Tanjirače

haha FOTOMONTAZA kad se radi sa PS i peintom uz pomoc sony vegasa9 PRO neprimecuje se drugari :ppozdrav:
 
Iskreno da kazem ''lupio'' sam i rekao sam da postoje tanjirace koje se kace napred ali kolko vidim i becarina i paor su me uverili u to ali ja sam trazio i na YT i na google ali nigde to nisam jos video ili neku sliku ili video klip ali verujem da to postoji o to mora dobro raditi...naravno da svaka nosena tanjiraca moze da se prepravi da se kaci na prednju hidrauliku i to nije tesko samo je jednostavno prepravis da je kacis nazad a ne napred i tako mozed da je zakacis za prednju hidrauliku i da tanjiras s njom s tim sto naprimer na zadnjoj hidraulici nosis sejalicu ili rotofrezu i to je idelana kombinacija,mada ja to jos nisam video ali verujem da ti postoji... i ajde da zavrsimo vec s ovim i nemojte vise o tome da raspravljamo :nono: :ppozdrav:
ajde da se vratimo standardnim tanjiracama i da pisemo o tome u ovoj temi :bravo: :bravo: :bravo: :ppozdrav:
 
ja mislim da bi tanjiraca u prednjoj hidraulici kada bi se prepravila baterije da se stavljaju pod uglom koji se koristi kada sece zemlju nazad ISLA bi isto kao i da je vucete!!! :ppozdrav:
 
evo mog kejsa jx 95 u danasnjem radu sa malom tanjiracom
tanjirao sam 2 hektara graskovista jer je bilo dosta biljnih ostataka i korova pa sam potanjirao i izbacio korove na povrsinu i posle nekoliko dana cu to da plitko uzorem i opet 2 put potanjirati i ma da nema korova i divljeg sirka iz rizoma...ma kakav total samo plug i tanjiraca i korova nema :udri: :nono: :cao:
evo par slika sa danasnjeg tanjiranja :ppozdrav:
2vtsb3n.jpg

tanjiraca je isla od 5 do 10 cm dubine i dobro je potanjirala masu posle graska :D
wi7up5.jpg

case za sada vuce samo malu tanjiracu od 24 diska zahvata 2 metra,dok ne nabavim vecu
28lutjk.jpg

i na kraju sve lepo potanjirano :D
233b4y.jpg

:ppozdrav:
 
ova moja ima oko 300kg i razmisljao sam da joj nekako nabacim betonske tegove ali ni to nece bas nesto pomoci da ulazi dublje ali ipak za pravo tanjiranje na dubini 10 15 cm treba vucena tanjiraca sa sto vecim precnikom diska i masom od 2 tone pa navise :D
 
Dzoni mozda slika vara ali ti kao da nista ni neradis,ukosi tanjiracu pa ce bolje raditi.
 
ja na mojoj stavljam tegove od rakovice namestio sam zavario neke uspravne rundajze i tu is stavljam jedan na drugi kad je ukosim (samo prednje jer ako ukosim i zadnje onda pravi uzvisenje po sredini!) i kad ubacim u drugu ono ostaje kao pesak soder!!! a druga je odprilike nekih 12 13 km/h

Edit by Branko: nastavak prepiske o obradi strnjišta je prebačen u temu Strnjišta i rad na njima.
 
Evo da spasim ovog Johnyja što lupa bezveze , a stvarno zna malo biti naporan

OLT Sava 24 okačena napred (ručni rad)

i623536_kkzfgncokixn9w7nqn8.jpg
 
e hvala ti sanana za tu sliku ipak nisam ja tu nista lupao bezveze (niti sam bio malo naporan kao sto kazes) da sam reko da postoje tanjirace napred samo nisam mogao da nadjem neku sliku da im pokazem i od toga pocela rasprava jer mi clanovi nisu verovali... ali posto si ti nasao tu sliku i okacio je ovde zahvaljujem ti a sad i drugi clanovi mogu da vide i evo sad imaju i dokaz da postoje tanjirace koje se kace na predju hidrauliku :ppozdrav:
da napomenem to je ista tanjiraca kao i moja olt sava 24 :ppozdrav:
 
Znamo mi da postoje prednje tanjirače.Ova na slici nije fabrički takva nego prerađena ti još uvek imaš zadatak da pronađeš slike od Disc Harrow koja je fabrički model i koja se kači na prednju hidrauliku
 
epa maticu takvih tanjiraca nema niti se serijski proizvode i ja nisam pronasao na netu ni jednu ima samo onih sto se rucno prepravljaju pa se mogu kaciti i napred i nazad i to vam je sanana pokazao,i nemojte opet o tome da pocinjete,ovo je tema a tanjirace (ali za one koje se kace NAZAD ::namigivanje:spavam: ipak da se vratimo temi tanjrace :ppozdrav:
 
pa vidis i sam da postoji nista nije nemoguce,ja sam znao da takvih ima i da takve tanjirace postoje evo ti dokaz sa slike koju je postavio sanana,i dosta vise o tome,nezelim se upustati sad u neku raspravu s tom ovo je ipak tema za tanjirace :ppozdrav:
 
Prednje tanjirace se kace samo u slucaju kad se primenjuje tzv. direktna setva. Ona je vise u ulozi neke sitnilice zetvenih ostataka i ravnjaca u slucaju kad se ulazi u uzoranu zemlju. Dakako to nije klasicna tanjiraca,ali veoma podseca po svojoj konstrukciji. Takve sprave uglavnom nose jaci traktori koji u jednom prohodu spremaju i seju.
 
Nazad
Vrh