Tanjirače

Da skini i stavi istrošene ili obrusi zupce (odseci) i tako dobiješ manje diskove . Ja sam tako isto odradio kako kaže BEĆARINA . Jedino onda baš ne sahranjuje razore , ali i to se da rešiti (oranjem ili dva prohoda tanjiračom) ! :cao:
 
slabo onaj ursuz vuce,nema da se rasipa kad prodjee masina :udri:
komsija ima 542 stari tip, X tanjiracu i parker nazad bogami stuca imt ne znam ni kako vuce :sta:
 
Šošara je napisao(la):
Lepi Johny u akciji :D

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=BagSgbcpSDU[/youtube]

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=faNTPb_WyLQ[/youtube]

Ovo ovdje su dvije razlićite tipe tanjurača iako su V
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@Šošara: Skini sa zadnjih baterija unutrašnja dva diska (sa svake strane po jedan) i zamjeni ih nekima istrošenijima manjeg promjera i neće ti praviti "grobove". Na svojoj vučenoj sam tako stavio i prednje vanjske manje i nema problema više.

Bečarino treba znati i tanjuraču namjestiti,bolje da i pravi manje grobove nego da ostaje udubina
 
Tacno! Moze x tanjiracu namestiti i tako da nepravi grobove ali onda ne uradi zemlju kako treba! A zatvaranje brazde je najbolje uraditi plugom!
 
danger je napisao(la):
a inace praktikujem i za jesenje oranje suncokreta da posle vrsenja odmah potanjiram tako da ono sto je rasuto seme nikne a to je lep vremenski razmak i od 1.5-2 meseca,suncokret lepo nikne naraste i onda ga zaores i taj ti nece nagodinu nici

Potpisujem, isto i ja radim.

Što se tiče "grobova" sa X tanjiračama, video sam negde na netu sliku gde nazad na sredini stoji "S" kuka sa setvospremača i ona eliminiše taj trag u sredini, razmišljam da to napravim kod sebe.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Sve je to ok , malo je to veliko za njega . :haha: Za tanjiraču treba brzina !

Pa zar ne vidiš da traktor ima brzinu. Točkovi mu se okreću ko ludi, ali se ta snaga ne prenosi na podlogu zbog male težine.

Tu bi došla do izražaja ona teorija o max iskorišćenju snage trektora i onih 11 tona za Ferdžu. NA gde si sada - pomagaj: :haha:
 
Za početak nek uzme samo malo manju tanjiraču , sa 11t će da ugazi zemlju . Gume su mu uzane i nisu radijalke. :haha: :haha: :haha:
 
Evo pokusacu svima da odgovorim istovremeno.
Tanjiraca je Bratstvo Pucarevo 20 diskova svi reckani.Gvozdeni lezajevi,osovine 30X30,uzeli je novu za 539 a sada vucem sa Ursusom.Taman mu pokriva trag i u brdu je ne oseca samo bi trebala da je teza u tvrdjoj zemlji ali za to ima lek napravim neku vrstu nosaca i stavim prednje tegove od Ursusa ili nakacim tatu na tanjiracu.
Radi ona lepo ne pravi "grob" niti razor vec ostaje nepotanjiran deo iznedju diskova prednjih baterija sirine oko 15 cm a me to nervira jer sam precizan preterano.Razore zatrpava dobro kud prodje prosla je.
Razmisljao sam o varijanti da joj dodam 2 diska na zadnje baterije s tim sto bi zamenuo osovine-stavio od 24-ke.Tada bi verovatno pokrila taj netanjirani deo.
Valjak bi stavio jednodelni tako da bi ravnjao jednobitno.

Nego interesuje me ima li nosena V ntanjiraca da je 2 do 2,2m sirine i oko 400-450kg.To vas pitam zato sto sam vidjao V tanjirace ali velike za ravnicu a meni treba za brdo.Sta cu kad zivim gde ni nemci 43. nisu dolazili.

Hvala svima na konstruktivnim savetima
 
Ja samo govorim to što sam čuo od jednog profesora , koji je jedan od najvećih stručnjaka za pneumatike i trakciju u Srbiji priznat i u svetu .
A ko se samo malo razume u mehaniku , mislim da može da razume o čemu je tu reč ! :cao:
 
Kiki, druže na forumu, ja stvarno ni malo ne sumnjam u istinitost tih podataka, niti u tvoju stručnost.

Samo kažem da mi je bila smešno to što si ti iskreno hteo da obrazložiš iznešenu tezu, dok se NA maximalno zezao.

Inače to za vodu u gumama sam našao i u orginalnom Poljoopskrbinom uputstvu za Ursusa 355, koji ja imam, i verujem da kada bi mu napunio te zadnje gume sa vodom bio bi mnogo bliže onom Ursusu što ore tri brazde... Odnosno da bi bio mnogo bolji prenos vučne snage sa mašine na podlogu.
 
Zvona podrazumjeva se da je tanjirača uštimana, no ima tanjirača koje inače prave grobove i to je tako. A za oprugu sjetvospremača znam i vidio sam to i ideja nije loša.
 
Znam ja to sve , ali mislim da bi trbalo da se zna šta je šala a šta diskusija . Znam i ja da se šalim , ali ono nije bilo ........ :cao:
 
Eto ti sad... :D

Izgleda da sam ipak u zabludi po pitanju toga.

Ma znate šta: ako sam nekog uvredio nečim - izvinjavam se.

Ako nisam onda i Kiki i NA :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:.
 
ma nisi me uvredio i meni je bilo nejasno za 11t tereta,mozda sam se negde zezao,ali stvarno da ferdzi treba 11t,malo...
ali ok :D
[size=10pt]POSTADOH veteran FORUMA[/size]
 
Nazad
Vrh