Tanjirače

Ma samo pretrče sa nitrom, neki ni ne odmaste lepo materijal, a o osnovnoj nema govora ::lose::

:veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: Post No. 2000 :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak:: :veseljak::
 
znaci svi stede na osnovnoj boji ... ja kad sam zvao consum becej s kojom farbom rade rekli su mi da je to ona uljana boja helios neka crvena pa sam kupio tu boju i hteo ofarbati ona mesta gde je bio vezan sa kaisevima i gde ga je viljuskar ogrebao prilikom istovara ali nije to ta nijansa koju sam kupiu mora da je mesaju sa jos drugom il sta rade...i slaba je zavrsna obrada tih setvospremaca sve varove i spojeve i tamo gde je odseceno nije nista obruseno to bi valjda trebalo malo doterati obrusiti il sta al to se radi sve na brzinu i to onda tako i i zgleda..
 
phoenixfendt je napisao(la):
...i slaba je zavrsna obrada tih setvospremaca sve varove i spojeve i tamo gde je odseceno nije nista obruseno to bi valjda trebalo malo doterati obrusiti il sta

varove i spojeve nemoj brusiti, ivice obavezno zaobli. Obično od tih oštrih ivica počinje otpadanje farbe.
Ne treba žaliti na osnovnoj. Čak i kada završna počne da se ljušti, ne bude toliko ružno kad se vidi osnovna ispod

@ čugi........... veselo, veselo :D
 
varove nisam dirao samo ivice sam malo zaoblio sa turpiom i ta mesta malo zafarbao al na nekim mestima se vidi osnovna boja posebno na varovima a na nekim je nema...mada bi zavrsna obrada trebala da bude malo bolja sto se tice brusenja ivica farbanja...aj sad sam zadovoljan kad sam to sredio malo sam ofarbao ona mesta gde je bilo ogrebano zaoblio ivice i sad je sve u redu...samo terati u zemju :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235341552[/time]_________________________________________________
 
Cugi cestitam za jubilej, ajd teraj na servis... A za farbu si 100% upravu!
 
dnas sam prolazio pored konzuma, cena nove v28 bez paker valjaka 3450e, e sad nesto se preracunavam da je uradim sam, dali neko zna cene diskova i tuljaka za baterije kao i dali postoje razlike u kvalitetu (i koja) onoga sto se nudi kod nas na trzistu?
 
bolje ti kupi novu tanjiracu i bices na miru a ovo ce te skuplje izaci da pravis sam i da kupujes sve delove i sam radis a 3500 evra nije puno za tu tanjiracu zato ako imas tolko para kupi je i neces zazaliti to su tanjirace vrhunskog kvaliteta sa diskovima OFAS italija
 
u majku im.....ja platio 3300e sa pakerima novembar 2007,uzmi paker valjke zakon,netreba ti setvospremac ako spremas za zito,samo je treba znati terati i ravno ki pista nikola tesla
 
ljudi ona tona i nesto gvozdja nevredi 3500e konstrukcija,tockovi, hidraulika nemoze me izaci vise od 1000e sad je samo pitanje diskova. Narvno da ne spominjem zadovoljstvo kad nesto stvore tvoje ruke, do sada se nista nije otelo, ko ume malo sa sa aparatom za varenje i ima kombinaciju za stugarsko glodacke poslove mislim da mu moze ostati za jedno dobro letovanje
 
Ako imas masineriju za tako sta, ja bi ti predlozio, SAMO NAPRED. Samo dobro se drzi one narodne tri puta meri,a jednom seci. I naravno nista iz glave,vec prekeopiraj. Gledaj da bude sto tezi pa makar morao da ga smanjis za koji tanjir. Veruj mi da je bolje manje tanjira koji rade dublje nego puno tanjira koji samo pisu po povrsini. Obrati paznju i na razmak izmedju tanjira, moj predlog ne vise od 25 cm.
 
Za težinu , cevi i zatvoreni profoli se mogu puniti peskom . Što posle otežava i krivljenje (povećava krutost) mašine !
 
ovo za pesak je interesantno :ppozdrav: ::svaka cast:: nisam siguran, mislim da sam negde nasao cenu nosene 1650e zaboravio danas da pitam, na te baterije moja rama ak dobro racunam vec 900 ostaje, idemo jos nize,cuo sam da manje vise svi proizvodjaci diskove nabavljaju od nekog uvoznika iz NS i to treba proveriti pa digitron
 
Ja na mojoj Consum 2.8 sa valjcima imam eurozappa diskove. Ima tezih, glomaznijih tanjiraca ali ni jedna ne uradi tako lepo ko Consum. Kad smo spremali za zito jesenas, na drzavnoj parceli mi pomagali drug i burazer. Jedan sa Adutovom a jedan sa Eurotokom. Ne mogu ni da prismrde.
 
Nazad
Vrh