Tanjirače

evo pronasao sam nesto na netu kao tanjiraca mada nije to bas to ali slicno kao klimer valjci sa nozevima koje seku oranje i dobro rade a kace se napred na prednju hidrauliku
10mt1z4.jpg


@NA ja sam pomenuo nozeve na tanjiraci a mislio sam na one cistace koje ciste diskove a ja ih nazivam nozeve pa sam tako i napisao i nisam ni ja jos video tanjiracu okacenu napred mada bi se to moglo nekako preraditi ali ne baterije vec samo vesanje tanjirace za traktor preradtiti tako da se ona zakaci nazad a ne napred kao standarno sto je pravljeno vesanje u 3 tacke i tad bi se moglo tako zakaciti i raditi sa tanjiracom napred a napr.rotofrezom nazad ili sejalicom.e to sam hteo da objasnim mada to je samo moje misljenje,ali teske nosene tanjirace se najvise kace nazad i tad najbolje rade,i ako bi mene neko pitao koje tanjirace su najbolje ja bi rekao da su kverneland jedni od najboljih i najskupljih tanjiraca :D
 
Johny CASE IH je napisao(la):
@NA ja sam pomenuo nozeve na tanjiraci a mislio sam na one cistace koje ciste diskove a ja ih nazivam nozeve pa sam tako i napisao i nisam ni ja jos video tanjiracu okacenu napred mada bi se to moglo nekako preraditi ali ne baterije vec samo vesanje tanjirace za traktor preradtiti tako da se ona zakaci nazad a ne napred kao standarno sto je pravljeno vesanje u 3 tacke
standardno se i kace u 3 tacke,a sta ako nema te nozeve ona ne moze da tanjira ili samo te nozeve okrenes pa mozes da tanjiras u rikverc :sta:
 
Jeda lik sa slovenskog poljoprivrednog foruma je stavio na prednju hidrauliku OLT-ovu tanjiraču Sava 20 ili 24 diska. Traktor je bio JD. Dodao je kačenje na zadnji kraj tanjirače i tanjirao, a iza je još nešto vukao. Neda mi se sad vrpat po SLO forumu da skinem sliku.
 
Ima i tanjiraca koja ide napred samo ne bas tako klasicna kako mi ocekujemo da izgleda,ali oni i klasicni (v,x) i tu sto ide napred zovu Harrow.
 
eto vidite da postoje i tanjirace koje se kace napred i tako mogu dobro da rade...becarina i paor su u pravu :ppozdrav:
 
@ Johnny
Zato bolje poslusaj moj savet! "Pamet u glavu i jezik za zube!"
 
da sranje bude vece ni YT ni google nemaju sliku harrow da je napred okacena morace bas dobrooo da se portudi da nadje,al pravu tanjiracu :bravo:
 
Nazad
Vrh