoji varijanta polunošene tanjirače, koja se transportu nosi, a u polju se vuče. Vučena tanjirača dosta kvalitetnije sitni zemlju zbog većeg pritiska, a kod V tanjirače nema nikakvih tragova na njivi kao kada se radi sa X tanjiračama. Ležajevi.....potrošna roba, ne bi se trebao brinuti zbog toga, što se tiče starosti normalno je da je bolje što mlađa, mislim da kupovinom nove nećeš puno dobiti. Obrati pažnju pri kupovini polovne da li ima sve čistače, koliko su nazubljeni tanjiri potrošeni, da li je negde varena i da nije iskivljena, drugo nema šta.
Ja sam uzeo X nošenu od 28 diskova, staru 15-ak godina, koja je svake godine radila oko 50-ak jutara, održavana je kako treba i nemam nikakvih problema sa njom, plaćena je 400 eura, da imam jači traktor moj izbor bi svakako bio V tanjirača.
 
U pravu si imam MTZ '82 ,i hvala na odgovoru .Ali reci mi od kog proizvodjaca ili i to nema veze .
I zaboravio sam jednu mozda bitnu stvar da napomenem ,posto mi treba sad za pripremu zemlje za voce i kasnije za redove u vocnaku preporucuju mi da uzmem nosenu zato sto onda imam manji radius okretanja na kraju reda, da li je to tacno?Ako je tako onda se moram definitivno odluciti za nosenu posto od kraja reda do ograde imam 6 metara i treba se tu sa rusom sto kazu ljudi zavolaniti.
 
Cugi,jedno pitanje za tebe.Ubedjen sam da sam prvo pitanje o tanjiraci stavio u traktore MTZ posto me interesuju iskustva ljudi koji voze MTZ i rade sa tanjiracama ,a pitanje je zavrsilo u prikljucnim masinama - tanjiracama. Da li sam ja pogresio prilikom slanja ili ne?
 
Prvo, tačno je da za vučenu treba veći radijus okretanja, pošto nisam znao da ti treba za voćnjak predložio sam nju. Kako je voćnjak u pitanju i mali prostor za okretanje onda svakako uzmi nošenu tanjiraču. Za malo para, 300-400eura, možeš naći solidne Lemind Leskovac ili OLT Osijek tanjirače, širina ti naravno zavisi od međurednog rastojanja u voćnjaku.
Drugo, jeste postavio si temu u MTZ, ali kako je reč o priključnoj mašini ja sam je premestio na odgovarajuće mesto, a svi zainteresovani da ti pomognu, bez obzira da li rade sa MTZ-om ili drugim traktorom, daće ti iste ogovore i ovde. U pitanju je preglednost i lakše snalaženje na forumu.
 
i meni treba tanjiraca i pomoc vasa,,kazite mi gde da nadjem vucnu 54 ili 64 diska vuko bi je sa torpedom 9006A??

hvala unapred...
 
pozdrav svima,jedno pitanje:da li neko zna za tanjiracu za traktor Tomo Vinkovic
 
Ja sam probao OLT 36 diskova nosenu ,dobra je i radi super ali mi se cini da je malo preteska za njega .Ukoliko je zemlja na nekim mestima mokra bez obzira na plivajuci hod ona se ukopa i zaustavi ruju.Sto se tice nosene moje misljenje je da je max 32 ili cak 28 diskova za njega ok.
 
Definitivno sam se odlucio za novu tanjiracu i sigurno ce biti 2.5-2.8 metara zahvata .Jedina dilema kog proizvodjaca odabrati i koji tip tanirace V ili X . Kao sto sam napisao ranije probao sam oltovu i po meni super je ali ne mogu je uporediti sa V posto je nisam probao .Da li neko ima iskustva da mi pomogne oko odluke.
Dosta proizvodjaca ,da ne kazem njih 90 posto prave samo V .Zasto? Da li su bolje ? Kod X koju sam probao svidja mi se sto kad zadnju bateriju ukosis mozes zatrpati razor iz 2-3 puta ,kakva je tu situacija sa V?
 
sle ako uzimas za rusa tanjiracu samo uzmi V izvedbu i sa sto manjim razmakom tanjira jer bolje usitni zemlju .
kod mene je sipova taniraca :ppozdrav: V vuceno nosena 36 tanjira zahvat 3m i rujo sa njom ceslja ko u sesnest
 
@Mladene

To bi onda bio razmak izmenju tanjira 20 cm.A reci mi nazubljeni ili ne ,prvi ili zadnji red,velicina diskova ? Da li sve to ima neke veze posto vec trazim ili ne. I reci mi jos jednu stvar na koliko metara mozes okrenuti tu vucenu tanjiracu ? Vec sam resio da bude samo nosena ali juce sam pricao sa komsijom koji ima Adutovu vucenu izgleda babaroga i on me ubedjuje da je bolje da uzmem vucenu .Sad sam u dilemi . Ali meni je 6 metara od kraja reda do ograde ,da li rusa koji vuce tanjiracu koja je dugacka 5 met. + rus 3-4 metra mogu okrenuti ?
 
sale
taniraca je SIP SOIY 305/510 ima 36tanira 305 je sirina u sentimetrima a 510 je precnik tanjira u milimetrima i prednji i zadnji su ti nazubljeni.
bitno je da su i prednji i zadnji nazubljeni a ovaj precnik je sasvim dovoljan ima precnika od 460 i 610
znaci ovu tanjiracu donesem u nivu na traktorskim polugama i mogu da tanjiram a da je nosim i daje dizem na uvratinama a mogu da joj rudu preklopim i onda je vucem i okrecem bez dizanja u ljevu stranu.
ali posto tebi treba za vocnjak onda ova tanjiraca nje za tebe tebi bolje odgovara izvedba X i u svakom slucaju nosena
 
ja nemam s tim bas iskustva ali u mom kraju ljudi kojirade vocnjake sa rujama vuku nosene v i kazu da bolje uradi od x jer x ostavlja u sredini grobove a v ravno uradi e sad............ :sta:
 
Posle duzeg traganja porucih definitivno vucenu laku tanjiracu V sa 28 diskova pa sta bude .Kad stigne za jedno 15 dana postavicu slikice.Hvala svima na pomoci ,pored svih koje sam obisao video i verujte mi naslusao se svasta definitivno se oducih za Temerinsku Ferocoop.
 
Ja sam porucio Vrsacku, MBV, polu teska 2,8 m sa frezom, cena je 3600 eura i 660 eura je freza, ukupno 4260 eura. Za 10-ak dana kamionom na kucnu adresu.
Rekao sam polu teska jer je oni tako zovu, teza je od obicne za 250 kg, ima malo veci ram, i kaze da je za rusa 82 odlicna.
Kad stigne videcemo kako radi i naravno bice slika. :ppozdrav:
 
Bila je izlozena na vasaru u Rumi video sam je izgleda odlicno ,medjutim ja sam trazio nekoga ko ima tog tipa taniracu i pitao za mane i prednosti.Jedan od komsija ima Adutovu i kaze slabi cistaci ,krive se .Drugi nahvalio Temerinsku i ja tako presekao i odlucio se.A u principu sve su iste oko1600 kg , 2,8 zahvat 2 x 14 diskova ,svi nazubljeni ,ram 120 x 120.
 
Ma sve su one manje vise iste, mislim da ce dobro raditi posao, moj brat od ujaka je prosle godine uzeo tu od MBV-a isto 2,8. i kaze da je super zadovoljan! Kontaktirao sam i CONSUM iz Beceja kod njih je 3900 eura sa frezom, ali i rok isporuke ne pre od 45 dana, to mi je kasno, 1. novembra ona treba sve da zavrsi i u supi da je a ne tek tad da pocne da radi. POZDRAV i neka dobro sluzi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh