Tanjirače

dajte ljudi, otvorite posebnu temu o ovom coveku. ovako se provlaci kroz sve teme
 
@cici jeste i moj zetor je vukao prvi prohod trecom a drugi 4tom ali se mucio posto ima samo 47ks pa sam najvise radio trecom a kad sam zakacio za kejsa taj je isao prvi prohod od 10 do 12 kmh i isto tako i drugi prohod bez problema i nije je ni osetio,jer je zemlja kod nas laka za obradu mada ima i tezih ali vecinom su lakse pa se i lako tajiraju.
a ovo sto lupa NA da tanjiraca moze i nazad tatnjira to su price za mu decu :haha:,mozda bi to i moglo tako ali ako nisi primetio nozevi na tanjiraci su sa zadnje strane a kad bi zeleo tanjirati u rikverc morao bi napraviti neke izmene na tanjiraci i onda bi to i moglo nekako da ide ali zasto napred kaciti kad moze nazad? :bravo:
 
Ljudi verujte mu ipak je on veliki poljoprivredni proizvođač i obrađuje dosta zemlje pa može da nas uči kako se šta radi. :D To majstore samo tako nastavi
 
Johny CASE IH je napisao(la):
@cici jeste i moj zetor je vukao prvi prohod trecom a drugi 4tom ali se mucio posto ima samo 47ks pa sam najvise radio trecom a kad sam zakacio za kejsa taj je isao prvi prohod od 10 do 12 kmh i isto tako i drugi prohod bez problema i nije je ni osetio,jer je zemlja kod nas laka za obradu mada ima i tezih ali vecinom su lakse pa se i lako tajiraju.
a ovo sto lupa NA da tanjiraca moze i nazad tatnjira to su price za mu decu :haha:,mozda bi to i moglo tako ali ako nisi primetio nozevi na tanjiraci su sa zadnje strane a kad bi zeleo tanjirati u rikverc morao bi napraviti neke izmene na tanjiraci i onda bi to i moglo nekako da ide ali zasto napred kaciti kad moze nazad? :bravo:

e brate sad si me stvarno razocarao koliko si glupav ..pa ne vidis da te zaje...a :haha:
 
ma vidim samo sam tu zajebanciju hteo da mu nekako objasnim da i to moze jer ima tanjiraca koje se kace i napred samo su one tako prepravljene ali su vecinom one koje se kace nazad :D
 
Da, i mene to interesuje.
Hajde, Janko stavi neku sliku napred nošene tanjirače. :D
 
Pravo ti kazem nisam ni ja... Mada bi moglo preraditi... i to nije nimalo tesko...
 
nemam slike ali to je bila samo moja teorija mozda i ima negde slike neznam ali ja sam video i plugove koje se kace i napred i setvospremace i freze pa mislim da ima i tanjirace ...
evoi jedan video mislim da je ovo nesto kao tanjiraca ili nesto slicno okaceno napred da tanjira oranje
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FCh9WlViNgo&feature=fvw[/youtube]
 
Verovatno da bi se to dalo prepraviti i nabudžiti ali koliko je to pametno.Komšija proletos tanjirao njegovo lepo oranje pa mu se otkačila tanjirača i krenuo u rikverc i raseče novu zadnju gumu a da mu je bila zakačena tanjirača napred mislim da bi ceo traktor iseckala u parčiće :haha: :haha:
 
Kad smo vec kod toga, jedino baterije treba izokretati, i moze da vozi u "rikverc"
 
Pa nemoze ovako, aki okreni ti baterije da spoljasnji kraj baterije bude unutra i fiksiraj poluge da ne landaraju pa probaj! Samo onda neces moci da vozis napred vec samo rikverc!
::traktor1::
 
Ja znam da postoje prednji plugovi,krimler valjci,setvospremaci,rasipaci,mozda i tanjirace ali nism cuo.
Evo par slika od nabrojanih masina. :D
20sg00g.jpg

i6cpco.jpg

2q3ahkx.jpg

9zwtoy.jpg
 
Nazad
Vrh