Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

napravis ugovor sa prodavcem i overis u sudu i registrujes ga...mene je to sve kostalo oko 11000din. za IMT 560...ali sacekaj jos malo mozda ce biti malo jeftinije...
 
Aha u pitanju je ursus 360 ali je registrovan ja bi samo trebao da ga prevedem na sebe,zasto ga moram opet registrovati ali do duse ja sam na teritoriji opstine Indjija a traktor opstina Zabalj
 
Prijatelj mi radi u SUP-u i kaže mi da će biti trajna registracija i dalje,ali sad moram registrovati ponovo zbog novih tablica i saobraćajne (oko 9500 din) x koliko traktora, eto lepe svote u budžet(ili nečiji džep).
 
Grunt odes u agenciju i sve ce ti objasniti.registracija ide po KW i po godistu...ali ipak sacekaj,mozda ce ukinuti i osiguranje...
 
Grunt i ja imam taj problem jos cu malo sacekati ja sam iz Kikinde a traktor je iz Alibunara postupak ti je sledeci moramo napraviti kupoprodajni ugovor ,overiti u sudu porez se neplaca na poljoprivredne masine dalje se ide u sup radi se odjava i kad to sve odradis moras ga registrovati posto ti uzmu stare tablice i saobracajnu ta parada te kosta sve zajedno sa overom ugovora oko15000din

---------- Poruka napisana u 08:51 ---------- Prethodna poruka je at 08:49 ----------

ali sto kaze SECA bolje malo sacekati da vidimo sta ce biti ali kad bolje razmislim zasto cekati posto od nove godine nas ceka nove tablice,jos mi samo fali da onaj tamo iz alibunara umre nedaj boze i onda ti je to u srbiji haos
 
Grunt i ja imam taj problem jos cu malo sacekati ja sam iz Kikinde a traktor je iz Alibunara postupak ti je sledeci moramo napraviti kupoprodajni ugovor ,overiti u sudu porez se neplaca na poljoprivredne masine dalje se ide u sup radi se odjava i kad to sve odradis moras ga registrovati posto ti uzmu stare tablice i saobracajnu ta parada te kosta sve zajedno sa overom ugovora oko15000din

---------- Poruka napisana u 08:51 ---------- Prethodna poruka je at 08:49 ----------

ali sto kaze SECA bolje malo sacekati da vidimo sta ce biti ali kad bolje razmislim zasto cekati posto od nove godine nas ceka nove tablice,jos mi samo fali da onaj tamo iz alibunara umre nedaj boze i onda ti je to u srbiji haos
Ista situacija,traktor sam kupio u Starcevu i nisam jos napravio ugovor sa vlasnikom(čica ima skoro 70god.),traktor je reistrovan trajno oktobra 2010 i ima naravno stare tablice.Ne znam sad da li da samo napravimo ugovor a odjavu tablica i novu registraciju posle Nove,jer sto kaže kolega ne daj Bože da se čiča izvrne,šta onda!
 
tako sam i mislio,koliko novaca je ta overa,jel to se odradjuje u sudu u Pančevu i gde da nadjem blanko ugovor,uagenciji?
 
Odete u mesnu zajednicu i oni vam sastave ugovor,posalju te u Pancevo u SDK platis porez i vratis se da overe,Ja sam juce pravio ugovor u Starcevu za auto ali nisam stigo da idem u SDK jer rade do 1
 
Ne plaća se porez na promet.Poljoprivredne mašine i prikolice su isključene iz toga.Napravite kupoprodajni ugovor između vas i prodavca i traktor je automatski preveden na vaše ime.Radio sam prevode i nikad anisam plaćao porez.
 
Ja sam ove godine u martu registrovao traktor u agenciji mi rekli da se neplaca porez i kad sam otisao da ga odjavim oni me vratili i ja odem u SDK i oni samo na kupoprodajni ugovor udare pecat.POREZ SE NEPLACA....:osmeh:
 
Da se nadovežem na Matićev post, Kad se napravi kupoprodajni ugovor i overi četvrtastim pečatom u mz ili sudu i zavede u knjigu uz potpis kupca i prodavca,tek onda je traktor ili drugo vozilo prevedeno tj vlasništvo kupca.
 
Kad se napravi kupoprodajni ugovor i overi četvrtastim pečatom u mz ili sudu i zavede u knjigu
Морате правити разлику између печата и штамбиља! Тај четвртасти није печат, то је штамбиљ. Печат (отисак) је правилна кружница а сви други облици као што је отворен текст, правоугаоник, елипса...није печат. Све ово можете направити код печаторесца кад год хоћете а печат се мора регистровати.
 
Nazad
Vrh