Tanjirače

Danas sam u prolazu video kod jednog uvoznika mehanizacije neku tanjiraču koja ima jedan red ukošenih tanjira.Konstrukcija je strava jaka i krajevi se u transportu preklapaju na gore.Dali neko ima iskustva sa tako nečim'Koliko je snage potrebno za takvu tanjiraču-mislim da je 3metra.Diskovi mi se čine da su tu od 500-550.Stavite neke slike tako nečega ako imate.
Ćale mi je bio mehanizator i kaže da su davno pre nešto slično i vukli Johnani od 220ks.Naravno te su bile dosta šire i sa ogromnim tanjirima.
 
bilo je to na sajmu samo što je nazad išao koskilder ako na isto mislimo,didi kad ćeš do kaća da znam za pončo jer čekam da vidim jel mogu da mi nabave tretirano seme
 
Ma pazi to izgleda kao pola V tanjirače.Extra je urađena i original je neka Italijanska firma.Ima čistače i sve kao ostale tanjirače.Iza nema ništa.
 
e ovo su po meni najbolje tanjirace




ovo su lemken rubin i lemken helidor to je idelana tanjiraca za neki traktor od 120ks :ppozdrav:
 
ja sam takvu vrstu tanjirace video na sajmu prosle godine i veoma mi se dopada to sto svaki disk ima svoju oprugu i lezaj i ona bolje uradi nego obicna v tanjiraca vucena i mnogo je bolja za transport posto se ne vuce nego ju traktor nosi i lakse se s njom okrece na krajevima samo takva tanjirace je dosta skuplja u odnosu na obicne ali zato bolje uradi.
 
ima i horch takve mašine ali skupo ja sam gledao sličnu na prezentaciji klasa pa je horch radio
 
kako li rade?? :sta: verovatno neulaze mnogo u zemlju!!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238827094[/time]_________________________________________________
koliko li konja ima ovaj traktor
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238827306[/time]_________________________________________________
a tanjiraca je 66 diska
 
Vise glava je pametnije od jedne :D
koju tanjiracu biste preporucili za Zetor 7211 posto sam odustao od kupovine diskova za svoju
kontam neku novu da kupim :sta:
 
sto se tanjiraca tice jedan kolega mi je rekao da ima zmajevih v28 vucene povoljno po 2500e. neko je uzeo 6 komada u neku trampu i sad ih prodaje po 2500e sve novo inace kazu da je ista ta oko 4000e. to je bilo pre nekih 20 dana mozda i vise neznam kakvo je sad stanje ali ako nekom treba mogu se raspitati opet je to velika usteda od 1500e
 
Nazad
Vrh