Tanjirače

Pa hteo sam prošle godine baš na suncokretu, sećaš se da sam stavljao slike i raspitivao se kod vas na forumu da li ću moći tako, ali je bila kišna jesen i nisam mogao, a ove godine sam suncokretište poorao rano. Moraću jednom tako probati. :sreca:
 
I ja prve godine sejem ovako, e sad videcemo kakvi ce biti rezultati, 5 jutara sam orao (od 45 ukupno) jer je bilo previse biljnih ostataka (kukuruz) pa nisu bili neki rezultati a nisam hteo paliti
 
@Chugi
Ja sam tanjirao moje kukuruziste sa onom tanjiracom sto imam u 2 prolaza i u to posle sejao psenicu pa obecavam fotke i rezultate! Inace tako je radjen veci deo psenice prosle godine i dobro je rodilo tako da sam ja zadovoljan! (bolje je rodilo nego mnogima koji su orali a i zemlja se odmorila te nije bila tako teska za oranje nakon psenice)
tanjiracaer5.jpg
 
Lako je poljacima u njihovoj zemlji radit. Oni mogu vući sa Ursusima što god hoće kad im je zemlja lagana, pijesak malte ne.
 
Da lako j e njima kad imaju betonsku banderu na tanjirači , obrađivati pesak ! :haha: :haha:
 
ja sam jesenas za zito isto tanjirao po svim kulturama,po kukuruzu sam isao po dva puta za redom i odmah sijanje bez setvospremaca,sojiste isto tako,dok sam suncokret tanjirao u razmaku od 15-30 dana,prvo sam ga jednom potanjirao odmah posle vrsenja i ostavis ga par dana da ti stapovi sazru ili da kazem pocrne ili osuse se dobro a usput i ono sto se rasulo nikne i onda pred setvu zita jos jednom tako da tanjiraca izmasakrira stapove do besvesti,zao mi sto nisam slikao,a inace praktikujem i za jesenje oranje suncokreta da posle vrsenja odmah potanjiram tako da ono sto je rasuto seme nikne a to je lep vremenski razmak i od 1.5-2 meseca,suncokret lepo nikne naraste i onda ga zaores i taj ti nece nagodinu nici npr. u soji,to radim i praktikujem vec godinama,tanjiracu imam sa paker valjcima tako da setvospremac nije uopste potreban samo jos napravu sranje,samo jos da mi je jaci traktor,nameracio sam ursusa 120ks i dok to neostvarim necu se smirim :osmeh:
 
Ljudi salu na stranu u Poljskoj zemlja jeste meksa nego nasa u Srbiji.To su Potvrdili ljudi iz Krokusa jer cesto idu za Poljsku i poredili su sa nasom zemljom.

@Kiki ta bandera je ideja 1.liga.Ja licno razmisljam da na tanjiracu stavim tegove jer ima momenata kada je potrebna teza.

@ Danger stavi sliku tvoje tanjirace zbog paker valjaka.To me stalno kopka i najverovatnije cu staviti na moju.Sa valjcima ide iza nje kao lutka milina.
 
Ja i koristim dva betonska stuba 0.3x0.3x2m . Dušu dalo kad tanjirača baš neće da ide u zemlju . Nije joj baš na zdravlje , ali ko je tu gazda i ko koga pita.
 
Sve je to ok , malo je to veliko za njega . :haha: Za tanjiraču treba brzina !
 
hocu Sosara al na prolece,sad da mi das 100e nema sanse,tanjraca mi stoji napolju i pokrivena je ceradom ususkana sa svih strana da nekisne i nepada sneg po njoj,inace je becejska konzum 28 tanjira vucena sa valjcima,valjci su cudo,jednostavno nisam verovao dok je nisam rkno u zemlju,ko zna da je vozi po njivi kad se uradi nema sanse da vidis gde su sastavi
 
Lepi Johny u akciji :D

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=BagSgbcpSDU[/youtube]

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=faNTPb_WyLQ[/youtube]
 
@ Danger vazi se, cekam do proleca.
Mene muci sto se poznaje kud je prosla i ostaje u sredini trag jer je moja X.Bas zbog toga hocu da stavim valjke ali se dvoumim da li da ih pravim ili kupim gotove.
 
jbg Sosara X tanjirace tako rade,dal ce ti valjci pomoci neznam,moja je V i one rade perfekt,izvini jel tvoja nosena ili vucena :sta:
 
@Šošara: Skini sa zadnjih baterija unutrašnja dva diska (sa svake strane po jedan) i zamjeni ih nekima istrošenijima manjeg promjera i neće ti praviti "grobove". Na svojoj vučenoj sam tako stavio i prednje vanjske manje i nema problema više.
 
Nazad
Vrh