Tanjirače

Tanjuranje

Vidim da nema ove teme,ako i ima molio bi da se onda premjesti.
Ovdje se radilo o tanjuranju gdje je bio sj.kukuruz na površini od 200tinjak ha
IMG_1029.jpg

IMG_1030.jpg

Teška tanjurača OLT Tara 36
IMG_1031.jpg

IMG_1032.jpg

IMG_1033.jpg

IMG_1034.jpg

IMG_1035.jpg

IMG_1036.jpg
 
Hm iskreno na brzinu nisam gledao uglavno 4.5 negdje i 6tom brzinom. Uglavnom gledam na broj obrtaja i na zvuk rada motora.
 
Nije to moje,nego od firme.tako da ni na potrošnju nebrinem.To je JD original amer u biti je on 220ks na 2200 obrtaja.To su traktori koji iza sebe imaje jednu a i druga se približava pa on više nije tih ks.
 
Zvona jel Belje u Agrokoru? Ako jeste, za one koji nisu upućeni, to vam je ista priča kao DeltaAgrar kod nas, jedan čovek-pola države.
 
Ova tanjirača prilično moćno izgleda, ali ni traktor koji je vuče nikako nije šala. :D
 
dubina koju sam ostvario u drugom prohodu, pred usev psenica, prethodnik je upalio ali je pola izgorelo pola ne
i slika sa kukuruzista, vrseno zmajem, bez tarupa,
 
Da psenicu, seje se bez problema, i plus to sto sejalica nije sa diskovima nego sa lulama
Tanjiracom dva prohoda u razmacima od 10-15 dana, odlicni rezultati! Ja prezadovoljan
 
E zato volim te vučene, ja sa mojom Leskovačkom (2:cool: od 500kg težine bi morao bar 4 puta proći, tako da se još držim oranja, mada ću probati jedne godine.
 
Čugi je napisao(la):
E zato volim te vučene, ja sa mojom Leskovačkom (2:cool: od 500kg težine bi morao bar 4 puta proći, tako da se još držim oranja, mada ću probati jedne godine.

možeš sa njom po zemlji gdje ti je bio suncokret , tako ja radim kad nemam vremena za oranje i sve je ok...kod mene su se stari ljudi hvatali za glavu kad su vidjeli da neču orati i vikali da nisam normalan , he,he,he onda kad sam ovršio više pšenice nego oni onda se nisu mogli načuditi :haha:
 
Nazad
Vrh