Tanjirače

1 ILI 2 BRZA ,neznam koliko je nova ja sam moju pre 7 god platio 3300dem ,najbolje nazovi 021714196 pa čuj od 26diskova 510 prečnik diskova
 
Dobro veče, čuo sam dosta lepih reči o tanjirači SIP SOILY na ovom forumu, pa me interesuje gde bih mogao da je nabavim? Soory, nisam se predstavio ja sam Raca novi sam calan na ovom forumu. ::namigivanje::
 
pozdrav ekipi za tanjirace interesuje me da li se kod vas seje psenica na tanjiranoj dzombari i kakva su iskustva? :cao:
 
ja sejem samo u tanjirano. ali ako imas konjsku masinu sa lulama samo bez tanjira mislim da onda nece moci. to jos nisam probao ali mislim da je to vec velika zaebancija
 
ja sam sejao u "Dzombiste" sto bi mi rekli u kukuruzovinu! Samo mora sejalica sa tanjirima! Sa lulama ni ne pokusavaj!
 
Ja sejem sa lularicom sto svoje sto usluzno i nisam primetio da joj smeta po istanjiranom kukuruzovinistu.
 
Ovde se vecinom pale kukuruzovinista ili izbalira pa se uklone biljni ostaci.A skontao sam ali kasno vec sam napisao post da se kod vas ne pali nego tanjira sa sve biljnim ostacima a tako hoce lularica da pravi probleme ako su joj lule jako pritisnute.
 
Ako nisu pritisnute kako onda seme udje u zemlju. Sejes po povrsini ili plitko?
 
mityoo je napisao(la):
ja sam sejao u "Dzombiste" sto bi mi rekli u kukuruzovinu! Samo mora sejalica sa tanjirima! Sa lulama ni ne pokusavaj!

Ja sejem sa sejalicom sa lulama na tanjiranom (u dva prohoda) kukuruzistu (ne upaljenom) +kukuruz vrsen zmajom bez tarupa, i ide bez nekih zagusivanja koja onemogucuje rad, i jos sejalica je sa podesavanjem dubine, lule ne trce po gore!
 
ja nikad nisam sejao zito u tanjirano zemljiste i tamo gde treba sejati zito i ako je kukuruzovina ili sojiste netreba nista paliti sve to lepo zaorem sa vogelovim plugom i nista se nevidi i posle toga jedan prohod drljacom ili setvospremacem i sejem sa imt sejalicom sa diskovima i prinos je mnogo bolji kad se pod zito uzore na nekih 15 20 cm nego kad se samo tanjira...kod mene je to dokazano i ja se toga drzim i to se ove godine najbolje vidi jer imam komsiju koji je samo tanjirao i posejao zito a ja sam uzorao i posejao zito i moje zito mnogo lepse izgleda nego komsijino naravno da su u mojoj psenici primenjene sve agrotehnicke mere i nadam se dobrom prinosu :ppozdrav:
 
ma da kako da nebi bilo bolje sa oranjem,em što je veća potrošnja goriva više zajebancije dok ne spremiš i nikad neće biti učinjeno kao tanjiračom pa da imaš najkvalitetniji plug
 
pa nekazem da nije dobro ici sa tanjiracom ali ja nemam veliku tanjiracu pa zato je radim sa vogel plugom i na oranje potrosim isto toliko goriva kolko treba za tanjiranje u 2 prohoda i to iznosi oko 8 litara na oranje i 2 3 litre na spremanje i to izadje nekih 10 litara po jutru a kvalitet je daleko bolji posto nema dzombi i biljnih ostataka a zemlja je kvalitetno spremljena i u njoj lakse nice psenica i bolje i brze formira koren,mada i ja da imam veliku tanjiracu radio bi sa njom ali samo sojiste ili neku cistu zemlju a kukuruzovinu bi najradije uzorao da nebi imao dzombasto zemljiste kao kad se to uradi sa tanjiracom ali mislim da je psenica vise rodi u oranoj zemlji nego na nekoj tanjiranoj ali sve zavisi od agrotehnike.... :cao:
 
da ali sa obicnom tanjiracom koja ima oko 1500kg nemoze se uraditi dublje od 10 15 cm a preko toga treba tanjiraca sa vecom masom i vecim razmakom diskova jer obicne tanjirace finiserke nemogu da urade tako dobro kao teske tanjirace koje imaju preko 2 tone i koje vuku traktori preko 120ks
 
Moje iskustvo potvrdjuje da su veci prinosi na tanjirano nego na orano zemljiste. Normalno da je agrotehnika ista.Radim sa Metalvlf 2,8 m tanjiracom najmanje 2 puta a ponekad i 3.
 
Nazad
Vrh