Benzinac ili dizelaš

gregorije83

Član
Učlanjen(a)
3 Jun 2008
Poruka
492
Lokacija
novi sad, deronje
evo jedne teme koja mozda nije za ova forum ali zanima me vase misljenje.
znaci pitanje je"koji auto se sme gurati da upali, benzinac ili dizalas,gde su vece sanse da preskoci zupcasti kajis i gde su cesce posledice"?
 
Odg: benzinac ili dizelas

Svaki koji ima razvod preko zupčastog kaiša ima šansu i da prezupči.
 
Odg: benzinac ili dizelas

Sto je udar, trzaj jaci veca je sansa da se dogodi sr... Dakle nacelno treba paliti u sto visem stepenu prenosa i ne otpustati kvacilo naglo. Svako paljenje koje izaziva efekat naglog kocenja ima veliku sansu da prezupci!
Sto se stete tice ona zavisi od konstrukcije motora. Kod nekih uopste ne moze da dodje do sudara klipa sa ventilima pa nema ni stete. Opet nacelno, dizel motori imaju mnogo vecu kompresiju od benzinaca uobicajeno oko 11:1, sto znaci da je kompresioni prostor manji pa je samim tim manji i prostor za gresku.
 
Odg: benzinac ili dizelas

To sad sve zavisi od stanja motora. Generalno gledano ako je motor i ostali prateći elementi u ok stanju, paliće i jedan i drugi odmah. Postoji mnogo faktora koji utiču na "brzinu" paljenja na gurku, da bi to razumeo moraš znati kako SUS motori funkcionišu.
 
Odg: benzinac ili dizelas

znam ja koko sus mtori funkcionisu, ja sam zavrsio polj. mehanizaciju ali me zanima samo koji je kriticnije paliti na gurku?
 
Odg: benzinac ili dizelas

Ok, znaš suštinu, ja ti iz iskustva mogu reći da su kritični i jedni i drugi, mehanika (i auto trke :osmeh: ) je moje drugo zanimanje, po zanimanju saob. tehničar, i nagledao sam se svega i svačega kod prezupčavanja bez obzira koji je motor u pitanju.
 
Velike posledice sa guranjem mogu da imaju i dizel i benzinac a iznis stete zavisi od cene delova ,jedino kod OPELA sa OHC motorom nema stete osim kaisa u koliko pukne.
 
kod mene je opel 2,0 i pucao mi je kais vise puta ali nista mu se ne desi
nije los ni BMW on ima lanac
 
Nazad
Vrh