Tanjirače

Johny CASE IH je napisao(la):
evo vratio sam se i lepo se danas tanjiralo,i case se prosto igrao sa tanjiracom na oranju i isao je od 10 do 12 kmh i prvi i drugi prohod ali nemam puno slika jer mi se baterija isparaznila prilikom slikanja ali evo imam par slika :ppozdrav:
2ajbj8.jpg

rkugp3.jpg

300zntf.jpg
Auuu, 24d tanjurača.... Al ti je traktor rentabilan, bolje da si ju zakvačio za zetora i s njim išao... Pa kod nas ima tulipana koji takvu tanjuraču vuku s 539 u lakoj zemlji...
Brajo džaba ti kejsa kad nemaš popratnu mehanizaciju za njega...
Ovo je strašno, ja to nebi ni slikao, a kamoli stavljao na forum...
 
pa tu tanjiracu je vukao zetor ali nije mogao da ide 4tom po oranju pa sam zakacio za kejsa pa da ga malo razradjujem s njom i tako nabijam satove,pa sta cu da radim s njim,radim sto mogu iako znam da je premala za njega ali sta je tu je,mozda jednog dana kupim i vecu ali o tom potom :ppozdrav:
 
moja tanjiraca ima zahvat 2 metra i tamam poklapa tragove tockova i moze s njom i dovoljno brzo da ide i do 12 kmh po oranju i tad najbolje radi :D
 
ne ispadnem iz kabine nemaj brige a gramer sediste dobro upija vibracijei posle oranja je pala kisa i grudve su se raspadale pod tockovima ai zemlja nije bila teska pa se lako tanjiralo :D
 
Johny CASE IH je napisao(la):
pa tu tanjiracu je vukao zetor ali nije mogao da ide 4tom po oranju pa sam zakacio za kejsa pa da ga malo razradjujem s njom i tako nabijam satove,pa sta cu da radim s njim,radim sto mogu iako znam da je premala za njega ali sta je tu je,mozda jednog dana kupim i vecu ali o tom potom :ppozdrav:
:haha: :haha: Koji si ti bombaš, 4tom po oranju, ajde više prestani lagat, pa 3 ispadaš iz kabine, ja po oranju idem drugom, a drugi prolaz trećom...
Taj sitni zeko da ju vuče 4tom, vidi se da ga nisi ti kupio, nego ćale dao pare a ti baja razjebi što prije.... Inače on jedva radi s njom i trećom, i to samo po ravnom ako nije prevruće...
 
ma daj petre,zetor 5211 je isao po ravnom srtnistu 4tom i islo je lako a po oranju je uvek isao trecom jer nije mogao vise a i poskakivao je jer nije imao tezinu a case je tezak tao da ne poskakuje tolko i moze da ide u brze a i zemlja kod naj je laka za obradu a ne kao kod vas teska,ipak tu ima razlike :D
 
Janko, ne verujem u priču da traktor te snage može vući tanjiraču 4. brzinom.
Ili je možda u pitanju 4. sporohodna?
 
4 brza i vukao bi 5 ako treba ali necu tako brzo jer cu sjebat tanjiracu ali zetor 4tom ide oko 12 na sat i to je optimalna brzina koju on moze da spotigne samo na ravnom strnjiku a na oranju ide uvek trecom ili ako je exstra grudvasto i drugom, a case ide ladno i prvom i cetvrtom sporom i drugom,sve je to super znam ja kako to treba raditi pa tako i radim :ppozdrav:
 
ja sam cuo al nisam video da je najbolje tanjiranje u rikverc :sta:
@dzoni aj da imas prednju hidrauliku pa napred nesto nakacis i nazad a da ga vozas sa 24diska,4krila drljaca i ostalo na 25kj ti se nece otplatiti jos duuugo :nono: :nono:
 
Kako možeš samo tako da lupetaš?
Pa sa 4-tom jedva ideš i uvratinama ako nisu poravnate.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
4 brza i vukao bi 5 ako treba ali necu tako brzo jer cu sjebat tanjiracu ali zetor 4tom ide oko 12 na sat

Evo sad sam gledao u knjizi i Zetor u 4 brzini ide 14,12 km/h

Istu takvu nosenu tanjiracu imamo i moj 6911 je vukao prvi put na oranju 3 brzinom a drugi put kada je bilo ravno mogao je da vuce u 4 bez problema.

Phoenixe ja ti verujem da je tvoj zetor vukao tu tanjiracu u 4, ali je dubina najverovatnije bila takva da su ostali tragovi od tockova. Ajde priznaj.
 
Nazad
Vrh