Tanjirače

To je paker valjak namenjen plugovima a ne tanjiracam za taniracu idu veci pakeri ali ovaj se vuce za plugom i ima zadatak da poravna zemlju vidis da ima i one kuku sto se kaci za traktor i plug
 
ma znam ja da je ovo za plug :D,ajde stavi slike tih za tanjiracu ako imas,ja sam samo na tanjiracama vidjao valjke zicane ili od flahova (kao na setvospremacima,germinatorima itd)
 
e pa ti od flahova su i na tanjiračama samo što su veći i glomazniji neko na setvospremaču
 
za sada nemam slike paker valjaka za tanjiracu ali oni po mom misljenu moraju biti veliki i masivni a ne oni zicani koji se lako pokidaju paker valjak ima zadatak da poravna zamlju nakon sto ju je tanjiraca istanjirala i da zemlja ostane ravna i spremna za setvu.
 
ja sam moju tanjiracu uzeo u tanjiraca komercu u ceneju i mogu reci da sam zadovoljan kako radi ove godine sma prvi put radio tanjiranje za psenicu posto je jesen 2007 bila losa kad sam je dobio i nije se moglo tanjirati zbog velikih kisa. evo malopre sam ih zvao da proverim cenu valjaka posto me zainteresovalo jako to sto pricate. istina meni su oni uradili v tanjiracu sa 26 diskova ali su pravili ram kao za 32 diska da bi bila teza a uza i bolje propadala u zemlju. jesen 2007 je placena 2800e a sad sam ih zvao isto takva je sad 3700 kod njih a jedan par valjkova je nekih 600e. merio sam razmak izmedju tanjira je 21-22cm tako da ako neko hoce moze i njih da kontaktira. ja znam da rade sa uljanom bojom i da su je stvarno odradili perfektno postavicu slike negde pa cu staviti link kasnije
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236771742[/time]_________________________________________________
my.php
 
Meni je na feroocop -ovoj tanjiraci na sredini njive na ravnom pukao disk ,inace su svi 560 nazubljeni i svi imaju neki zig u vidu nakovnja.Neki kazu italijanski neki spanski ko ce to znati .Kad sam ih zvao rekose im da su dobili neku seriju diskova koja je krta te mi tako zamenise.Ko ce ih znati mora da je neka muljaza.A za tog lika iz Ceneja sam se naslusao lose price bas povodom reklamacije ljudi i tih tuljaka.Navodno reklamira se i prodaje tuljke od 35 a u nutra su 30 , pa delovi iz indije ili neke druge nepoznate zemlje katastrofa.
 
nikad nisam postavlajo slike da se ovako vide na forumu pa neznam hoce li mi uspetia li tamo gde sam uploadovao slike pise da ovako treba :)




malo sam menjao post uspeo sam sve 4 da ubacim :)
da tanjiri su italijanski ofas ako se nevaram i precnika su 56cm a vucem sa starim rusom 82 jos sa malom kabinom sto je :)
 
ma dobro je uspela samo što je ona uža od moje mislim konstrukcija ali tanjiri su veći sa kojim traktorom je vučeš
 
sale
stvarno neznam sta da kazem mozda sam ja jednostavno imao srece sa njima :) kao sto rekoh tanjiri su italijanski a sta je tuljak to nebi znao ja sam vrlo krato u ovom poslu tako da se narazumem mnogo oko nekih izraza :) prosel godine je kod njih kupio i jedan kolega iz mog mesta koji drzi zadrugu. doduse on je uzao vecu mislim 34 ili 36 diskova i to precnika 63cm samo sto je on vude sa john deerom od 170 ks i on kaze isto da je zadovoljan. on jeste imao nekih probelam sa njima zato sto je on valjda hteo prikolicu da kupi a onda nije bilo zasija ili tako nesto pa je onda uzeo tanjiracu posto je dao avans vec za prikolicu pa da nepropadne. ali on je odmah imao posao negde u banatu sa njim tako da je on to vec i otplatio. i nije hteo da uzima preklopnu. znaci bez tih krila ili kako to vec vi zovete
 
Mozda su to samo price da ne valja .Ali kad sam resio da kupim tanjiracu raspitivao sam se na sve strane ( i ja se nerazumem u poljoprivredu posto sam nov) i tako na netu nadjem broj od cenejaca i to samo mobilni ,ja okrenem javi se zena ispostavi se bivsa zena vlasnika .Kako ga je napljuvala, i sta radi kako fuseri sa delovima kako ne daje nikom reklamacije ma svasta mi isprica.Nije da sam je poslusao i kupio Feroocop-ovu nego nisam hteo da se igram ipak to nisu male pare .
I tako sam precrtao Tanjiracu komerc kao eventualnu kupovinu od njih.
 
neznam šta da vam kažem ali ja sam prezadovoljan sa njom jer radim i usluge kad se žito skine pa posle toga idem sa njom a i za spremanje žita
 
Nazad
Vrh