Tanjirače

Johny CASE IH je napisao(la):
todore zasto tolko poklapas tragove sa tom tanjiracom?pa ako ona ima zahvat od 2,5m onda nebi trebao da gazis po vec tanjiranom zemljistu?a primetio sam imas i rotaciju na 567 :ideja: :D
ja mislim da je optimalna brzina za tanjiranje od 10 do 15 kmh jer tad tanjiraca ima najbolji efekat pri toj brzini i najbolje radi :D
jel ti vidiš da je to od tanjira što nabacuje ili samo znaš da pametuješ videću tvoju tanjiraču pa ćemo onda svi tebi da pametujemo,imam rotaciju i bolja je nego na tvom kejsu to garantujem
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Optimalna V=8-15 km/h. Ces na oranju djoku da ides 15 km/h.
može lalo ali sa njegovom prckavom tanjiračom a sa mojom ili tvojom samo po putu u transportu
 
Agritek-vrsac, 28 diska, 56 cm diskovi, 20cm razmak, ja sam prvo hteo takvu kao tvoju i kad mi rece 45 dana rok isporuke ja se smorijo i odem u vrsac i oni mi je donesu za 15 dana, 25. oktobra i odma pici u njive i tanjiraj, da sam cekao consum ne bih stigao da posejem, ima slika na mom profilu
 
Na oranju 10 km/h ni u ludilu! Ako si pratio Top Gear Tractor Challenge secas li se scene Stiga u Fendt-u na test stazi pri 50 km/h? E tako bi i ti skakao po kabini bez obzira na grammer. Na oranju prvi prohod polako da se poravna, drugi ga raspalis i sredjeno!
 
todore tvoj mali 567 nebi mogao po oranju ni 1brzini da ide s tom tanjiracom a case bi picio po oranju i 10 kmh sa takvom tanjiracom kao sto ima lala i nemoj sad porediti tvog starog 567 sa case ...zna se koji je bolji :D
 
pa dobro nije da ja nekog lozim samo raspravljamo o tanjiracam nis vise..nema ljutis samo opusteno :ppozdrav:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
todore tvoj mali 567 nebi mogao po oranju ni 1brzini da ide s tom tanjiracom a case bi picio po oranju i 10 kmh sa takvom tanjiracom kao sto ima lala i nemoj sad porediti tvog starog 567 sa case ...zna se koji je bolji :D
On bi izdrzao a ti bi bio ko Dzejms Bondov martini- Shaken, not stirred.
 
ajde sad da se ne raspravljamo o tome ko sta moze ali sudeci po iskustvima ljudi koji imaju case jx 95 vuku tanjirace v32 i kazu da vuce bez problema i do 15 kmh a kad bi sada zakacio za todorovog 567 koji ima 65ks tanjiracu od v32 on bi jedva isao s njom ( mogao bi ju terati samo po asfaltu), jer nema prednju vucu a to je dosta bitno za tanjiranje jer traktor manje proklizava kad ima pogon 4x4 nego 4x2 i to je dosta vazno jer imam druga koji sa zetorom 7211 tera tanjiracu v28 i zetoru izvlaci dusu s njom tako da za tanjiracu od v28 treba oko 80ks dok za v32 treba bar 90ks :D
 
todor je napisao(la):
9quv7t.jpg
evo malo i moje tanjirače u radu
Todore,koja je to tanjiraca mislim koji je proizvodjac ,koji zahvat?
 
Johny CASE IH je napisao(la):
todore tvoj mali 567 nebi mogao po oranju ni 1brzini da ide s tom tanjiracom a case bi picio po oranju i 10 kmh sa takvom tanjiracom kao sto ima lala i nemoj sad porediti tvog starog 567 sa case ...zna se koji je bolji :D
svake godine ide po oranju sa ovom ,pa budalo naravno da nebi sa 60ks išao sa lalinom tanjiračom a tu što ti imaš ja vučem sa 539
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246736015[/time]_________________________________________________
leka je napisao(la):
todor je napisao(la):
9quv7t.jpg
evo malo i moje tanjirače u radu
Todore,koja je to tanjiraca mislim koji je proizvodjac ,koji zahvat?
tanjirača komerc čenej zahvat 2,6m
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246736115[/time]_________________________________________________
Johny CASE IH je napisao(la):
ajde sad da se ne raspravljamo o tome ko sta moze ali sudeci po iskustvima ljudi koji imaju case jx 95 vuku tanjirace v32 i kazu da vuce bez problema i do 15 kmh a kad bi sada zakacio za todorovog 567 koji ima 65ks tanjiracu od v32 on bi jedva isao s njom ( mogao bi ju terati samo po asfaltu), jer nema prednju vucu a to je dosta bitno za tanjiranje jer traktor manje proklizava kad ima pogon 4x4 nego 4x2 i to je dosta vazno jer imam druga koji sa zetorom 7211 tera tanjiracu v28 i zetoru izvlaci dusu s njom tako da za tanjiracu od v28 treba oko 80ks dok za v32 treba bar 90ks :D
pa najbolje sad da ti zakačiš od 4,2 m što dru vuče sa kejsom 155ks pa da vidim jel bi tvoj case mogao nju uopšte dići
 
leka je napisao(la):
Onda bi ja to mozda mogao da vucem sa rakovicom 76
ladne vode danas je drug probao sa dajcom 75 i ide ladno ,kad ja sa 567 pravim oranje sa njom i to lako a ne rakovica 76
 
pa lepo sam napisao kolko konja treba za koju tanjiracu a za tanjiracu od 4 metra treba 120 do 150 ks a za kejsa od 95ks je idelana v3,2 :D
 
Nazad
Vrh