Tanjirače

Odg: Tanjirače

I to što kažeš NA, pretpostavljam da kružiš oko razora užom stranom, jer je jedna X kao dve V t.j ><
E sad kod sastavljanja jedno do drugog kod V ostaje linija, da ne serem i ja mnogo, a i mrzi me da detaljišem, za sve koji nisu znali i za one koji su mislili da znaju (a neće da prizaju da ne znaju), kad vide ovo shvatiće gde su grešili, kolega iz HR je napravio lep prikaz :cao:
 
:D :Dslike su dobro postavljene,samo ja koristim dva prohoda i radim sa slike 1 varijantu pa 3,u sustini nema potrebe za drugom,sve zavisi od godine,na v tanjiraci je problem prednji desni tanjir,on dize i pravi leju,posto ja imam paker valjke ni valjci nemogu da poravnaju jer tanjir baci van dometa valjaka,dok sa leve strane su valjci stariji od tanjira i pokriju,cak sam probao 1 prohod kontra sa slike 1,znaci levom stranom pa onda 2 prohod kao na slici 3 obavezno,tada valjci odrade posao super,posejao sam 40 jutara zita,sve tanjiracom uradio i samo posejao i zavlaco,nista setvospremac za paker valjcima neuradi,ko ima paker valjke zna o cemu pricam,a naravno opet sve zavisi od godine i vlage u zemlji,narocito ko tanjira suncokret i sprema za zito,posle tanjrace sa valjcima setvospremacem nikako,samo izvlaci stapove i pravi sra.....tako da po meni prvi prohod je svedno,probao sam i sa slike i kontra stranom i isto(moje misljenje)a znaci 2 prohod obavesno sa slike tri i dobija se ideala
 
e znaš šta sam ja uradio sa tim levim krajnjim pošto meni levi daleko baca ,stavio sam manji tanjir u odnosu na ostale i onda manje baca na stranu ako ne veruješ probaj,ja uvek posle kukuruza sejem žito
 
mislis desni tanjir :D,radio sam i ja kukuruz dva prohoda i :D, a za manji tanjir da se stavi na kraju to stoji,samo me mrzi kad su oni sami fabricki tako stavili,jer svedno idem uvek 2 puta i kad se koristi putanja sa slike 3 nema problema ko ima valjke
 
ma ----- ti te putanje samo idi kako se ide i biće ti ok


Edit by Čugi:Jel ja rekoh nešta sinoć za rečnik, pa mislim dokle da se natežemo ovako?
 
evo moje tanjrace posle osvezenja i remonta ,to je OLT nosena tanjiraca sa 24 diska i sad sam je remontovao i ofarbao i izgleda kao nova :D evo i slike
 
@branko
prikolice u toj boji po staroj pazovi su iz drugih razloga,ne zato sto su tanjirace plave,vec jednostavno ljudi vole tu boju
 
neprodajem je za sada al kad bi prodavao cena bi bila oko 500e ...kada kupim onu vecu vucenu onda ce ova biti za prodaju
 
danger je napisao(la):
@branko
prikolice u toj boji po staroj pazovi su iz drugih razloga,ne zato sto su tanjirace plave,vec jednostavno ljudi vole tu boju

Ma znam, zezam se.
Kada odeš u Kisač tamo ljudi i kuće kreče u tu boju, i to masovno.
Slovaci vole tu boju, i to je OK. I ja sam pola Slovak.
 
:haha: :haha: :haha:i kuca i zetor :haha: :haha: :haha:e al ima plavih rusa :haha: :haha:
nebih voleo da neko misli da je ovo na nacionalnoj osnovi,jednostavno malo humora na plavu boju
 
Tanjiraca jeste bila plava i kad je bila nowa al posto je stajala 25 godina na kisi i suncu farba je sva ispucala pa sam zamenio lezajeve remontovao dotrajale delove, osmirglao i ofarbao u original boju i to bes kompresora samo cetka +valjak radio sam oko 4 dana s tim! 2 dana sa osnovnom sivom bojom i 2 sa zavrsnom plavom obe nitro posto nevolim da cekam da se farba susi 12 sati nego sa nitro to traje 5 minuta :D i rezultat je super ::namigivanje::
 
phoenixfendt je napisao(la):
posto nevolim da cekam da se farba susi 12 sati nego sa nitro to traje 5 minuta :D i rezultat je super ::namigivanje::

I isto toliko kraće i traje nitro od uljane ::lose:: kako reče jedan moj prijatelj koji je proizvodio neke stvari "Nitro se koristi za mušterije, uljana za sebe!"
 
pa nego nitro se najlakse osusi ali mozda i netraje toliko dugo...al neznam cime farbaju ovi sto prave setvospremace plugove i ostalo dali i oni koriste uljane ili nitro boju posto sam primetio da na nekim delovima mog novog setvospremaca nema osnovnu boju pa se farba lako ljusti na tim mestima pa sam tamo morao farbati malo da to izgleda lepo kao nowo...
 
Nazad
Vrh